Faydalı Bilgiler

Beton Direk Fiyatları 2024 (Tel Örgü, 12 metre, Kambeton)

Tel örgü beton direk fiyatları, 12 metre beton direk fiyatları

Beton Direk Fiyatları 2024; hakkında detaylı bilgiler vereceğiz; Daha önceki yazılarımızda Fiyatı Nedir? Kategorisinde Deprem Hasar Teşhisi Deprem Çatlakları Ne Anlama Geliyor hakkında bilgiler vermiştik. Bu yazımızda ise kısaca; Tel örgü beton direk fiyatları, 12 metre beton direk fiyatları; gibi merak edilen soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Web ortamında beton direk fiyatları 2024 yılında 57 TL + KDV olarak fiyatlandırılmıştır. Beton direklerin boylarına göre fiyatlar artabilir azalır.. Direk ağırlıklarının çiti taşıyacak kadar güçlü olması gerekiyor. Beton direk alacakların bilmesi gereken bir diğer konu ağırlığıdır. Bir beton direk 200 cm olarak seçildiyse, ağırlığı en az 45 Kg olması gereklidir. Direkler arası mesafe 3 metre standart aradır. 3 metreden fazla ara bırakırsanız çit gevşek olacaktır.

Yerin altına 50 cm girecek şekilde dikilmesinde yarar vardır.  Her ilde farklı fiyatlar olmaktadır. Beton direk fiyatları sorgusu yapan okuyucularımız için en güncel fiyatları araştırdık. Öncesinde beton direkler nedir neden tercih edilir konusuna değinelim.

Genel olarak Beton direkler bağ bahçe arazi özel mülkünüzü dış etkilerden korumak için tercih edebileceğiniz, dayanıklı sağlam yapılardır. Beton direk içinde 4 şiş demir filizi bulunmaktadır ve en az 50 yıl ömürlüdür.

Beton Direk Neden Tercih Edilir?

Genelde Beton direkler güçlü ve dayanıklı olduğundan, arazi çevirme işlemi sonucu oluşan yapılar daha uzun süre kalıcı olmaktadır. Beton direklerin ömürleri 50 yılı aşar. Bunların kullanımı, arazi çevirme işleminin hızını artırabilir, bu da projenin daha hızlı tamamlanmasına yardımcı olmaktadır.

Guncel Beton Direk Fiyatlari
Guncel Beton Direk Fiyatlari

Direkler hemen hemen her yerde kolayca bulunabilir ve kullanılabilir bir malzeme olduğundan, arazi çevirme işlemi daha kolay hale gelir. Beton direkler genellikle düşük maliyetli bir malzeme olduğundan, arazi çevirme işleminin maliyeti düşebilir. Beton direkler, farklı boyutlarda ve şekillerde üretilebilir, bu da arazi çevirme işlemi için esneklik sağlar.

Beton Direk Fiyatları 2024

Düz Beton Direk 200 cm49 TL
Düz beton Direk 240 cm45 TL
Düz beton direk 300 cm110 TL
Düz beton direk 150 cm40 TL
Eğri beton direk 200 cm55 TL
Eğri beton direk 240 cm50 TL
Güncel Beton Direk Fiyatları 2023

Beton Direklerin Arazide Yerleşimi

Arazinizin ölçüsüne göre önce bir plan yapmanız gerekiyor. Beton direklerin ömrü çok uzun olduğu için beton direkli bir koruma sağlayacaksanız bazı kurallara uymanız gerekiyor. Arazinizi ölçün. Her 3 metreye bir beton direk gelecek şekilde işaretleyin.

İşaretlediğiniz noktaları 50 cm derinliğinde çukur açın. Beton direkleri diktikten sonra mümkünse demir ve harç içe boşluğu kapatın. Böylece uzun yıllar dayanacak direkleriniz olur. Beton direklerin iyice kurumasını bekleyin. Yaş iken çit çekerseniz temeli bozulacaktır. Yaz aylarında açık havada 3-5 gün beklemek yeterlidir.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu