Faydalı Bilgiler

Orjinal Adidas Nasıl Anlaşılır? (Kesin Yöntem)

çakma adidas bayan spor ayakkabı

Adidas, dünya genelindeki spor giyim markaları arasında en popüler olanlardan biridir. Ancak, Adidas’ın orijinal olup olmadığı nasıl anlaşılır?, çakma Adidas bayan spor ayakkabı İşte size birkaç ipucu verelim.

 Adidas ayakkabıları, ayakkabının kutusu üzerinde bir etiketle birlikte gelir. Bu etiket, ayakkabının modelini, boyutunu, rengini ve üretim tarihini belirtir. Ayrıca, etiketin sol alt köşesinde “Made in …” yazısı yer alır bu yazı ürünün nerede üretildiğini ve ne malı olduğunu belirtir. Başka ifade ile, ayakkabının üretildiği ülkeyi belirtir. Orijinal Adidas ayakkabılar, genellikle Almanya, Vietnam veya Endonezya’da üretilir.

Orjinal Adidas Nasıl Anlaşılır?

  • Seri Numarası : Orijinal Adidas ayakkabılarda her ayakkabının farklı bir seri numarası vardır. Yani ayakkabının sağında farklı bir seri numarası, solunda farklı bir seri numarası olmalıdır.
  • Adidas Logosu : Adidas marka logosu yapıştırma değildir. Taklit ürünlerde her zaman logo yapıştırma olduğunu göreceksiniz. Sahte ayakkabılardaki logo, orijinal ayakkabıdaki logodan çok daha hızlı eskir.
Orjinal Adidas Nasil Anlasilir logo
Orjinal Adidas Nasil Anlasilir logo
  • Dikiş İzleri : Markalı ürünler yüksek kaliteli aynı dikişe sahipken, çoğu sahte, en ucuz spor ayakkabılar bitmemiş dikişlerle daha düşük dikişlere sahiptir. Sahte ürünlerde gevşek bir iplik ucu da yaygındır. Orijinal Adidas ayakkabının dikişleri dayanıklı, pürüzsüz ve zariftir ve yapışkan izi bırakmaz.
  • Barkod : Adidas ürünlerinin barkodu Alman kodunu içerir, ilk üç hane 400 ile 440 arasında olmalıdır. Değilse, bunun sahte olduğunu bilirsiniz.
  • Fiyat ve Satıldığı Yer : Orijinal Adidas ayakkabıları yalnızca resmi mağazada, resmi web sitesinde veya resmi satış mağazalarında satılabilir. Her yerde orjinal marka satılmaz.

Adidas Orijinal mi Nasıl Anlarım?

 Adidas ayakkabılarının kalitesi, orijinal olup olmadığına dair bir başka ipucudur. Orijinal Adidas ayakkabılar, yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır ve dikişleri düzgün ve temizdir. Ayrıca, ayakkabının tabanı ve iç astarı da kaliteli malzemelerden yapılmıştır.

Adidas Orijinal mi Nasil Anlarim
Adidas Orijinal mi Nasil Anlarim

 Adidas ayakkabılarının fiyatı, orijinal olup olmadığına dair bir başka ipucudur. Orijinal Adidas ayakkabılar, genellikle biraz daha pahalıdır. Eğer bir Adidas ayakkabısı çok ucuzsa, muhtemelen sahte bir üründür. Adidas ayakkabısı satın alırken, satıcının güvenilirliği de önemlidir. Güvenilir bir satıcı, orijinal Adidas ayakkabıları satar ve sahte ürünlerden kaçınır.

Adidas Ayakkabı Barkod Numarası Nerede Yazar?

Adidas ayakkabılar, dünya genelinde birçok kişi tarafından tercih edilen bir marka olma özelliği taşıyor. Ancak, birçok kişi Adidas ayakkabıların barkod numarasını nerede bulabileceğini bilmiyor. Bu nedenle, bu makalede Adidas ayakkabı barkod numarası hakkında bilgi verilecektir. Barkod numarası, her ayakkabının üzerinde yer almaktadır.

Orjinal Adidas
Orjinal Adidas

Bu numara, ayakkabının üretim aşamasında oluşturulur ve ürünün takibi için kullanılır. Adidas ayakkabıların barkod numarası genellikle ayakkabının dilinin alt kısmında veya ayakkabının içinde bulunur. Adidas ayakkabı barkod numarası, ürünün orijinalliğini kontrol etmek için de kullanılabilir. Müşteriler, ürünün orijinalliğini kontrol etmek için Adidas resmi web sitesinde yer alan “Ürün Doğrulama” bölümünden yararlanabilirler. Bu bölümde, müşteriler ayakkabının barkod numarasını girerek, ürünün orijinalliği hakkında bilgi alabilirler.

Adidas ayakkabı barkod numarası hakkında bilgi sahibi olmak, müşterilerin ürünlerini takip etmelerine ve orijinalliğini kontrol etmelerine yardımcı olur. Bu nedenle, müşterilerin ayakkabılarının barkod numarasını bulmaları ve doğru şekilde kullanmaları önemlidir. Adidas ayakkabı barkod numarası hakkında bilgi sahibi olmak, müşterilerin ürünlerini doğru şekilde kullanmalarına yardımcı olur. Bu nedenle, müşterilerin ayakkabılarının barkod numarasını bulmaları ve doğru şekilde kullanmaları önemlidir.

Adidas Seri No Nerede Yazıyor?

Adidas, dünya genelinde en popüler spor giyim markalarından biridir. Adidas ürünlerinin orijinalliğini teyit etmek için seri numaraları oldukça önemlidir. Seri numaraları, ürünlerin sahte olup olmadığını belirlemek için kullanılır. Bu nedenle, Adidas ürünlerinde seri numaraları bulmak oldukça önemlidir.

Adidas seri numaraları, genellikle 6 ila 10 haneli rakamlardan oluşur. Seri numaraları, ürünlerin orijinalliğini teyit etmek için kullanılan en önemli bilgilerden biridir. Orijinal bir Adidas ürünü satın alırken, seri numarasını kontrol etmek oldukça önemlidir. Bu sayede, ürünün sahte olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz.

Adidas Made İn China Orjinal mi?

Adidas, dünya genelinde en çok bilinen ve tercih edilen spor markalarından biridir. Ancak, müşterilerin büyük bir bölümü Adidas ürünlerinin orijinalliği hakkında endişelenmektedir. Özellikle, “Adidas Made in China orijinal mi?” sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olmak, Adidas ürünlerini satın alırken doğru karar vermeyi sağlayacaktır. Çin malı korkutur ya, Çin malının kötü olduğu algısı da iyice yerleşmiş. Ancak her Çin malı kötü değildir. Adidas, dünya genelinde birçok ülkede üretim yapmaktadır. Bunlar arasında Çin de bulunmaktadır. Ancak, Adidas’ın Çin’de ürettiği ürünlerin orijinalliği konusunda bazı şüpheler vardır. Bunun nedeni, Çin’de sahte ürünlerin üretilmesi ve pazarlanmasıdır.

Adidas’ın Çin’de ürettiği ürünlerin orijinalliği konusunda endişelenmek yerine, ürünün etiketlerine bakarak orijinalliğini kontrol edebilirsiniz. Adidas’ın orijinal ürünlerinin üretimi sadece Çin’de değil, diğer ülkelerde de yapılmaktadır. Bu nedenle, Adidas ürünlerinin orijinalliği konusunda sadece üretim yeri değil, aynı zamanda etiketlerde yer alan diğer bilgiler de dikkate alınmalıdır.

Orjinal Adidas Nasıl Anlaşılır?

Orjinal Adidas Nasıl Anlaşılır? yazımızın sonuna geldik. Eklemek istediğiniz sorularınız varsa yorum kısmından bize iletebilirsiniz. Ayrıca daha fazla yazı için gncbilgi.com linkine tıklayabilirsiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu