Faydalı Bilgiler

Dunkof Ne Demek? ve Anlamı (Doğru Cevap)

Dunkof Ne Demek? ve Anlamı; Dummkopf Almanca dilinde aptal salak dangalak saftirik gibi anlamlara geliyor. Geri zekalılar için de bu kelime kullanılıyor. Çok sevilen yerli dizi Bizimkiler dizisinin Almancı ailesini hatırlayanlar, aile reisinin oğlunun her hatası için kızarak kendisine dunkof dediği sahneleri de hatırlayacaklardır. Olmadık hareketler yapan saf çocuk tiplemesi halis ile babası arasında sürekli olarak anlaşmazlıklar olur ve Davut usta Halis için en kızdığı anlarda Dummkopf kelimesini kullanır. Dilimizde yerleşen bu kelime sevilen Bizimkiler dizisi ile gençlerin argo sözlüğüne girdi.

Dunkof Ne Demek? (Dummkopf)

 Kelime Dunkof olarak okunur ve Dummkopf olarak yazılır. Bu kelimeyi çok samimi olduğunuz yaşıtlarınız için kullanabilirsiniz. Sokakta tanımadığınız insanlara kullanırsanız kavgayı başlatırsınız. Son derece ağır bir kelime olan Dummkopf kelimesi samimi arkadaşlar arasında bile az kullanılan bir kelimedir.

Dunkof kelimesinin Anlamları

Çabuk kandırılabilen saf veya enayi insanlara da Dummkopf yakıştırması yapılabilmektedir. Birisine yapmaması gereken bir hatayı yaptığında ve bunu sürekli tekrar ettiğinde Almanca dili ile Bist Du Dummkopf? dediğinizde ” sen aptal mısın? ” demiş oluyorsunuz. Kelime en safiyane niyetle aptal olarak açıklanabilir.  Dunkof olarak okunan bu kelimenin geldiği diğer anlamlar; manyak aptal salak geri zekalı, man kafa, saftirik olarak yeşillendirilebilir.

Dunkof kelimesinin Anlamlari
Dunkof kelimesinin Anlamlari

Siz siz olun, çok samimi olmadığınız arkadaşlarınız için bu argo kelimeyi kullanmayın. Aksi halde aranızda kavganın başlaması kaçınılmaz olacaktır.

Dunkof Ne Demek Kürtçe

Almanca dunkof kelimesinin orijinal yazılışı “Dummkopf”dur. Dunkof kelimesi Kaba bir anlam olarak bakacak olursak, geri zekalı, beyinsiz, cimri kafa gibi anlamlar; Kibar bir anlam olarak bakacak olursak, saf, aptal, çabuk kanan, uyuşuk, çocuksu anlamlar çıkarmak mümkündür.

Bizimkiler Dunkof Ne demek

Bizimkiler dizisi ile Türkçe ‘ye girmiş Almanca kökenli bir kelime ve bir hakaret şeklidir. Elbette, aptal kafa demek iyi değildir. Ama belirttiğimiz gibi aptal yerine bu kelimeyi kullanıyoruz.

5/5 - (1 vote)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu