Sağlık

Duphaston Kullananlar Yorumlar – Kilo Verdirir Mı, Zayıflatır Mı?

Duphaston Kullananlar Yorumlar; DUPHASTON kısırlık ve adet sancılarını tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. İlaç, kadınların gebe kalmasına yardımcı olan hormon sentetik bir Progesteron formu içerir. Ayrıca ağrı ve kramp gibi adet kanaması semptomlarını azaltır ve menopoz öncesi adet dönemlerinin normalleşmesine yardımcı olur.

Duphaston, karaciğer problemleri olanlarda ya da meme kanseri geçirenlerde zarar verici olabilir. Hamile veya emziren kişiler tarafından da kaçınılmalıdır. İlaç, kanama bozuklukları veya anormal vajinal kanama öyküsü olan kişiler tarafından da kaçınılmalıdır.

Duphaston kullanan bir kadın, sahip olabileceği herhangi bir ilaç veya sağlık durumu hakkında jinekoloğuna bilgi vermelidir. Diğer ilaçların etkisine müdahale etmektedir. Ayrıca, kadınlar alıyor olabilecekleri alerjileri veya reçetesiz satılan ilaçları tartışmalıdır. Duphaston, ilaca veya progesterona alerjisi olan kadınlar tarafından alınmamalıdır.

Duphaston kullanıyorsanız baş ağrısı, ishal ve sıcak basması gibi yan etkiler görülmektedir. Bu belirtiler şiddetli ise doktorunuza danışmanız önemlidir. Ağrılar eğer gitmezlerse, aşırı doz belirtisi olabilirler. Geçmişte depresyon veya karaciğer sorunlarınız varsa, Duphaston almadan önce doktorunuzla konuşun ki bu yan etkileri göz önünde bulundursun.

Duphaston Kullanan
Duphaston Kullanan

Duphaston kan pıhtılaşmasında artışa neden olabilir. Vücudunuzun diğer bölgelerinde de şişlik gelişebilir. Migren yaşadığınızda araç veya makine kullanmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca dinlenmeli ve ağrı kesici kullanmalısınız. Migren semptomları kötüleşirse, tıbbi yardım da almalısınız.

Duphaston Nedir?

Adet döngüsünü düzenlemek, adet sancılarını dindirmek ve hamilelerde düşük yapma riskini azaltmak için kullanılan bir ilaçtır. Etken maddesi olan didrogesteron, kadınlık hormonu olarak da bilinen progesteron hormonu ile aynı etkiye sahiptir.

Duphaston Nedir
Duphaston Nedir

Eczanelerde 20 tabletlik ambalajlarda satılmaktadır. Henüz ilk adet dönemini görmemiş çocuklarda kullanılmamalıdır. Mide bulantısı, kusma, karın ağrısı ve meme hassasiyeti gibi yaygın etkileri vardır. Sadece doktor gözetiminde kullanılmalıdır.

Duphaston Fiyat 2024

Adet döngüsünü düzenlemek, adet sancılarını dindirmek ve hamilelerde düşük yapma riskini azaltmak için kullanılan Duphaston isimli ilacın 2024 yılı fiyatı aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

2024 FiyatBarkod No
310.65 TL8699820010065
Duphaston Fiyat 2024

Duphaston Kilo Verdirir Mı, Zayıflatır Mı?

Duphaston hormonları düzenlemeye yardımcı olan bir ilaçtır. Ancak hormonlarımız kilo vermede çok aktif rol oynuyor. Duphaston kullanıcı incelemeleri kontrol edildiğinde, kişinin vücut yapısına bağlı olarak zayıflama veya kilo alma gibi nadir görülen yan etkilerin olduğu tespit edilmiştir.

Duphaston Kullanan Yorumlar

Bu ilacı kullanan çeşitli kullananların yorumlarına bakarsak oldukça etkili bir ilaç olduğunu görürüz. Bu ilacı bir süredir kullanan kişilerin yorumlarını sözlük ve forumlardan araştırma yaparak bu yazımızda derledik.

“Duphaston kullanan biri olarak benin ağrılarımda hafifleme oldu. Ancak tabi ki jinekolog doktorunuz reçete etmeyi uygun görürse almalısınız kendi başınıza eczaneye giderek almayın”

Kullanan Yorumları

“Duphaston kullananlara bir sorum olacaktı, adet ağrılarını kestiğini anladım adet düzene giriyor mu?”

Kullananların Yorumları

“Sorunlarım çok büyük benim de Duphaston ilaçtan sonra kilo artışı olması acaba bundan kaynaklı mı? Fazla kilo aldım ki ben kiloma çok dikkat ederim ancak yakında sırf bu yan etki nedeni ile değişim talep edeceğim”

Kullanan Yorumları

“bende de adetle ilgili sorun var ama bebek emziriyorum sanki bu hap anne sütüne karışınca bebeğe zarar veriyor ne dersiniz? Bu yüzden doktora yeniden gidip sormam gerekiyor”

Kullanan Yorumları

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu