Sağlık

Passiflora Şurup Yan Etkileri, Uyku Yapar mı, Fiyat 2022

Passiflora Şurup Nedir? Passiflora Fiyati, Kullananların Yorumları, Ne Kadar İçilmeli?, Fiyatı Ne Kadar?, Fiyat 2022, Yan Etkileri?, Çocuğa Verilir Mi?, Uyku Yapar Mı?

Bu yazımızda; Passiflora Şurup Yan etkileri, Uyku Yapar mı, Fiyat, Ne Kadar İçilmeli?, Fiyatı Ne Kadar?, Fiyat 2020, Yan Etkileri?, Çocuğa Verilir Mi?, Uyku Yapar Mı? ; gibi vb. soruların cevapları yazımızın devamında  yer almaktadır.

Orta ve Güney Amerika bölgesiyle özdeşleşen çarkıfelek çiçeği; bilinen ismiyle Passiflora bitkisi, ilaç yapımında son derece sık tercih edilmektedir. Özellikle adını pek çok kez duyduğumuz Passiflora şurubu, yine bu bitkinin kullanılmasıyla üretilmektedir.

Passiflora Şurup Yan Etkileri
Passiflora Şurup Yan Etkileri

Uykusuzluk, gerginlik, stres ve yorgunluğa iyi gelen Bitkisel sakinleştirici Passiflora şurup, doktorlar tarafından birçok hastaya reçete edilmektedir. Bunun yanı sıra Passiflora şurubu nedir, Passiflora şurubu kullananların yorumları ve Passiflora şurubu fiyatı ne kadar gibi sorularda internetten sık sık araştırılmaktadır. Biz de bu yazımızda Passiflora şurubu hakkında merak edilen tüm detayları derledik.

Passiflora Şurup Nedir?

Passiflora şurubu, diğer bir ismi olan Çarkıfelek çiçeği özünden üretilmektedir. Kullanım maksadı halsizlik, yorgunluk, bitkinlik ve ruh hali ile ilgili sorunların; görüldüğü vakalarda tedavi edici olmasıdır.

Passiflora Şurup Ne Kadar İçilmeli?

Passiflora şurubu, hiç kimse kendi belirlediği ölçüde içmemelidir. Bahsi geçen şurubun günlük dozunu doktor tavsiyesi alarak belirlemek gerekmektedir.

Passiflora Şurup Reçeteli mi?

Sağlık Bakanlığı’nın onaylı olan ilaç listesinde yer alan Passiflora şurup reçeteli satılan bir ilaçtır. Doktorunuz tarafından reçete edilmek koşuluyla eczanelerden temin etmeniz mümkündür. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu Passiflora şurubu SGK karşılıyor mu sorusunun cevabıdır. Söz konusu ilacı SGK karşılamadığı için ilacın değeri kadar ücret ödenmelidir.

Passiflora Şurup Kullananların Yorumları

Passiflora şurubu kullananlar göz önüne alındığında pek çok olumlu yorum görülmektedir. Ancak yine de kullanacak olan kişilerin mutlaka doktorundan bilgi alması tavsiye edilmektedir.

Passiflora Fiyat 2022

Passiflora Surup 1
Passiflora Surup 1

SANDOZ İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. tarafından satışa sunulan Passiflora şurubu fiyatı şu anda eczanelerde 53.67 TL olarak satılmaktadır. Tabi bu zamanla farklılık göstermektedir. Kullanıcı yorumlari olarak sitemizde paylaşabilirsiniz.

Passiflora Şurup Etkileri Yan Etkileri

Kullanılan her ilaçta olduğu gibi Passiflora şurubunda yan etkileri olmaktadir. Passiflora şurup yan etkileri şu şekilde bulunmaktadır.

  • Bu şurubun bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır.
  • İlaç kullanımı sonrası aksi yaşanabilecek olumsuz bir etki oluştuğu zaman; hemen vakit kayıp etmeden doktora başvurmanız gereklidir.

Passiflora Şurup Çocuğa Verilir Mi?

Güvenlilik ve/veya faaliyete dair veri yetersizliği sebebi ile 12 yaşın altındaki çocuklarda Passiflora Şurup kullanımı önerilmemektedir.

Passiflora Şurup Uyku Yapar Mı?

Passiflora ilacı kullanan kullanıcı yorumlarına forum, sözlük gibi sitelere bakıldığı zaman kullananlar genelde  derin bir uykuya sebebiyet veren şurup olduğu belirtmektedir. Ancak yine de kullanacak olan kişilerin mutlaka doktorundan bilgi alması tavsiye edilmektedir.

Puan Ver

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu