Faydalı Bilgiler

Hosting Nedir Ve Ne İçin Kullanılır? En İyi Hosting Firmaları 2021

Hosting Nedir Ve Ne İçin Kullanılır? En İyi Hosting Firmaları 2021; Türkiye’deki en iyi hosting firmaları hangileridir. Bu konu hakkında bilgi arıyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Yazımızın devamını okuyarak aradığınız bilgilere kısa bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz

Başarısı maksimum düzeyde olan bir web sitesinin hosting firmasının başarısı da üst düzeydedir. İyi bir hosting firmasında; iade politikası, kullanıcı görüşleri, altyapısı, optimed suresi, güvenilirliği, Teknik desteği, uygun fiyatı ve performansı göz önünde olur .İşte Türkiye’de tercih edebileceğiniz en iyi hosting firmaları şu şekildedir.

Hosting Nedir Ve Ne İçin Kullanılır?

Hosting web siteleri için tercih edilir. Peki, hosting nedir ve ne için kullanılır diyorsanız şimdi sizlere merak ettiğiniz bu konu hakkında bilgi vereceğiz. Hosting; web sitesinin internet üzerinden iyi bir şekilde yayınlanmasını sağlar. Bunu için bir hosting firması ile anlaşma sağlanmalıdır.

Hosting Nedir Ve Ne Icin Kullanilir
Hosting Nedir Ve Ne Icin Kullanilir

Kayıt işlemini gerçekleştirdiğinizde web siteniz artık düzgün olarak çalışacak ve yükselmeye başlayacaktır .Aynı zamanda tercih edeceğiniz hosting kaliteli ise verilerinizin belirli bir süre kapsamında depolanmasına yardımcı olmaktadır.

Hosting Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Web sitelerinin daha iyi bir yerlere gelmesi için insanlar hosting alırlar. Bu sebeple de doğru hosting firmasını seçmek büyük önem taşır .Peki, hosting alırken nelere dikkat edilmelidir?

Sunucu alt yapısı; Sitenin hızlı bir şekilde çalışma sağlaması için şarttır. Bunun için genellikle litespeed tercih edilmektedir.

Ek özellikler: GIT, uzak MySQL, node, ruby, SSH ile destek sağlanmalıdır.

Kontrol paneli: Hosting alırken kontrol paneli önemlidir. Genel olarak cpanel tercih edilmektedir.

Subdomain, Eposta: Sudmain oluşturmak istediğiniz zaman bu limitin yüksek düzeyde olmasına özen göstermeniz gerekir .E posta oluşturacağınız zaman ise kotanın üst düzeyde olmasına dikkat etmeniz tavsiye edilir

Trafik ve disk limiti: Disk limiti ve trafik sitenizin trafik kotasına takılmasına engel olur ve sitenizin durumunun düzelmesini sağlar.

Veri tabanı: toplamda 2 adet veri tabanı bulunmaktadır . Bunlar; MSSQ ve MySQLdur. Genel olarak ise MySOL tercih edilmektedir.

İşletim sistemi: Wordpresinizin düzgün bir şekilde çalışmasını istiyorsanız Linux’u tercih edebilirsiniz.

Türkiye’de ki En İyi Hosting Firmaları

  • Hostixo
  • İsim tescil
  • Natro
  • Radore
  • Hostinger
  • Alastyr

Stea

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu