Sağlık

Temreye Hangi Krem İyi Gelir?(Doğru Bilgi)

Kısaca, temre, ciltteki bir enfeksiyondur. Son zamanlarda Temreye Hangi Krem İyi Gelir? sorusu oldukça merak edilmektedir. Bizde bu yazımızda detaylı bir araştırma yaparak en doğru bilgileri ve hastalığa iyi kremlerin isimlerini aktaracağız.

Temre veya temriye hastalığı, çocuklarda sıkça rastlanan bir cilt problemidir. Bu durum yetişkinlerde de meydana gelmektedir. Deri üzerinde kırmızı ve küçük kabarcık lekeleriyle belirginleşen bu hastalık, genellikle bu belirtiler ile dikkat çekmektedir.

Temre Hastalığı Nedir?

Genelde, temre, ciltteki bir enfeksiyondur. Sıklıkla göz çevresinde görülür ve öncelikle göz kapağında bir veya daha fazla küçük kist veya yumru oluşumuna neden olur. Temre genellikle ağrısızdır, ancak kaşıntı veya yanma hissine neden olmaktadır.

Temre Hastaligi Nedir
Temre Hastaligi Nedir

Temre genellikle kendiliğinden geçer, tedavi gerektirmez. Ancak, semptomları hafifletmek için krem veya tedaviler kullanılmaktadır.

Temreye Hangi Krem İyi Gelir?

Temreye karşı kullanılan yaygın kremler arasında benzoil peroksit, topikal antibiyotikler ve kortikosteroidler bulunmaktadır.

 • Benzoil peroksit, cildin yağ ve ölü hücrelerini temizlerken bakteri oluşumunu engeller.
 • Topikal antibiyotikler ise doğrudan cilde uygulandığında bakteri enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılmaktadır.
 • Kortikosteroidler ise cildin iltihaplanmasını ve kaşıntıyı azaltarak sedef, egzama gibi cilt hastalıklarının tedavisinde etkilidir.

Bu kremler genellikle doktorun önerisi ve reçetesiyle kullanılmalıdır. Ayrıca herhangi bir yan etki veya alerjik reaksiyon durumunda hemen en yakın saglık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Temre Kremi Eczane

Temre kremi genellikle eczanelerde reçetesiz olarak satılmaktadır. Ancak kullanmadan önce cilt durumunuz ve alerjik reaksiyonlarınız hakkında doktorunuza danışmanız önerilmektedir.

Temreye Ne İyi Gelir?

 • Temizlik ve hijyen,
 • Antiseptikler,
 • Antibiyotikler,
 • Kortikosteroidler,
 • Soğuk kompres,
 • Göz kapağını dinlendirmek,

Temre Kremi Eczane Fiyatı

Temre tedavisinde kullanılan kremlerin eczane fiyatları, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Kremin markası, içeriği, gramajı ve üretim teknolojisi gibi faktörler, fiyatları etkileyen önemli unsurlardır. Benzoil peroksit, topikal antibiyotikler ve kortikosteroidler gibi farklı içeriklere sahip kremler bulunmaktadır ve her birinin fiyatı farklılık göstermektedir.

Genel olarak, temre kremlerinin fiyat aralığı 70-100 TL gibi fiyat aralığındadır. Bu nedenle, temre tedavisi için hangi kremi kullanacağınıza karar verirken, fiyatın yanı sıra içerik, marka ve doktor önerilerini de göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Egzama ve Temre Aynı mı?

Hayır. Egzama ve temre benzer semptomlara sahip fakat farklı hastalıklardır. Tedavi yöntemleri farklıdır.

 • Egzama, cildin iltihaplı bir hastalığıdır. Egzama, vücudun herhangi bir yerinde görülebilir, ancak en sık eller, ayaklar, yüz ve boyun bölgesinde görülmektedir.
 • Temre, göz kapağında veya göz çevresindeki ciltte oluşan bir enfeksiyondur. Genellikle bakteriler tarafından tetiklenir. Tek bir göz kapağında veya göz çevresinde daha fazla küçük kist veya yumru oluşur.
Temre Hastalığı Nedir?

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu