Fiyatı Nedir?

Bim Muz Fiyatları 2024 – Güncel Bugünkü Fiyatı

Muz fiyatları zincir marketlerden biri olan Bim marketlerde ne kadar? Bim Muz Fiyatları 2024, Bim marketlerde ithal muz fiyatları ne kadar? Yüksek enflasyon tüm gıda ürünlerini etkilediği gibi; ithal ve yerli muz fiyatlarını da etkiledi. Yine de Bim muz fiyatları diğer satış noktalarına oranla daha uygun olabilir. Dilerseniz diğer Bim Fiyat yazılarımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sebze meyve fiyatları hale gelirken her gün yeniden belirlenir. Fiyatı belirleyen şey üretimin çokluğu veya azlığının yanı sıra nakliye maliyetleri ve komisyoncuların aldıkları komisyon oranlarıdır.

Bim Muz Fiyatlari Guncel Bugunku Fiyati
2023 Bim Muz Fiyatlari Guncel Bugunku Fiyati
1 kg. BİM İthal Muz Fiyat : 65 TL
1 kg. Yerli Muz Fiyat :35 TL
Bim Muz Fiyatları 2023

Bim Marketlerde İthal Muz Ucuz mu?

Bim marketlerde satılan ithal muz yerli muzdan biraz daha pahalıdır bunun nedeni nakliye masraflarıdır. Ancak Bim marketlerde ithal muz fiyatları bugün itibari ile kg başına  65 TL’dir. Dilerseniz diğer  A101 Kaşar Peyniri Fiyatı 2024 (1 kg, 1500 gr Fiyatları) yazımızada bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bim Markette Yerli Muz Fiyatları

Bim market zincirlerinde şehirden şehre değişen muz fiyatları söz konusu. Ancak yerli muz daha düşük fiyatlıdır. Bugün Bim marketlerde yerli muz fiyatı kilogram başına 35 TL’dir.

Muzun Sağlığa Yararları

Bol bol vitamin içeren ve besin değeri de yüksek çok lezzetli bir meyve olan muzun, bağışıklık sistemimizi güçlendiren bir özelliği var. İçindeki şekerler kolayca emildiği için kan şekerini de düzenleme etkisi olan muz, doğal glikoz ve fruktoz içeriyor. Muzun kalbe iyi geldiği de yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkarılmıştır. Mg potasyum ve Folat içeriği olan muz, kalbin sağlığını koruyan mineraller de içerir. Muz fiber liflerce zengin olduğu için bağırsaklarımızı da korur.

Diş sağlığımızı koruyan bakterileri de destekleyen bileşenler içerir. Cildimizi nemlendirdiği için hem yiyerek hem de muzu maske olarak kullanabiliriz. Muzun içindeki B vitamini stresi de azaltıyor. Daha iyi uyumamızı sağlayan potasyum ve magnezyum içeriği muzu en değerli besinlerden biri kılıyor. Muzun ateşi düşürme etkisi de var. Orta boy muzun kalori değeri yaklaşık olarak 60-65 kaloridir. Ancak kalori miktarı muzun boyutuna, türüne ve içindeki şekere göre değişebilir. Yapılan araştırmalar muzun yüksek kalorili bir meyve olmadığını göstermektedir ve diyetinizde dengeli bir şekilde tüketilmesi faydalı olacaktır. Bu noktada acaba haftada ne kadar muz tüketmeliyiz sorusu akla gelebilir. Bireysel ihtiyacınıza göre ve tabi sağlık durumunuza ve diyet amaçlarınıza göre muz tüketim miktarı değişebilir. Ancak genel olarak, haftada 1-2 kez tüketebilirsiniz.

Aşırı miktarda muz tüketimi, diyetinizdeki şeker miktarını artırarak kilo almanıza neden olabilir. Muz tüketiminin sınırlandırılması gerekmiyorsa, diğer meyveler gibi canınız çektikçe yiyebilirsiniz. Bir teoriye göre; insanın canı hangi yiyeceği çekiyorsa, o yiyecek o kişiye zarar vermez. Aşırı tüketim yapmamak şartı ile.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu