Fiyatı Nedir?

Bim Sucuk Fiyat 2024 (Emin, Tombik Sucuk Fiyatı)

, Emin sucuk Bim, Bim Tombik sucuk fiyatı

Bim Sucuk Fiyatları 2024 (Emin, Tombik Sucuk Fiyatı); hakkında detaylı bilgiler vereceğiz; Daha önceki yazılarımızda Fiyatı Nedir? kategorisinde BİM Ayran Fiyatı 2024 – Bim Dost Ayran Net Fiyat hakkında bilgiler vermiştik. Bu yazımızda ise kısaca; Bim Sucuk fiyat 2024, Emin sucuk Bim, Bim Tombik sucuk fiyatı, Bim’de satılan sucuk markaları; gibi merak edilen soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Bim sucuk konusunda da çok çeşit sunması ve fiyatların biraz daha uygun olması ile diğer şarküterilere göre biraz daha ön plana çıkıyor. BİM marketlerde satılan sucuk markaları ve seçenekleri çok fazla. Bu içerikte Bim sucuk fiyatları ve diğer rakip firmaların sucuk fiyatları konusuna değiniyoruz. Sucuk fiyatları güncellendikçe bu yazıda güncel tutarları paylaşacağız.

İşte BİM Marketlerde Satılan Belli Başlı Sucuk Markaları

 1. Aytaç Fermante Çerkeş Sucuk
 2. Şahin Fermante Dana Evlik Sucuk
 3. Dağhan Dana Sucuk 
 4. Emin Baton Sucuk
 5. Namet Kangal Çatal Fermante Sucuk
 6. Sultan Fermante Dana Sucuk
 7. Piliç Dana Tombik Baton Sucuk
 8. Piliç Tombik Dilimli Sucuk 
 9. Başyazıcı Fermante Dana Sucuk
 10. Cumhuriyet Fermante Dana Evlik Sucuk
 11. Dağhan Baton Sucuk
 12. Dağhan Fermante Parmak Sucuk
 13. Dana Emin Çemensiz Pastırma
 14. Emin Fermante Dilimli Sucuk
 15. Dana Emin Fermante Parmak Dana Sucuk
 16. Piliç Tombik Isıl İşlem Görmüş Piliç Sucuk
 17. Emin Isıl İşlem Görmüş Dana Sucuk acılı/acısız

Sucuk Yapım Aşamaları

Sucuk yapım aşamaları şöyledir. Önce et hazırlanır. Sucukların yapımında kırmızı et kullanılır. Bazı firmalar da tavuk eti kullanabilir. Böylece daha ekonomik sucuklar üretilebilir. Etin, sucuk yapımında yağsız doğranması gerekiyor. Burada baharatlar önem kazanıyor. Tuz biber kimyon karabiber ve sarımsak sucuğun temel malzemeleridir.

Baharatlı et karışımı, birkaç saat veya birkaç gün boyunca buzdolabında bekletilerek lezzetinin iyice yayılması sağlanır. Dinlendirilen et karışımı, sucuk yapımında kullanılan özel kılıflara doldurulur. Kılıflar genellikle doğal koyun bağırsağı olabilir. Kurutulmuş sucuklar, serin ve kuru bir yerde saklanarak taze kalması sağlanır.

Bim Sucuk Fiyat 2024

Bim Sucuk Fiyatlari
Bim Sucuk Fiyatlari
Polonez Kangal Sucuk 1 Kg335 TL
Torku ısıl işlem – acısız 1 Kg400 TL
Afyon Dana Sucuk 1 Kg225 TL
Başyazıcı özel kangal Sucuk 1 Kg279 TL
Egetürk Sırma 1 Kg acılı550 TL
Cumhuriyet Fermente 1 Kg390 TL
Bim Sucuk Fiyat 2023

Diğer Sucuk Fiyatları 2024

Polonez Parmak Sucuk 1 Kg335 TL
Başyazıcı 1 Kg evlik Sucuk440 TL
Aplikoğlu Klasik Dana 1 Kg600 TL
Polonez Dana Sucuk 1 Kg460 TL
Egetürk Emre 1 Kg Kangal760 TL
Ev Yapımı Dana sucuk 1 Kg225 TL
Diğer Sucuk Fiyatları 2023

Sucuğun Sağlığa Faydaları

Sucuk etten yapıldığı için protein kaynağıdır. B vitamini ve Çinko ile oldukça zengin bir besin olan Sucuklar kurallara uygun ve hilesiz yapıldığında sağlığa yararlıdır. Yüksek oranda tuz ve baharat içermesi ise zararlı olabilir. Tansiyon hastaları ve karaciğer hastaları dikkatli kullanmalıdır. Kolesterolü sürekli yüksek çıkan insanların da bol yumurtalı dana sucukları tercih etmesi önerilmez.

BİM sucuk fiyatlarının daha hesaplı olmasının nedeni; bol çeşit ve bol gramaj çeşitliliği sunmasıdır. 200 gram sucuklar olduğu gibi sadece tavuk etinden yapılan sucuklar da bol baharatla zenginleştirildiği için lezzetli ve ucuz oluyor.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu