Oyun

Kanlı Para Oyunu Nasıl Oynanır?

Kanlı para oyunu yeni bir trend ve gençler arasında özellikle de batılı gençler arasında oynanan bol enfeksiyonlu bir oyun. Enfeksiyon diyoruz çünkü Kanlı para oyunu masa üzerinde 2 rakibin metal para döndürme ve yumruğu masaya sertçe bastırma temeline dayalı bir oyun. Pandemi döneminde bu tür zaman geçirici uğraşlar peşinde olan gençlik Kanlı para oyunu adı verilen akıllara zarar bir oyun icat etti.

Kanlı Para Oyunu Nasıl Oynanır?

Son dönemlerde gençler arasında adından sıkça söz ettiren Kanlı Para, gelecekte de tiktok malzemesi olarak kullanılacak gibi görünüyor.  Kanlı Para Oyunu Nedir? Bir madeni para ve 2 adet rakip ve 1 adet masa ile oynanan bir oyun. Oyuncular ellerini yumruk haline getirip masaya bastırdıkları için sanki duvara yumruk atmış gibi elleri kanıyor. Her oyunda ellerin kanaması ve bunun videolarda gösterilmesi de moda oldu. Kanayan bu ellerin hemen enfeksiyon kapması mümkün. Bir masa ve masa üzerinde bir madeni para fırlatma suretiyle oynanan bu oyunda süreç şöyle gelişiyor.

Rakiplerin isimleri A ve B olsun. A kişisi madeni parayı avuç içinden havaya fırlatır ve elini ters çevirerek parayı elinin tersine düşmesini sağlar. Sonra parayı tek eli ile hafif ittirerek parmaklarının arasına almayı dener. Para parmakların arasında iken elini yumruk yapar ve elini sertçe masaya 3 defa vurur. Eğer para masaya düşmezse; rakibi olan B kişisine şunları yaptırır. B kişisi masaya yumruk vuracak şekilde yumruğunu bastırır. A kişisi madeni parayı B kişisinin masadaki yumruğuna sertçe fırlatır. Bu hareket rakibin elinin kanamasına yol açabilir. Kanlı para oyunu istenildiği kadar uzatılabilir.

Kanlı Para Oyunu Zararlı mı?

Karşı tarafa para fırlatma ve karşı tarafın elinin yaralanması nedeniyle enfeksiyon kapma riski daima var. Bu yüzden tehlikelidir. Gençlerin kanlı para oyunu değil de daha az zarar verecek oyunlar icat etmesi ve TikTok videolarını daha az zarar verecek videolar çerçevesinde çekmesi önerilir.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu