Tatil

Kapadokya Turları Nelerdir? Kapadokyada Nereler Gezilir?

Kapadokya Turları

  • Kapadokya Kırmızı Turlar
  • Kapadokya Yeşil tur
  • Kapadokya Mavi Tur

Kırmızı Tur Nedir? Kapadokya Gezi

Kalkış saati sabah 9:30 otelinizden alınacağınız için önce Güvercin Vadisi’ni ziyaret edin ardından Uçhisar’ ın ′′ Kale ′′ ve Göreme köyünün fotoğraflarını çekmek için. Ondan sonra beş Bizans Ortodoks kilisesinden oluşan Açık Hava Müzesi ziyareti. Çömlekleriyle ünlü Avanos ‘ ta öğle yemeği molası. Ondan sonra keşişler vadisi ve kiliseler, manastır ve cami içeren Zelve Açık Hava Müzesi ziyareti.

Sırada Devrent Vadisi ve Ürgüp var. Ürgüp ‘ te meşhur Kapadokya şarabını tatma fırsatı yakalayacağız. ′′ Peri Bacaları ′′ nı ve inanılmaz kaya oluşumlarını ve unutulmaz manzaraları gözlemlemek için panoramik bir bakış açısı. Tur akşam 17:30 ‘ de sona eriyor ve aklınızdaki unutulmaz anılarla otele gidiyorsunuz..

derinkuyu yer altı sehri

kapadokya göreme

[info type=”info-success” ]

Nevşehir & Kapadokya’da Gezilecek Yerler 2020 https://www.gncbilgi.com/nevsehir-kapadokyada-gezilecek-yerler/

[/info]

Yeşil Tur Nedir? Kapadokya Gezi

Otelden sabah 9:30 ‘ de alınırsınız. Tur, Kapadokya ‘ nın en büyük ve en derin yeraltı şehri Derinkuyu ‘ nun Yeraltı Şehri ‘ ni ziyaret ederek başlıyor. Ondan sonra kraterde yatan Nar gölüne devam. Su kaplumbağaları ve ördekler gözlemlenebilir ve cildiniz için ve romatizma için faydalı olan sıcak kil çamurda banyo yapabilirsiniz.
Sonra Kapadokya ‘nın en büyük, en derin ve en uzun kanyonu olan Ihlara Vadisi’ ne. Vadi güzel doğası ve kayalık Selimiye köyü ile bir cennet gibi. ′′ Star Wars ′′ filmlerinden bazılarının yer aldığı pikniklerde bir fotoğraf durağı. Sonra otele gidiyoruz

Kapadokya Turları Nelerdir

kapadokya gezi ihlara vadisi

Soğanlı Turu Mavi Tur

1924 yılındaki mübadeleye tanıklık etmiş ve farklı mimari yapısıyla dikkatleri üzerinde toplayan, Kapadokya bölgesindeki en geniş Rum yerleşkelerinden biri olan Mustafapaşa köyüdür.

Sonrasında İkonaklastik freskoların nadir örneklerini barındıran Keşlik Manastırı‘nın gezilmesi ve manastır ziyaretimiz sonrası Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Şahinefendi köyü yakınlarında, bir elma bahçesinde yapılan kazılarda bulunan ve Erken Bizans Dönemi’ne ait olduğu belirlenen antik hamam kalıntılarının keşfiyle arkeolojik çalışmaları hala devam etmekte olan Sebessos Antik Kentini ziyaret ediyoruz.

Hemen ardından Soğanlı Vadisine hareket ediyoruz. Soğanlı Vadisine ulaştığımızda ilk olarak vadi içerisnde bulunan bir köy restaurantında doğal ürünlerden oluşan öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemekten sonra kısa bir vadi yürüyüşü ve burada bulunan Roma dönemi kiliselerin gezilmesi ve fotoğraf molasından sonra bir diğer gezi durağımız olan Mazı Yeraltışehrine hareket ediyoruz

Yer altı şehirlerine en güzel örnek verebileceğimiz Mazı Yeraltı Şehri otantik yapısı ve tarihi ile müthiş bir mekan. Rehberimiz eşliğinde burayı gezerken çekeceğiniz her bir resim sizi tarihin en uzak zamanlarına götürecektir.

Kapadokya Kırmızı Tur Ücreti Nedir?

Kapadokya Kırmızı Tur Ücret  250 tl Bu fiyat farklılık gösterebilir

Kapadokya Kırmızı Tur Ücreti Nedir?

Kapadokya Yeşil Tur Ücret  250 tl Bu fiyat farklılık gösterebilir.

Kapadokyada Daha Çok Yer Gezmek İçin Bir Tane Acente Anlaşmanız  Sizin İçn Faydalı olacaktır

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu