Fiyatı Nedir?Sağlık

Lansor Reçetesiz Fiyatı 2024 (Mide İlacı)

Lansor Nedir? Lansor Ne İlacı ?

Lansor Reçetesiz Fiyatı 2024; Bu konu ile alakalı bilgi arayışındaysanız doğru yerdesiniz. Mide rahatsızlığına iyi gelen ve özellikle midede bulunan asiti azaltan bir ilaç çeşididir. Uzun zaman kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Diğer Fiyat Nedir? adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Satış Fiyatı:125.78 TL
Barkod:8699536160078
Reçetesiz Satılır mı:Reçetesiz Olarak Satın Alınmaktadır.
Fiyat Güncelleme Tarihi:14.01.2024
Lansor Reçetesiz Fiyatı 2024

Uzun bir süre kullanıldığı zaman kemiklerde erimeye ve aynı zamanda vitamin eksikliğine sebep olur .En belirgin yan etkileri baş ağrısı kabızlık mide bulantısı karın ağrısı ve ishaldir. 28 ve 14  kapsüldür ve eczanelerde satılmaktadır. Diğer yazımız olan Rennie Fiyat 2023 (Mide İlaci) için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Lansor Nedir? Lansor Ne İlacı ?

Ana Etken maddesi Lansoprazol’dur. Midede üretilen asit miktarını azaltan bir proton pompası inhibitörüdür. Midede üretilen asit miktarını azaltarak çalışmaktadır. Ayrıca gastroözofajeal reflü, eşliğinde gelişen eroziv özofajitin, tedavilerinde kullanılmaktadır.

Lansor Ne İçin Kullanılır?

Lansor birçok rahatsızlığı tedavi etmek için kullanılan bir ilaç türüdür .Peki, Lansor ne için kullanılır? Hemen izin verirseniz bu konudan bahsetmek istiyoruz.

 1. Midede bulunan ülser için kullanılabilen bir ilaç türüdür
 2. Reflüden kaynaklanan mide ekşimesi problemini giderir
 3. Yemek borusunda meydana gelen ülser ve iltihabın kısa zaman içerisinde tedavi olmasını sağlar
 4. Midede olması gerektiğinden fazla asit bulunduğu zaman tedavi edici özelliği vardır
 5. Mide enfeksiyonuna iyi gelir

Lansor Fiyat 2024

Sanovel İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. (1) markası tarafından satışa sunulan 2024 yılında zam gelerek güncel fiyat 125.78 TL olmuştur. Ayrıca belirtilen Lansor Fiyat zamanla farklılık göstermektedir.

Lansor Nasıl Kullanılır?

Lansor kullanılır iken dikkat edilmesi gereken belirli hususlar vardır. Bu hususlara mutlaka dikkat edilmesi gerekir. İşte Lansor nasıl kullanılır sorusunun cevabı aşağıdaki belirtilmiştir.

Lansor Nedir Lansor Ne Ilaci
Lansor Nedir Lansor Ne Ilaci
 • İlaç aç karına yemeklerden yarım saat önce tüketilmelidir. Bu kapsüller çiğnenmeli ve su ile kullanılmalıdır.
 • İlacı kullanırken her zaman aynı saatte kullanmaya dikkat edilmesi gereklidir.
 • Doktorun tavsiyesi ile iki defa kullanilmaktadir.
 • O zaman hem sabah kahvaltıdan hem de akşam yemeğinden yarım saat önce alınmalıdır.
 • Bir defa kullanılacak ise o zaman kahvaltıdan önce kullanılması tavsiye edilmektedir.
 • Kapsülü su ile beraber yutmakta zorluk çeken kişiler meyve suyunun içerisine kapsülün içerisindeki ne koyarak tüketebilirler.

Lansor SGK Tarafından Karşılanıyor Mu?

Bu ilacı doktorunuza reçete ederse eğer Lansor SGK tarafından ödenmektedir.

Lansor Reçetesiz Fiyatı 2024

Sanovel İlaç firması tarafından satışa sunulan LANSOR 15 mg 30 kapsül 134.89 ₺‘dir.

Lansor Muadili (Eşdeğer)

Mide tarafından üretilen asit miktarının azaltılması için kullanılan bu ilacın Muadili yani Eşdeğeri ilaçlar  şunlardır; DEGASTROL, GASTRODEX, ANSAZOL dir.

Lansor Fiyat 14 Kapsül 2024

Mide rahatsızlığı için kullanılan bu ilacın 14 Kapsül 2024 yılı fiyatı 92.01 ₺ dir.

Lansor Kullananlar Yorumlar

Lansor mide ilacı kullanıcı yorumları  mide rahatsızlığı bulunan bir çok kişi  araştırma yaptığımız zaman sözlüklerde ve forumlarda olumlu yorumlarda bulunmuşlardır. Ayrıca bu ilacın muadillerine göre daha az yan etkisi olduğu görülmüştür.

Lansor Hangi Durumlarda Sakıncalı Olur?

Bu ilaç mutlaka doktor kontrolü dâhilinde kullanılmalıdır. Doktor hastada oluşan rahatsızlığa göre bir doz veya 2 doz şeklinde kullanımı tavsiye etmektedir. Bazı durumlarda ise bu ilacı kullanmak sakıncalı olur. Peki, Lansor hangi durumlarda sakıncalı olur? İşte bunun cevabı

 • Vücutta magnezyum eksikliği varsa:  eğer vücutta magnezyum eksikliği varsa bu ilacı kullanmak sakıncalı olmaktadir. Çünkü uzun süreli kullanımda bu ilaç magnezyum eksikliğine sebep olur.
 • Kemik erimesi:  ilaç uzun süre kullanıldığında kemik erimesi ihtimalini meydana getirir. Bu sebepten dolayı da kemiklerde erime meydana gelen kişilerin fazla kullanmaması tavsiye edilmektedir.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu