Fiyatı Nedir?

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatı 2023 (Güncel Fiyat Bilgisi)

mide küçültme ameliyatı nedir, mide küçültme ameliyatı nasıl yapılır ve mide küçültme ameliyatı fiyatları ne kadar

Kilo sorunu olan ve obezite hastalığına maruz kalan kişiler. Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatı 2023, ameliyatı nedir, mide küçültme ameliyatı nasıl yapılır ve mide küçültme ameliyatı fiyatları ne kadar sorularının cevaplarını merak etmektedir. Mide küçültme ameliyatı hakkındaki tüm detayları bu yazımızda sizler için derledik.

Bulunduğumuz dönemde fazla kilolar ve obezite hastalığı pek çok insanın maruz kaldığı sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Kilo sorunları olan kişiler, belirli diyet ve egzersizler ile zayıflamaya çalışmaktadır. Ancak bu tarz yöntemler herkesin başarılı sonuçlar almasını garanti etmemektedir.

Mide Kucultme Ameliyati
Mide Kucultme Ameliyati

Böyle durumlarda da kilo sorunları olanların cerrahi müdahale ile zayıflaması uygun görülmektedir. Yapılan mide ameliyatları sayesinde istenilen kilolara ulaşmak mümkündür. Mide küçültme ameliyatı. Diyet ve egzersiz ile zayıflayamayan obezite ve fazla kilolu hastaların en sık tercih ettikleri tedavi yöntemidir.

Mide Küçültme Ameliyatı Nedir?

Vücut kitle indeksi; %40’ı aşan veya vücut kitle endeksi %30 olan, aynı zamanda da diyabet. Yüksek tansiyon sorunu ve astım hastalığı bulunan kişiler, mide küçültme ameliyatı yapılabilen kişilerdir.

Bulunduğumuz dönemde kilo sorunu mevcut olan. Bununla birlikte de diyet ve egzersiz yaptığı halde istediğini alamayan kişiler; mide küçültme ameliyatı olmak zorunda kalmaktadır.

Uzman cerrahların yaptığı mide küçültme ameliyatı, öncesi ve sonrasında düzenli olarak kontrol edilmelidir. Hastanın ameliyat öncesinde gerek duyulan tüm testlere tabi tutulması gerekir. Yapılan kontroller sonucunda da hastanın mide küçültme ameliyatı için uygun olup olmadığına karar verilir.

Mide Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mide küçültme ameliyatı, ilk olarak hastanın fizyolojik durumu göz önüne alınarak yapılmasına karar verilir. Daha sonra hasta için uygun olan en iyi mide küçültme ameliyatı yöntemi tercih edilir.

Şu anda günümüzde kullanılan 3 tane mide küçültme ameliyatı yöntemi bulunmaktadır.

  • Bu yöntemler arasında tüp mide ameliyatı,
  • Mide kelepçesi ameliyatı ve gastrick bypass ameliyatı yer almaktadır.

Şimdi de söz konusu ameliyat yöntemlerinin hakkında kısaca konuşalım. İlk olarak tüp mide ameliyatı ile başlayalım. Tüp mide ameliyatı, midenin yaklaşık olarak %80’lik bir kısmının cerrahi müdahale sonucunda çıkarılması yöntemidir. Bu yöntemle yapılan ameliyatın ardından mide uzun ve ince tüp biçimine döner. Söz konusu yöntem ağrısı az ve iyileşme süreci hızlı bir yöntemdir. Bu ameliyatın geri dönüşü yoktur.

Mide küçültme ameliyatı yöntemlerinden ikincisi olan. Mide kelepçesi ameliyatı ise, silikon bant takma işlemi yapılarak midenin ikiye bölündüğü yöntemdir. Bu yöntemin avantajı. kişinin arzu ettiği kiloya ulaştığı zaman banttın çıkarılması mümkün olduğundan geri dönüşü olan bir ameliyat olmasıdır.

Son olarak mide küçültme ameliyatı yöntemi. Daha önceden de dile getirdiğimiz gibi gastrick bypass ameliyatı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yöntemde midenin ufak bir kısmı ince bağırsağa bağlanır. Böylece midenin bir bölümünün kullanım dışı kalması sağlanır. Bu sayede de kişinin tok hissetmesi sağlanmış olunur.

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatı 2023

Mide küçültme fiyatları, bazı faktörlere göre farklılık göstermektedir. Bahsi geçen ameliyat fiyatları, ameliyat olmayacak kliniğe, kişinin fizyolojik özelliklerine, tercih edilen mide küçültme ameliyatı yöntemine ve doktorun uzmanlığına göre değişmektedir.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu