Sağlık

Pruzon Krem Nasıl Kullanılır? Fiyati 2021

Pruzon Krem Türkiye de ilk bitkisel kortizon içeren ürünlerden biri olarak bilinmektedir. Günümüzde çok sık görülen ve insanlar için baş belası durumuna gelen egzama ve kaşıntı rahatsızlıklarında kullanılmaktadır. Genel olarak doktor tavsiyesi üzerine satın alınan ilaç böcek ısırıkları, kurdeşen gibi sorunlarda olduk etkili bir ilaç olarak görülmektedir. Pruzon Krem Nasıl Kullanılır?, Ne İşe Yarar, Fiyati 2021 Nedir?, Nerelerde Satılmaktadır, Pruzon krem SGK öder mi?

Pruzon Krem Nedir?

Pruzon Krem içerisinde kalamin, çinko oksit, meyan kökü özütü ve çay ağacı yağı bitkisel özleri etken madde olarak kullanmaktadır. Bu etken maddeler ile vücudun bazı bölgelerinde oluşan kaşıntı kızarıkları gidermek için kullanılan bir kremdir. İlk defa kullananlar kremin formülü ile şaşkına dönüyor çünkü krem fondöten gibi bir yapıya sahip sürüldüğünde cildinizin tonuna uyum sağlayarak kremin sürüldüğünü göstermemektedir. Her yaş grubunda dahi kullanılmaktadır.

Pruzon Krem Etken Maddesi

Pruzon Krem İcerigi
Pruzon Krem İcerigi

Pruzon Krem Ne İşe Yarar ?

  • Bebeklerde Oluşan Pişiklerde
  • Kurdeşenlerde
  • Genital Bölgede Oluşan Kaşıntılarda
  • Yaralarda
  • Ciltte oluşan tahrişlerde
  • Böcek Isırıklarında
  • Egzema Rahatsızlıklarında

Pruzon Krem Nasıl Kullanılır ?

Doktorlar tarafından reçete edilerek kullanılan bu krem belirtilen doz dışında kullanılmamalıdır. Ancak kullanılmak istenirse ilk 3 gün kaşıntı bulunan bölgeye sabah akşam uygulanabilir. 3 günlük süre sonunda kullanımı günlük 1 defaya indirilmesi gerektiği belirtilmiştir. Pruzon Krem kaşıntı bulunan bölgeye ince bir tabaka halinde dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulanmalıdır.

Pruzon Krem Güncel Eczane Fiyatı ?

Pruzon Krem fiyatı satılan yerlerin farklılık göstermesi ile birlikte fiyatında değişiklik göstermektedir. Güncel fiyat olarak 35 TL ile 50 TL arasında ücretler belirtilmiştir

Pruzon Krem SGK Öder mi ?

Pruzon Krem doktor tarafından reçete edilerek satılmaktadır ancak SGK tarafından karşılanmamaktadır.

Pruzon Krem Eczanelerde Varmı ?

Pruzon Krem sadece eczanelerde satışı yapılmaktadır.

Pruzon Krem Vajinal Mantarda Kullanılır Mı ?

Pruzon Krem kaşıntıları giderici özellikleri bulunmaktadır ancak mantar öldürücü etkisi olup olmadığına dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak kullanılacaksa bile öncelikle mantar tedavisi için bir ilaç kullandıktan sonra Pruzon Krem kullanılabilir.

Pruzon Krem Vajinaya Sürülür mü ?

Pruzon Krem kullanımı çok çeşitli olarak belenmektedir genital bölgelerden nerdeyse tüm vücuda uygulanabilir. Vajina kaşıntılarında oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Vajinada kullanıma uygundur.

Pruzon Krem Bebeklerde Kullanılır Mı ?

Pruzon Krem bebeklerde oluşan pişikler için kullanılan bir kremdir. Bitkisel içeriği ile tüm yaş grubları için kullanımı uygun olarak belirtilmiştir.

Pruzon Krem Hamilelikte Kullanılır Mı?

Pruzon Krem hamilelik döneminde kullanılmasına karşı herhangi bir bilgi bulunmuyor ancak kullanılması durumunda bir doktora danışılması gerekmektedir.

Pruzon Krem Yüze Sürülür mü?

Pruzon Krem yüz kısmımızda dahil olmak üzere tüm vücudunuzda kullanılmaktadır. Ancak kremin kullanıldığı bölgelerde ince ince kılcal damarlar görünür olmaya başlamaktadır. Bu kremin kalıcı bir yan etkisi olarak belirtilmiştir yüzünüze kullanmadan önce bunu göz önünde bulundurun aksi takdirde sürprizlerle karşılaşmayın.

Pruzon Krem Makatta Kullanılır Mı?

Pruzon Krem makatta oluşan tahriş ve kaşıntı için sıkça kullanılan ve tavsiye edilen bir krem olarak bilinmektedir. Makatta kullanımı uygundur.

Pruzon Makat Kaşıntısına İyi Gelirmi?

Bu Krem makatta oluşan tahriş ve kaşıntı için sıkça kullanılan ve tavsiye edilen bir krem olarak bilinmektedir. Makatta kullanımı uygundur.

Pruzon Nereden Alınır Fiyati

Bu İlaç tüm eczanelerde satılmaktadır.  Ayrıca Eczanelerde satın olmak için zorluk çeken tüketiciler için resmi internet sitesinde de satışı yapılmaktadır.

Pruzon Merhem Satış Noktaları

Pruzon Merhem Satış Noktaları
Pruzon Merhem Satış Noktaları

Pruzon Pomad Son Kullanma Tarihi Nedir?

Bu ürünün son kullanma tarihi en az 2 ( iki) yıldır.

Pruzon Krem Nedir Ne İçin Kullanılır?

Genelde bu ürün elde ve yüzde oluşan egzama tedavilerinde kullanılmaktadır. Yüzde  yağlı egzama tedavisinde kısa sürede etki ettiği bilinmektedir.  Bebeklerde oluşan pişiklerde, Kurdeşen tedavilerinde, Genital kaşıntılarda, Yaraların tedavisinde ve Cilt tahrişlerin tedavisinde kullanılmaktadır.

Pruzon Reçetesiz Satın Alınır mı?

Bu belirtilen ilacı tüm eczanelerden reçeteli ve reçetesiz bir şekilde satın alabilirsiniz.

Pruzon Pişik ve Kızarıklık Etkilimi?

Bu İlacı pişik ve kızarıklık tedavisinde kullanabilirsiniz. Ayrıca kilolu iseniz kilo vermeyi ve pamuklu çamaşırlar giymeyi deneye bilirsiniz.

Pruzon Krem Kullanıcı Yorumları ?

urun harika gerçekten tavsiye ederim

Ürünü dewamlı kullanıyorum.çok memnunum.

urunu 3 gun oldu kullaniyorum baya bi faydasini gordum kasintim gitti almak istiyenler pisman olmaz

makat kaşıntısı için bir çok krem denedim fakat en iyisi şimdilik pruzon…

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu