Ürün Tanıtımı

SCANIA Marka Çekicilerin Avantajları

Çekici araçların bir diğer adı kurtarıcıdır. Çekici ne demek sorusunun yanıtını şu şekilde vermek mümkündür; römork ya da yarı römorklar ve diğer araç modellerini çekmek için üretilmiş, yük taşımayan motorlu taşıtlara çekici adı verilir. Çekiciler yani bir diğer adı ile kurtarıcılar birkaç çeşitten oluşur. Çekiciler hemen hemen her tipte aracı çekebilecek kapasitededir.  Bazı çekiciler yalnızca trafikteki araçlarda yaşanan sorunlar için destek verir. Örneğin eğer bir araç yolda kaldıysa ve hareket ettirebilme kapasitesi varsa araç, çekicide bulunan kayar platform yardımıyla çekilir. Eğer aracın hareket etmesi imkânsız ise bu durumda devreye vinç girer. Bu vinç ile araç, çekicide bulunan platforma çekilir. Bazı çekiciler ise sanayi alanında hizmet verir. Yüksek ton taşıma kapasitesine sahip çekiciler bugün pek çok iş alanında karşımıza çıkmaktadır. 

Çekicilerin araç özelliklerine göre farklı çeşitleri vardır bunlardan birkaçına, çatallı çekici, tepeden çekici, kayar platform ve oto transfer çekicisi örnek olarak verilebilir.

Çekicilerde en çok tercih edilen markalara gelecek olursak SCANIA çekici akla ilk gelen markadır diyebiliriz. SCANIA 100’den fazla ülkede kamyon ve otobüs satış ve servis hizmetleri sağlayan küresel bir kuruluştur. SCANIA çekiciler, sınıfında ilk alım maliyeti yüksek bir marka olsa da, yakıt ekonomisi, yaygın ve hızlı servisleri ve bakım maliyetleri açısından sağladığı avantajlar sebebiyle oldukça rağbet görmektedir. 2006 verilerine göre Türkiye’de de en çok tercih edilen ithal çekicilerdendir.

SCANIA çekicilerin avantajları arasında ilk olarak akla gelen düşük yakıt tüketiminin dışında özellikle SCANIA R serisinde dikkat çeken kabin konforu da sürücüye sağlanan önemli avatajlardan bir tanesidir. Maksimum konfor sunacak şekilde tasarlanan sürücü koltuğunu ayarlayarak kendiniz için en uygun sürüş pozisyonunu bulabilirsiniz.

Çok çeşitli ikinci el Scania ve scania R440 ve diğer modeller hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu