Biyografi

Serdar Aktolga Kimdir? Boyu, Kilosu, Yaşı, Evlimi, Kaç Yaşında?

Serdar Aktolga; ülkemizdeki çoğu genç vücut geliştirme sporcusuna ilham verecek bir kararlılıkla onlarca yarışmadan şampiyonluk kazanmış bir vücut geliştirmecidir. Serdar Aktolga Kimdir? Boyu, Kilosu, Yaşı, Evlimi, Kaç Yaşında?, sevgilisi?,  oynadığı diziler?, Barış Okan belovacıklı serdar Aktolga, Vücut ölçüleri, beslenme, uzaktan eğitim ücreti, fiyatı ne kadar?

Serdar Aktolga‘yı merak edenler için kısaca hayatı, yaşı ve biyografı bilgileri bu yazımızın devamında yer almaktadır.

Serdar Aktolga Kimdir?

Türk vücut geliştirme sporcusu ve antrenörüdür. 17 yaşında başladığı spor kariyerinde inişler ve çıkışlar oldu. Old School çalışma tarzı olarak adlandırılan eski tarz çalışma tarzını planlayan Aktolga, yeni çalışma tarzlarının zorunlu olmadığını bir kez daha herkese gösterdi.

Serdar Aktolga 1972 yılında İstanbul’da doğdu. Serdar Aktolga vücut geliştirmeye 17 yaşında başladı. “IFB, NABBA, WABBA ve NAC Federasyonlarında yarıştı. Serdar Aktolga, 1998 yılında 90 kiloda Türkiye şampiyonu olarak ilk maçına çıktı.

Serdar Aktolga Kimdir
Serdar Aktolga Kimdir

2009 yılında IFBB Profesyonel vücut geliştirme sporcusu kartını kazanarak profesyonel vücut geliştirme sporu hayatına başladı. 2011 yılına kadar 4 profesyonel vücut geliştirme yarışmasına katıldı ve dünya vücut geliştirme devleri ile aynı podyumda durarak yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etti.

Kaç Yaşında Serdar Aktolga 49 Yaşında
Nereli İstanbul Doğumludur.
Boyu 175 cm
Kilosu 107 kg
Serdar Aktolga Kimdir? Boyu, Kilosu, Yaşı, Evlimi, Kaç Yaşında?

Serdar Aktolga Kaç Yaşında?

Serdar Aktolga, 5 Haziran 1972’de İstanbul’da doğdu. 2022 yılı itibari ile 49 yaşındadır. Kadıköy Moda’da doğup büyüdüğünü söylerken; “Yaz insanıyım, şehir insanıyım.” sözleriyle doğup büyüdüğü semti ne kadar ne kadar çok sevdiğini belirtmiştir.

Serdar Aktolga Boy ve Kilosu

Serdar Aktolga 1,75 cm boyunda ve 107 kg ağırlığındadır. Vücut Ölçüsü olarak ise; göğüs 144 cm, kol 51 cm, bel 93 cm, bacak 73 cm ve baldır 45 cm ölçülerine sahiptir. Aktolga çikolata yemez, yılda 3 veya 4 kez Fast food tercih eder, diyetine her an devam eden ünlü sporcuya yulaf, somon, brokoli ve esmer pirinç ile beslenmektedir.

Serdar Aktolga Boyu
Serdar Aktolga Boyu
Göğüs 144 cm
Kol 51 cm
Güzel 93 cm
Bacak 73 cm
Baldır 45 cm
Serdar Aktolga Boy, Kilo , Bel, Bacak, Bel, Göğüs, Baldır ölçüleri

Serdar Aktolga, 2007 yılında “Dopingli atlar için af çıktı, bize çıkmadı” söylemiyle gündeme geldi. Çünkü 2000 yılında Türkiye şampiyonasında doping yaptığı gerekçesiyle spor müsabakalarından ömür boyu men edilmiştir. 2010 yılında da “Hayatımda hiç çikolata yemedim” konuşmasıyla gündeme gelmişti.

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu