Sağlık

Spasmomen Kullananların Yorumu – Kabızlığa iyi Gelir Mi?

Bağırsakların spazmını çözen bir tür kas gevşetici olan Spasmomen kullananların yorumu bu ilaca başlayan kullanıcıların en çok merak ettiği konuların başında geliyor. İlacın etkilerinin başka insanlarda nasıl etki gösterdiğini merak eden insanlar Spasmomen kullananların yorumu içeren yazıları arıyor.

Spasmomen İlaç Nedir?

Bagırsak İlaci olan Spasmomen, otilonyum bromür içeren ve karın ağrısı, kramplar, şişkinlik ve gaz gibi irritabl bağırsak sendromu (IBS) ile ilişkili semptomları tedavi etmek için kullanılan, antispazmodik olarak bilinen bir ilaçtır. Spasmomen, sindirim kanalındaki kasları gevşeterek barsak spazmlarını azaltır ve barsak hareketlerini düzenlemektedir. Spasmomen film tablet şeklinde ağızdan alınır ve tercihen yemeklerden 20 dakika önce kullanılır .

Spasmomen Ilac Nedir
2023 Spasmomen Ilac Nedir

Spasmomen’in etkili olduğu kanıtlanmıştır, ancak her ilaç gibi bazı yan etkilere de neden olabilir. Spasmomen’in en sık görülen yan etkileri baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı, kusma, kabızlık ve alerjik reaksiyonlardır . Bu yan etkiler genellikle hafif veya orta şiddettedir ve tedaviye devam edildikçe azalır veya kaybolur.

Spasmomen kullanmadan önce doktora danışmak ve ilacın kullanma talimatını dikkatlice okuyun. Spasmomen’in bazı durumlarda kullanılmaması veya dikkatli kullanılması gerekebilir. Örneğin, Spasmomen;

– Otilonyum bromür veya ilacın içindeki yardımcı maddelerden herhangi birine alerjisi olanlarda,

 • – Kolon (bağırsak) tıkanması olanlarda,
 • – Glokom (göz içi basıncının arttığı bir göz hastalığı) olanlarda,
 • – Prostat bezinde büyüme olanlarda,
 • – Mideden bağırsağa geçen kanalda daralma olanlarda,
 • – Kabızlık veya bağırsak tembelliği olanlarda,
 • – Hamilelik veya emzirme döneminde olanlarda,

Kullanılmamalıdır.

Spasmomen diğer ilaçlarla etkileşime girebilir ve etkinliklerini veya güvenliklerini değiştirebilir.  Spasmomen, IBS ile ilişkili semptomları gidermeye yardımcı olan bir ilaçtır. Ancak IBS’nin kesin nedeni bilinmediği için ilaç tek başına yeterli olmayabilir. IBS’nin yönetiminde yaşam tarzı değişiklikleri, stres yönetimi, beslenme alışkanlıkları ve psikolojik destek de önemli rol oynar.

Spasmomen Kullananların Yorumu

 1. Spasmomen Kullananların Yorumu: “Spasmomen’i doktorumun tavsiyesiyle kullanmaya başladım. İlk birkaç gün baş ağrısı ve bulantı yaptı ama sonra geçti. Şimdi karın ağrısı ve şişkinlikten kurtuldum. İlacın etkisini gördüm ama yan etkileri biraz can sıkıcı.”
 2. Spasmomen Kullananların Yorumu: “Spasmomen’i IBS için kullanıyorum. Bana çok iyi geldi. Karın krampları ve gaz sorunum azaldı. Yan etki olarak sadece kabızlık yaşadım ama bol su içerek hafiflettim. İlacı düzenli kullanıyorum ve memnunum.”
 3. Spasmomen Kullananların Yorumu: “Spasmomen’i internette okuduğum yorumlara göre aldım. Ama bana hiç faydası olmadı. Hem karın ağrım devam etti hem de baş dönmesi ve kusma yaptı. İlacı bıraktım ve doktora gittim. Bana başka bir ilaç verdi. Spasmomen herkese uygun değilmiş.”
 4. Spasmomen Kullananların Yorumu: “Spasmomen’i prostat büyümesi olan babama verdim. Ama ilaç babamın durumunu kötüleştirdi. İdrar yaparken zorlanmaya ve ağrı duymaya başladı. Sonra ilacın prospektüsünü okudum ve prostat büyümesi olanlarda dikkatli kullanılması gerektiğini gördüm. İlacı hemen kestim ve doktorumu aradım. Spasmomen kullanmadan önce mutlaka doktora danışmak lazım.”
 5. Spasmomen Kullananların Yorumu: “Spasmomen’i hamileliğimin son aylarında karın ağrısı için kullandım. Doktorum gerekli olduğunu söyledi. İlacı kullandığım süre boyunca herhangi bir yan etki yaşamadım. Bebeğime de zarar vermedi. Spasmomen hamilelikte güvenli bir ilaçmış.”
 6. Spasmomen Kullananların Yorumu:” Spasmomen’i yemeklerden önce almayı unutuyordum. Sonra akşamları iki tane birden içiyordum. Ama bu şekilde kullanmak yanlışmış. Bir gece çok kötü bir alerjik reaksiyon geçirdim. Nefesim daraldı, yüzüm şişti, kaşındım. Hemen acile gittim ve ilacın dozunu aştığım için böyle olduğunu öğrendim. Spasmomen’i talimata uygun kullanmak çok önemli.”

Spasmomen Kabızlığa İyi Gelir Mi?

Evet, Spasmomen kabızlığa iyi gelir. Kabızlık genellikle bağırsak hareketlerinin yavaşlaması veya düzensizleşmesi sonucu ortaya çıkan bir sorundur. Spasmomen, bağırsak kaslarının spazmını gidererek ve düzenli bir şekilde kasılmasını sağlayarak bağırsak hareketlerini düzenler ve kabızlığı hafifletir.

Spasmomen Zayıflatır Mi?

Hayır, Spasmomen debuff’lar için kullanılmaz. Spasmomen, bağırsak kaslarını gevşeten ve düzenleyen bir ilaçtır. Kabızlık gibi sindirim sorunlarının tedavisinde etkilidir. Ancak bu ilacın kilo vermeye doğrudan bir etkisi yoktur.

Spasmomen Gaza iyi Gelir Mi?

Evet, Spasmomen gaz problemine iyi gelir. Spasmomen, bağırsak kaslarındaki spazmları gideren bir ilaçtır. Bu nedenle sindirim sistemi bozuklukları sonucu ortaya çıkan gaz ve şişkinlik gibi semptomların giderilmesine yardımcı olabilir.

Spasmomen Mide Ağrısına İyi Gelir Mi?

Evet, Spasmomen mide ağrısına iyi gelebilir. Spasmomen, bağırsak kaslarını rahatlatan ve düzenleyen bir ilaçtır. Mide ağrısı genellikle sindirim sistemi problemleriyle ilişkilidir, bu da bağırsakların düzensiz kasılmasına veya spazmlara neden olabilir.

Spasmomen Kullananların Yorumu ile ilgili yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Sitemizde yer alan yorumlara ek olarak sizinde önerileriniz varsa eğer yorum kısmından bize bildirebilirsiniz. Daha Fazla Yazıya ulaşmak için Ana sayfamız olan gncbilgi.com tıklayabilirsiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu