Sağlık

Ciprasid Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyati Nedir?

Ciprasid nedir? Ciprasid Ne işe yarar? Ciprasid Ne için kullanılır?, Ciprasid Fiyati Nedir?

Ciprasid nedir? Ne işe yarar? Ne için kullanılır? Fiyati Nedir? Gibi konular hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bakteriyel hastalıkları tedavi etmek için kullanılan bir ilaç çeşididir. İçeriği bakımından oldukça ağır olduğu bilinmektedir. Eğer bir bakteriyel hastalığa yakalandı iseniz hemen bir hekime başvurmanız şarttır.

Doktor ise genellikle bakteriyel hastalık mevcut olan hastalarına Ciprasid önerir. Doktorunuzun uygun gördüğü talimatlar ile ilacı kullanmanız tavsiye edilmektedir. Şimdi sizlere Ciprasid ne işe yarar konusundan bahsetmek istiyoruz. O zaman yazımızın devamını okumaya başlayabilirsiniz

Ciprasid Nedir?

Genelde vücuttaki zararlı bakterilerle savaşarak, siprofloksasine duyarlı patojen bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların tedavisi için kullanılan antibiyotiktir. Bu ilacın ana etken maddesi Siprofloksasin hidroklorür ‘dür.

Ciprasid Fiyati Nedir? 2024

Antibiyotik tedavilerinde kullanılan Ciprasid kesinlikle uzman bir doktor kontrolünde alınması gerekmektedir. Doktor kontrolünden sonra reçetesiyle Ciprasid ilacını ilacını satın alacak olan kişiler ise;  Ciprasid Fiyat hakkında internette oldukça fazlaca araştırma yapmaktadır. Bu ilacı doktorunuz size reçete ettiği zaman eğer sağlık sigortanız aktif ise Ücretsiz olarak Ciprasid satın alabilirsiniz.

Ciprasid 500 Mg 14 Film Tablet ilacının eczane satış fiyatı 114.24 TL’dir.

Ciprasid Ne İşe Yarar?

Ciprasit tabletler şeklinde olan bir ilaç çeşididir. Peki, ne işe yarar diye soracak olursanız izin verirseniz hemen kısaca bahsedelim. Genel olarak bakteriyel hastalıklar da, eklem ve kemik enfeksiyonlarında, dış kulak iltihabında, karında meydana gelen enfeksiyonlarda, karın zarı iltihabında, sindirim sistemi sorunlarında, genital bölge enfeksiyonlarında, idrar yolları enfeksiyonlarında ve böbrek enfeksiyonlarında tedavi amaçlı kullanilmaktadir.

ciprasid nedir ne ise yarar
ciprasidnedir ne ise yarar

Ciprasid Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ciprasid ilaç kullanırken bilinmesi gereken hususlar mevcuttur. Şimdi sizlere bu konudan bahsedelim. İşte Ciprasid hakkında bilinmesi gerekenler şu şekildedir.

  • Eğer alerjik bir bünyeye sahipseniz bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmemektedir.
  • İçeriyi ağır olan çok güçlü bir antibiyotik ilaçtır.
  • Kan hücrelerinde azalma meydana gelebilir ve bu da kanama riskini ortaya çıkarmaktadır.
  • İlacı kullandığınız zaman süt ve süt ürünlerinden kaçınınız. Bu ürünler ilacın etkisinin azalmasına sebep olur .Diyabet, karaciğer yetmezliği ve böbrek hastalığınız mevcut ise bu  hastaya tavsiye edilmez.
  • Emziren anneler  hamileler ve çocuklar tarafından kullanılmamalıdır.

Ciprasid Kimler Tarafından Kullanılmamalıdır?

Ciprasid hekim önerildiği takdirde kullanılması gereken bir ilaç çeşididir. Emziren anneler hamileler ve aynı zamanda çocuklar kullanmamalıdır.

Ciprasid Yan Etkileri

Ciprasid çok ağır bir ilaç türüdür. Bu sebepten dolayı da bazı insanlarda yan etkiye sebep olur. Peki, Ciprasid yan etkileri nelerdir? Bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız o halde yazımızın devamını okumalısınız. Genel olarak baş ağrısı, baş dönmesi, huzursuzluk, kaşıntı sorunları, görme bozukluğu gibi  yan etkiler meydana gelebilir. Bu semptomlar ile karşı karşıya kalındığında kısa bir süre içerisinde hemen doktora başvurulması şarttır.

Ciprasid Kullanıcı Yorumları

İlaç Kullananların Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç, Ürün, Gida takviyesi kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar izah etmektedir. Bu ürünü Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun Doktorunuza Danışmadan Kullanım yapmayınız Doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.

Ciprasid Fiyat Ne Kadar?

Normal reçeteli olarak satılan bu ilacın eczane satış fiyatı 114.24 TL’dir. Bu zamanla farklılık göstermektedir.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu