Sağlık

Doxium 500 Mg Kullanıcı Yorumları – Zayıflatır Mı?

Doxium 500 Mg Kullanıcı Yorumları bu ilacı kullananlar tarafından merak ediliyor. Biz de hem Doxium 500 Mg Kullanıcı Yorumları hem de aşağıdaki soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

Doxium 500 mg İlacı Neye İyi Gelir?

Doxium 500 Mg Kullanici Yorumlari Zayiflatir Mi
Doxium 500 Mg Kullanici Yorumlari Zayiflatir Mi

Doxium 500 mg, baş ağrısı, karın ağrısı, uzuvlarda oluşan kas ağrıları, çeşitli morluklar ve fizyolojik sorunların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. İlacın etken maddesi kalsiyum dobesilattır. Bu madde kalp damar sistemi üzerinde etkili olan ve vazoprotektifler adı verilen bir ilaç grubuna aittir.

Doxium 500 Mg Ne İşe Yarar?

Doxium 500 mg, ağrı, kramp ve tembellikle seyreden venöz yetmezliklerinin tedavisinde kullanılır. Venöz yetmezlik, bacaklardaki toplardamarların kanı yeterince kalbe taşıyamaması sonucu oluşan bir durumdur. Bu durumda bacaklarda şişme, ağrı, yorgunluk, kaşıntı, renk değişimi ve varis gibi sorunlar görülebilir

Doxium 500 Mg Nasıl Kullanılır?

Doxium 500 mg, günde bir veya iki kez yemekle birlikte veya aç karnına alınabilir. Kapsülü bütün olarak yutunuz ve çiğnemeyiniz veya parçalamayınız. İlacın kullanım süresi doktorunuz tarafından belirlenir. Doktorunuzun önerdiği şekilde ve dozda kullanınız. Tedaviyi doktorunuza danışmadan bırakmayınız

Doxium 500 Mg Yan Etkileri Nelerdir?

Doxium 500 mg, her ilaç gibi bazı yan etkilere neden olabilir. Bu yan etkilerden herhangi birini yaşarsanız veya şiddetli veya uzun süreli olursa, doktorunuza başvurunuz. Bu ilaçın 500 mg yan etkileri şunlardır

 1.  – Mide bulantısı
 2.  – Kusma
 3.  – İshal
 4.  – Kabızlık
 5.  – Karın ağrısı
 6.  – Ağız kuruluğu
 7.  – Baş dönmesi
 8.  – Baş ağrısı
 9.  – Deri döküntüsü
 10.  – Kaşıntı
 11.  – Eklem ağrısı

Doxium 500 Mg Kullanıcı Yorumları Nelerdir?

 1. “Kullananlar; Doxium 500 mg kullandığımdan beri bacaklarımdaki ağrı ve şişlik çok azaldı. Ama ilacın yan etkisi olarak mide bulantısı ve kusma yaşıyorum. Doktorum ilacın dozunu azalttı ama fayda etmedi. Başka bir ilaç denemek istiyorum.”
 1. Doxium 500 mg Kullanıcı yorumu “Doxium 500 mg kullanmaya başladım. İlk hafta hiçbir yan etki görmedim. Ama ikinci haftadan sonra baş dönmesi ve baş ağrısı yaşamaya başladım. Doktorum ilacı bırakmamı söyledi ve başka bir ilaç verdi. Doxium 500 mg bana uygun değilmiş.”
 2. Doxium 500 mg Kullanıcı yorumu “Doxium 500 mg kullandığım süre boyunca idrar yaparken çok rahatladım. Ama ilacın yan etkisi olarak derimde döküntü ve kaşıntı oldu. Doktorum alerjik reaksiyon olduğunu söyledi ve ilacı kesmemi istedi. Şimdi antihistaminik bir ilaç kullanıyorum.”
 3. Doxium 500 mg Kullanıcı yorumu “Doxium 500 mg kullanıyorum. İlacın bana çok faydası oldu. Bacaklarımdaki ağrı, kramp ve tembellik geçti. İlacın yan etkisi olarak sadece ağız kuruluğu yaşadım ama bunu su içerek çözdüm. İlacı tavsiye ederim.”
 4. Doxium 500 mg Kullanıcı yorumu “Doxium 500 mg kullandım. İlacın bana hiçbir faydası olmadı. Bacaklarımdaki sorunlar devam etti. Üstelik ilacın yan etkisi olarak eklem ağrısı yaşadım. Doktorum ilacı değiştirdi ve başka bir ilaç verdi. Doxium 500 mg benim için işe yaramadı.”

Doxium Zayıflatır Mı?

Hayır. Doxium, kan akışını düzenleyen bir ilaçtır. Zayıflama ilacı değildir. Kilo verme programındaysanız, Doxium ‘un bir ölçüde kilo vermeye yardımcı olabileceği belirtilmektedir.

Doxium 500 mg Ne Kadar Süre Kullanılır

Uygulama genellikle günde bir veya iki defadır. Doktorunuzun tavsiye ettiği kadar kullanmanız mantıklıdır. Maksimum günlük doz 4 kapsüldür. Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışmanız önerilir.

Doxium 500 Mg Kullanıcı Yorumları – Zayıflatır Mı? ile ilgili yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Sitemizde yer alan yorumlara ek olarak sizinde önerileriniz varsa eğer yorum kısmından bize bildirebilirsiniz. Daha Fazla Yazıya ulaşmak için Ana sayfamız olan gncbilgi.com tıklayabilirsiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu