Sağlık

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir? Evde Doğal Tedavi Yöntemi?

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir? İnsanların çeşitli sebeplerden kaynaklı olarak karın ağrısı meydana gelmektedir insanlar ilaç kullanımından kaçınmakta ve bilinçsiz ilaç kullanmanın zararlarının farkında bu sebepten dolayı doğal bir şekilde evde hazırlayabilecekleri karın ağrısını rahatlatan yada tedavi eden bir yöntem arıyor bizde bu yöntemleri ve rahatsızlık nedenlerini makalemizde topladık.

Karın Ağrısı Nedenleri ?

Karın ağrısı karın bölgenize yakın organların hasta olması durumuna bağlı olarak çıkmış bir ağrı olabilir. Bunun yanı sıra mide ve bağırsak bozuklukları, böbrek taşları, kadın ve erkek üreme organlarının hastalıkları, böbrek üstü bezi hastalıkları, kadınlarda adet sancıları , şeker hastalığı , kan hastalıkları , ve zehirlenme gibi durumlar karın ağrısı yapabilmektedir. Bu tarz karın ağrılarına doğal yöntemler ile nasıl azalta bilirsiniz nasıl rahatlata bilirsiniz bu yöntemleri sizler için paylaştık.

Emziren Annelerde Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir? Emziren annelerde karın ağrısı bir çok nedenden olabiliyor bu nedenler için emzirme döneminde ilaç kullanımı ilacın etkileri süte geçeceği için çocukta istenmeyen zararlar ve rahatsızlıklar meydana getirmektedir. Bu durumda anneler karın ağrısını geçirmek için rahatlatmak için doğal yöntemler aramak aşağıda maddeler halinde sizlere kullanabileceğiniz doğal ürünlerden bahsettik.

Muz : Sürekli karın ağrısı yaşıyorsanız beslenme düzeni içerisine muzu da dahil edebilirsiniz içerisindeki yüksek lif kaynakları ile karın ağrısından kurtulabilirsiniz bunun yanında bağırsak hareketlerinizde düzenle özelliğinde sahiptir.

Elma Püresi : Elma da tıpkı muz gibi lif bakımından oldukça zengindir ancak elmayı ısırarak yemek yerine püre haline getirmeniz midenizi rahatlatacak ağrılarınızda büyük bir rahatlama olacaktır.

Zencefil Çayı : Zencefil çayı karın ağrısı için oldukça etkilidir karın kaslarını gevşeteceği için ağrıda büyük oranda rahatlama meydana getirecektir. Zencefil çayını personel bir demlik kullanmanızı tavsiye ederiz. Demliğin içerisine bir miktar su koyun ve ısınmasını bekleyin ancak suyu kesinlikle kaynatmayın zencefili rendeleyerek içerisine atın siyah çay demler gibi demleyin uzun bir kullanım süresi koymayın beklemesi iyi bir sonuç vermeyecektir.

Yoğurt: Yoğurt içerisinde bulunan maddeler sayesinden bağırsak hareketlerini ve mideyi oldukça rahatlatacaktır. Ve ağrının büyük oranda azalmasına neden olacaktır.

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir ?

İnsanların karın ağrısı çekmesi çeşitli hastalıkların belirtisi olabilir o yüzden ciddiye alınması gereken bir durum olarak belirtilmiştir. Bu sebepten size yazacağımız karın ağrısını geçirme yöntemlerini denmenize rağmen ağrılarınızda herhangi bir azalma görmüyorsanız ve ağrılarınız artmaya devam ediyorsa bir doktora başvurunuz kesinlikle bilinçsiz ilaç kullanımından kaçının doktorunuza danışmadan ve kullanım kılavuzunu okumadan ilaç kullanmayın.

Elma Püresi

 1. Ilık Su İle Bal Karışımı
 2. Yoğurt
 3. Muz
 4. Kahvenizin İçerisine Ekileceğiniz Limon
 5. Zencefil Çayı
 6. Haşlanmış Patates
 7. Yağsız Pirinç Lapası
 8. Yağsız Ve Haşlanmış Kırmızı Yada Beyaz Et
 9. Asitli Bir İçecek (Maden Suyu Tavsiye Edilir)
 10. Papatya Çayı

İshal Nedeniyle Oluşan Karın Ağrısına Ne İyi Gelir ?

İshal sonucunda karnınızda rahatsız edici bir ağrı oluşturur bu ve bunu geçirmek için kullanabileceğiniz bir takım doğal ürün bulunuyor bunlar Muz , Elma Püresi , Yoğurt , Haşlanmış Patates ve ezilmiş kuru fasulye ve maden suyu karışımını içmeniz ishali anında kesecek ve ağrılarınıza son verecektir.

Ezilmiş Kuru Fasulye Ve Maden Suyu : 3 adet kuru fasulyeyi havanda ezin ardından maden suyu ile karıştırın ve için ishali anında kesecektir ve ağrılarınızda oldukça hızlı bir şekilde kesecektir.

Regl Ağrısına İyi Gelecek İçecekler ?

Bir çok kadının yaşadığı adet sancısı rahatsızlığı oldukça can yakmakta ve insanlar ilaç kullanmak istemiyor bu sebepten içebilecekleri ve rahatlatıcı içecekleri aramaktadır bu sebepten sizler için evde hazırlayabileceğiniz bitki çaylarını sizler için aşağıda maddeler halinde belirttik.

 • Zencefil Çayı
 • Maydanoz Sapı Suyu
 • Safran Çayı
 • Böğürtlen Çayı
 • Civan Perçemi Çayı
Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu