Sağlık

Dicetel Kullananlar Yorumlar (Zayıflama, İshal Yapar Mı)

Dicetel Kabızlığa İyi Gelir mi

Dicetel Kullananlar Yorumlar (Zayıflama, İshal Yapar Mı); Dicetel, kalsiyum antagonisti olarak işlev gören ve kalsiyum akışını engelleyen bir ilaçtır. Özellikle gastrointestinal sistemdeki spazmları tedavi etmek için kullanılmaktadır. Dicetel kullananlar yorumlar yaparken bu ilacı doktor reçetesi ile aldıklarını ve sorunlarının düzeldiğini ifade ediyorlar. Bu ilaç, kalsiyum kanalını bloke ederek bağırsaklarda emilmektedir. Çeşitli marka ve formlarda satışı mevcuttur. Dicetel kullananlar yorumlar incelenirken bu ilacın hamileler için tehlikeli olabileceği kanısına varabiliriz. Aktif bileşeni Pinaverium bromürün anne sütüne geçip geçmediği konusunda da araştırma yok. Bu yüzden emziren anneler de kullanmamalıdır.

Dicetel
Dicetel

Bir çalışmada, bu ilacı alan kişilerin, almayanlara göre bağırsak spazmı yaşama olasılığı daha düşük çıktı. İlacın kronik kabızlığın tedavisinde etkili olduğu da bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yani Dicetel kullananlar yorumlar yaparken kabızlığı giderdiğini belirtmişlerdir. İlaç ayrıca karın şişkinliğini iyileştirdi. Ancak, ilacın istenen etkiyi göstermesi için uzun süre kullanılması gerektiğini belirtmek önemlidir.

Dicetel Kullananlar Yorumlar

“Dicetel kullananlar yorumlar yaparken bu ilacın kilo verdirdiğini de okumuştum gerçekten de bu ilaç kilo vermeme yardımcı olabilir mi?”

“Ben ilacı kullandım ve spazm şikayetlerim bitti ancak bu ilacı ne kadar süre daha kullanmalıyım çünkü bıraktığımda yine aynı şikayetler oluyor”

“Spazm ağrıları yüzünden işimi tam yapamıyordum, karın ağrıları şiddetleniyordu ve doktora gittim. Bana Dicetel ilacını yazdı. Bu ilaç sizi bilmem ama bana iyi geliyor”

Dicetel Ne için Kullanılır?

İçeriğinde 50 mg pinaveryum bromür bulunan bu ilaç safra kanalına ve bağırsaklara etki eder. Safranın güçlü bir şekilde kasılması ağrılara yol açar. Bu ilaç da safra kesesinin ağrı yapmasını engeller. Safra kesesi bilindiği gibi karaciğerin hemen altında yer alan bir safra torbasıdır. Bu torbadaki safra; yağlı yemek tükettiğimizde bağırsağa safrayı boşaltır ve yağların sindirilmesini sağlar.

Dicetel Yan Etkileri

  • Mideyi ağrı yapar.
  • ishal yapar
  • Şişkinliği artırabilir

Hamileler ve emziren anneler bu ilacı kullanmamalıdır. İlacı günde 3 kez birer hap olarak almanız önerilmektedir. Doktor başka şekilde önermediyse böyle kulanınız. İlk 3 gün bu şekilde kullandıktan sonra bağırsaklar iyice boşalacak ve sonrasında günde 2 doz alabilirsiniz.

Dicetel İle Zayıflama

Bu ilaç hakkında en çok merak edilen konulardan biri olan bu ilaç zayıflatır mı? Dicetel ile kilo kaybı olmaz. Dicetel, mide ve bağırsakları düzenlemek için doktorlar tarafından reçete edilen bir ilaçtır. Zayıflamak için ilaç degilde spora yönelmek daha sağlıklı ve etkili olacaktır.

Dicetel Kabızlığa İyi Gelir mi

Dicetel kabızlık sorununa iyi gelen ilaçlardan biridir. Özellikle safra ve bağırsak hastalıklarında kullanılan bir ilaç olan Dicetel, ilacın kabızlık sorununa karşı kullanılabilecek ilaçlar arasında değerlendirilmesini sağlar

3/5 - (2 votes)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu