Sağlık

Ursactive Kullananların Yorumları – Kullanıcı Görüşleri

Ursactive Kullananların Yorumları; Ursactive ilaç kapsül formunda 250 mg olarak satılan ve safra hastalıklarına bağlı olarak gelişen sirozun tedavisinde. Safra taşlarının ( 15mm den küçük) eritilmesinde, karaciğer nakli yapan hastaların safra taşlarının eritilmesinde ve kistik fibröz tedavisinde kullanılmaktadır. İlacın içeriğinde tavuk safrası yer almaktadır ve bu ilacın içeriğinde yer alan safra asitlerine duyarlı hastalarda alınması uygun görülmemektedir.

Bazı hastaların safra kesesinde iltihaplar oluşabildiğinde ya da kanalda tıkanmalar oluştuğunda. Ursactive ilaç kapsül formunda 250 mg olarak verilmekte de tedavi işlevi görmektedir. İlacı safra taşlarının eritilmesi amacı ile alıyorsanız. İlacı aldıktan sonra ilk 3 ayda kesedeki taşların durumunun ultrasonla bakılması gerekmektedir.

Ursactive ilaç emziren ve gebe kadınlarda güvenli olmayabilir durumu kendi doktorunuza belirtmenizde yarar vardır. Hormon tedavisi alıyorsanız yine bu ilaçtan önce doktorunuza durumu anlatmalısınız.
Siroz eğer safra kanallarına bağlı ise bu ilaçla ( günde 2 kez) tedavi edilmektedir. İlaç ayrıca hazımsızlık gaz ve kabızlık yapan safra akışının durduğu vakalarda da tedavi amacıyla kullanılıyor.

Safra Taşları Ne Zaman Erir?

Kabul gören ölçülerdeki safra taşlarının erimesi için en az 1 yıl zaman gereklidir. Süreçte de ilacın ne şekilde etki gösterdiği doktor tarafından izlenmelidir. İlaç kullanım sürecinde olası kireçlenme de söz konusu olduğundan, böyle bir durumda ilaç kesilir.

Ursactive Kullananlar Yan Etkileri

Hemen hemen her ilaç gibi Ursactive’in de birçok yan etkisi vardır. Bu yan etkilerle ilgili yorumlar da var. Önce yan etkilerinden sonra yorumlardan örnekler verelim;

Ursactive
Ursactive
 • Karın ağrısına neden olabilir.
 • Dışkının yumuşaması, veya ishal.
 • Safra taşlarının kireçlenmesi,
 • Kurdeşen

Kullanım talimatlarında yer alabilen veya alınmayabilen yan etkilerin ortaya çıkması Bu durumda doktorunuz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşınıza çıkan sayfa www.titck.gov.tr ​​veya Advers İlaç Reaksiyon Raporu ikonuna tıklayarak etkiler Türk Farmakovijilans Merkezi 0 800 314 00 08 Advers Etki Bildirim Hattı aranarak (TUFAM). Yaşadığınız yan etkileri bildirerek, kullandığınız ilacı
Güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinmeye yardımcı olacaklar.

3 ayda 2 mm’den küçük onlarca safra taşının yok olmasına neden olan bir ilaç. Ancak lütfen tıbbi gözetim altında kullanınız.

Ursactive Kullananlar Yan Etkileri

Safra kesesi taşı olmasına rağmen safra kesesi fonksiyonu devam eden hastalarda X-ışınlarında gölgelenmeyen (radyolüsent) ve çapı 15 mm’den küçük olan kolesterol safra taşlarını eritmek için kullandığımız ilaçtır.

Ursactive Kullananlar Yan Etkileri

Safra kesesindeki taşlar nedeniyle reçete edildi, kullanmaya başladığımdan beri halsizlik ve baş dönmesi var. İlaçla alakalımı mı yoksa başka bir kaynaktan mı anlayamadım.

Ursactive Kullananlar Yan Etkileri

Ursactive Zayıflama

Ursaktif ilaç zayıflatır mı Prospektüsünde yan etkileri arasında kilo verme ile ilgili bir bilgi yok. Ancak ilacı kullananlarda ishal belirtileri yaygın olduğu için dolaylı olarak halsizliğe neden olabilir. Fakat Yan etkilerle zayıflamak yanlıştır.

Ursactive Kullananların Yorumları

Ursactive Kullananların Yorumları bazı internet sitelerinden alıntı yapılarak yazılmaktadır. Kulaktan dolma bilgilerle doktor tavsiyesi olmadan bu ilaç kullanılmamalıdır. Bir Ursactive kullanıcısı olarak, yorumlarınızı sitemizin yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

 • “bende safra çamuru vardı yani başka bir deyişle tam taşlaşmamış ama akışı engelleyen çamur, işte bunun tedavisi için kullandım”
 • “selam bende de safra çamuru vardı uzun süreçte Ursactive ilaçla çamurlardan kurtuldum”
 • “Merhaba Ursactive ilaç kullandığımdan beri bende biraz baş dönmesi ve hatta baş ağrısı gelişti bunun çaresini bilen ya da benimle aynı sıkıntıları yaşayan var mı?”
 • “Kedi köpeklerde de safra çamuru hikayesi varsa veteriner bu ilacı verebiliyor, ancak kullanım süresi 30 gün kullan-30 gün ara ver- 30 gün kullan olarak ilerliyor.”
 • “çamur ve taş temizleyici popüler ilaç özellikle Ursactive ilaç 2 mili metreden daha küçük taşlarda etkili bir eritme faaliyeti gösteriyor başarılı buldum”

Ursactive 250 mg Kullanıcı Yorumları

Bu ilacı kullanmak isteyenler kullanıcı yorumlarını oldukça merak etmektedirler. Bu ilaç ile ilgili kullanıcı yorumları şu şekildedir:

 • Hafif gastrit teşhisi konulduktan sonra aldığım mide asidi dengeleyici bir ilaç. kesinlikle işe yarıyor.
 • Safra kesesindeki taşlar için reçete edildi. Kullanmaya başladığımda halsizlik ve baş dönmesi vardı. Bu ilaç ile mi ilgili yoksa başka bir kaynağı mı olduğunu bilmiyordum.”

Ursactive Ne Zaman etki Eder?

Ursactive kapsülün iyileştirici etkisinin süresi hastadan hastaya değişir.

5/5 - (1 vote)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu