Sağlık

Duloxx 30 mg Kullananlar Yorumları – (Kullananlar)

Şeker hastalığına bağlı sinirsel ağrıların tedavisinde, depresyon tedavisinde kullanılan bu ilaç noradrenalin seviyesini ve serotonin seviyesini arttırarak çalışır. Duloxx 30 mg kullananlar yorumları bu içeriğimizin konusudur. İlaç ayrıca anksiyete bozukluğu için de kullanılır. Kemik eklem ağrılarını gidermeye de yarar. Diğer ilaçlar gibi 2 hafta kullanıldıktan sonra etkisi ortaya çıkmaktadır. Depresyon ve diğer rahatsızlıkların iyileşmesi için 4 hafta geçmesi gerektiği ilaç reçetesinde yazmaktadır. Karaciğer ve böbrek hastalıkları olanların ilacı doktor kontrolünde dikkatli kullanması gerekir. İlaç günde 2 kapsül 60 mg olarak alınmaktadır.

Duloxx 30 mg
Duloxx 30 mg

İlacın kullanma talimatında “Baş dönmesi kafada karıncalanma hissi şok hissi veya  uyku bozuklukları zaman zaman ortaya çıkan yorgunluk, gündüz vakti uyuklama gibi sorunlar ortaya çıkabilir.” Hastadan hastaya değişmek üzere ishal terleme huzursuzluk kas ağrıları baş dönmesi ortaya çıkabilir. Diğer yan etkiler ve ciddi komplikasyon uyarıları için ilacı almadan önce bilgi edininiz. Böbrek ve karaciğer hastalıklarınız varsa doktorunuza önceden söyleyiniz.

Duloxx 30 Mg Kullananlar Yorumları

  • “ilacı kullanmak için onlarca farklı ilaç denemek gerekti ama şimdi anksiyete sorunum çözüldü gibi.”
  • “Ben 6 haftadır duloxx 30 mg kullanıyorum etkilerini görmeye başladım.”
  • “2 yıldır bu ilacı kullanan biri olarak memnunum bana iyi geldiğini söyleyebilirim.”
  • “3 senedir kullanıyorum ama bıraktığımda ağrılar yeniden nüksediyor. Bu durum da beni endişelendiriyor “
  • “duloxx 30 mg ilacına ilk başladığımda reçetede yazan belirtiler vardı uyuklama baş ağrısı gibi ama ilacı kullandıkça geçti. Daha ne kadar kullanmak gerektiğini bilmiyorum zaten haftaya tekrar doktora gideceğim”.
  • “ilacın etkisi mi bilmiyorum bir pozitiflik veriyor bana.. Büyük ihtimalle bazı hormonların salgısını arttırıyor ve pozitif bakış açısı buradan geliyor.”
  • “Ben de duloxx 30 mg ilacını kullanıyorum ve bırakınca agresif davranış sergiliyorum elimde olmadan…”
  • “Bende de depresyon var ama aynı zamanda ilacın karaciğeri sorunlu olanlarda kullanılmaması gerektiği yazıyor. O yüzden ben kullanmaya korkuyorum. Birkaç kişiden duydum ilaç gerçekten huzur ve mutluluk veriyor”

Duloxx Ne Zaman İçilmeli

Bu ilacı her zaman doktorunuzun veya eczacınızın önerdiği şekilde kullanın. Eğer ne zaman ve nasıl kullanacağız konusunda eğer emin değilseniz. Lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Duloxx genellikle günde 60 mg olarak reçete edilir. Sabah 30 mg ve akşam 30 mg alınır. İlaç bu şekilde reçete edilmişse 12 saatlik aralıklarla alınabilir, örn. 08:00 ve 20:00 veya 07:00 ve 19:00

Aç veya tok içmek önemli olmadığından, yemeklerden önce veya sonra değil, aynı saatte kullanıma dikkat etmek gerekmektedir.

Duloxx 30 mg Ne İçin Kullanılır

Duloxx; Şeker hastalığına bağlı sinirsel ağrıların tedavisinde, depresyon tedavisinde kullanılan bu ilaç noradrenalin seviyesini ve serotonin seviyesini arttırarak çalışır. Ne için kullanıldığına buyurun beraber bakalım;

DepresyonKaygıDiyabetik nöropati
FibromiyaljiUzun süreli kas ağrısıAnksiyete Bozukluğu

Yukarıda toplada belirtilen rahatsızlıkların tedavileri için doktor kontrolünde kullanılmaktadır.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu