Sağlık

Locafen Krem Kullananlar ve Fiyat 2024

Locafen krem nedir, locafen krem niçin kullanılır, yan etkileri nelerdir, muadili nedir, fiyatı nedir, özellikleri nelerdir, gibi soruların cevaplarını sizler için bu makalemizde yazdık.

Locafen krem genel olarak anal fissür gibi bilhassa makatla alakalı rahatsızlıkları iyileştiren bir üründür. Peki Locafen (Basur) kremi nedir, Locafen basur kremi hangi hastalıklarda kullanılmaktadır. yan etkileri nelerdir, muadili nedir, fiyatı nedir, özellikleri nelerdir, gibi soruların cevaplarını sizler için bu makalemizde yazdık.

Locafen Krem Nedir?

Bu ilaç anal fissür; Hemoroit yani basur ve anal çatlakların iyileşmesini desteklemek ve semptomlarını azaltmak için kullanılmaktadır. Dolasıyla Anal fissür, anal kanalın alt yarısındaki deride meydana gelen bir yırtıktır. Semptomlar şiddetli ve keskin sızı, tahriş ve hassasiyeti içermektedir.

Bazı çatlaklar epey hızlı iyileşirken bazılarının iyileşmesi birkaç ay sürmektedir. Bu krem, makat çevresindeki kası (anal sfınkter) gevşeterek çalışır. Bu, basıncı küçültür ve iyileşmenin gerçekleşmesini sağlamak için bölgeye kan akışını artırır. 30 gramlık tüplerde satışa sunulmuştur.

Etken ve Yardımcı Maddeleri

Etken Maddesi; Diltiazem hidroklorür içermektedir.

Yardımcı Maddeleri İse; Propilen glikol, Sıvı parafin, Setostearil alkol, Setomakrogol 1000, Gliserol monostearat, Fenoksietanol, Saf su içermektedir.

Locafen Basur Kremi Ne İşe Yarar?

 • Bu krem anüs çevresindeki kası (anal sfınkter) gevşetir.
 • Ayrıca anal fissürün neden olduğu kaşıntıyı, şişliği ve tahrişi de gidermektedir.
 • Anal çatlak. hemoroid (basur) rahatsızlığının tedavisinde işe yarar.

Locafen Basur Kremi Nasıl Kullanılır?

Öncelikle doktorunuz bu kremi nasıl kullanmanız gerektiğini söylediyse o şekilde kullanın eğer nasıl kullanacağınızı söylemediyse şu şekilde kullanın;

Günde 2 kere sabah ve akşam kullanın. Kullanmadan önce bağırsaklarınızı boşaltmanız gerekir. Böylece krem Rektal doku ile mümkün olduğunu kadar uzun süre temas halinde bulunmaktadır.

Locafen Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Anal fissür, anal çatlaklar ve hemoroid (basur) gibi rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Locafen Basur Krem Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda olduğu gibi bu ilacında içeriğinde bulunan maddelere karşı duyarlı kişilerde yan etkiler görülmektedir.

 • Kaşıntı
 • Ağrı veya makatta kanama
 • Baş ağrısı
 • Sersemlik

Bu yan etkilerle karşılaşırsanız hemen doktorunuza bildiriniz.

Locafen Krem Fiyatı 2024

Hemoroit yani Basur ve anal çatlakların iyileşmesini desteklemek ve semptomlarını kısmak için kullanılan Locafen Kreminin Eczanelerde satılan fiyatı 126.01 TL’dir.

Locafen Krem Muadili ( Eşdeğeri) İlaçlar

 • Altizem-SR kapsül
 • Diltizem tablet
 • Diltiazem flakon
 • Progor kontrollü salımlı mikropellet kapsül

Locafen Krem Günde Kaç Kere Kullanılır?

Makatla alakalı rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bu kremi Günde sabah ve akşam olmak üzere 2 kere kullanılmaktadır.

Locafen Krem Emziren Anneler Kullanabilir?

Lütfen bunu için hekiminize danışın.

Locafen Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Bu ilaç anal fissür; hemoroit yani basur ve anal çatlakların iyileşmesini desteklemek ve semptomlarını azaltmak için kullanılmaktadır.

Locafen Krem Saklama

Bu Basur Kremini çocukların göz ile göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklanmalıdır.

 • 2°C-8°C arasında buzdolabında Saklanmalıdır.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu