Gündem

Bekçi Olmak İsteyenler! Jandarma Bekçi Alımı Açıklaması

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Nedir?

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kısaca; devlet, hükûmet, şehir veya toplum tarafından kamu güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve kolluk faaliyeti yürütmekle görevlendirilen kişidir

Jandarma Bekçi Alımı

Bekçi alımlarıyla ilgili JGK lığından yeni açıklama geldi. Bekçilik kanunu çıkarılmıştı.Çıkarılan kanuna gore artık Bekçiler Jandarma bünyesinde çalışabilecekler.

Ülkemizde binlerce adayın merakla beklediği personel alımlarından kabul edilen bekçilik için bilhassa jandarma bünyesinde yapılacak olan bekçi alımları ile ilgili olarak bir son dakika açıklaması gelmiş olmakla beraber bu açıklamada jandarma için bekçilik alımlarında adayların sağlaması ihtiyaç duyulan müracaat şartları hakkında yer ediniyor. İşte merakla beklenen jandarma bünyesinde bekçilik için müracaat şartlarına ilişkin gelişmeler ve son dakika detayları

Jandarma için Bekçilik Alımı Açıklaması

“Genel kolluk kuvvetlerine destek olmak suretiyle, güvenlik ve jandarma teşkilatları bünyesinde silahlı bir kolluk olarak çarşı ve mahalle bekçileri istihdam edilir.Güvenlik ve jandarma teşkilatlarında istihdam edilen çarşı ve mahalle bekçilerinin amirleri meslek hiyerarşileri içinde tespit edilir.”

Fakat ilgili kanunda ek olarak bekçi alımlarına ilişkin ayrıca ikamet şartı getirilmiş olup bu kapsamda mahalleye bekçi olacak adayların mahallede ikamet etmesi gerektiği de ifade edildi. Mezuniyet şartı da vurgulanan bir öteki alım şartı olmakla beraber Jandarma ve EGM bünyesine yapılacak bekçi alımlarının minimum lise mezunu adaylar arasından yapılacağı açıklandı.

Jandarma Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak

2020 itibari ile en beklenen alımlardan kabul edilen çmb için adaylar artık jandarma bünyesinde de vazife alabilecek. Peki yeni dönem alımları ne vakit yapılacak, bu soru birçok aday tarafında merak ediliyor. Mevzu ile ilgili olarak yetkililer tarafınca hemen hemen bir açıklama gündemde yer almıyor. Fakat bilhassa korona virüs salgını göze alındığında ilanın 2020 yılı içinde gelmesine olası bakılmıyor. Gene de yıl sonuna kadar bir açıklama gelmesi durumunda ise 2020 sonuna doğru bir alımın olması olası olabilir. Konuyla ilgili bir açıklama gelir gelmez internet sitemizden siz adaylar için paylaşılacaktır.

Emniyet Genel Müdürlügü (EGM) Bekçi Alımı Yapılacakmı ? Bekçi alımı 2020 başvuru şartları

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu