Gündem

Çocukların Sevdiği Çizgi Filmler

Belirli bir yaştan itibaren kontrollü bir biçimde izlettirilen eğitici ve eğlenceli çizgi filmler vardır. Çocuk gelişimine büyük katkı sağlayabilen çizgi filmler arasında bazıları çocukların dikkatini daha fazla çekebilir. Bu noktada çocukların en sevdikleri çizgi filmler araştırılabilir.

Cocuklarin Sevdigi Cizgi Filmler
Cocuklarin Sevdigi Cizgi Filmler

Peppa Pig

Küçük domuz Peppa Pig ve ailesinin başından geçenlerin konu alındığı çizgi film, çocukların başlarından geçebilecek günlük konulara da değiniyor. Bazen iki kardeş arasındaki anlaşmazlıkların çözümü bazen ise saklambaç oyunu nasıl oynanabilir sorusunun yanıtı çocuklara veriliyor. Grafikleri de oldukça eğlenceli olan çizgi film çocukların en beğendikleri arasında yer alıyor.

Şirinler

En eski ve popüler çizgi filmler arasındaki Şirinler, köy içerisinde yaşayan Şirin adlı küçük varlıkların birbirleriyle olan ilişkileri işliyor. Belirli konular çözüme kavuşturulurken çocuklara uyumlu olabilmeleri için ufak ipuçları da anlatılıyor. Arkadaşlık ve paylaşma gibi konularda öne çıkabilecek bir çizgi film arıyorsanız Şirinleri tercih edebilirsiniz.

Caillou

4 yaşındaki mutlu ve arkadaş canlısı olan Caillou’nun hikayelerinin anlatıldığı bu çizgi film eğitici özelliklere sahip olan çizgi filmler arasında kendisine yer buluyor. Pozitif ve mutlu bir çocuk olan Caillou’nun problem çözebilme becerileri ve neşeli tavırları ise her çocuk üzerinde olumlu bir etki yaratıyor.

Peppe

Peppe içerdiği özel grafikleriyle dikkat çeken Türk yapımları arasındadır. Okul öncesi çağında olan çocuklar için oldukça eğitici olabilen Peppe’de, hataların nasıl telafi edilebileceği gibi ilginç konular da işleniyor. Peppe çizgi filmi özellikle 3 ile 7 yaş aralığındaki çocuklara hitap ediyor.

Ornitorenk Perry

Amerikan animasyon dizisi olan Ornitorenk Perry kurgusal bir çizgi filmdir. Serinin ortak yaratıcıları olan Dan Povenmire ve Jeff Marsh geçmiş yıllarda ürettikleri diğer çizgi filmlerle de dikkat çeken isimler arasındadır. Perry, Flynn-Fletcher ailesinin tek evcil hayvanıdır. Sahipleri tarafından evcilleştirilmiş olarak nitelendirilir. Aynı zamanda casusluk örgütünün hikayesi de çizgi film içerisinde işlenenlerdendir. Evin her yerindeki özel girişler sığınağa ulaşmanın birçok farklı yolunu sunar. Eğitici ve öğretici olan Ornitorenk Perry’de çocukların en beğendiği çizgi filmler arasında yer alır.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu