Sağlık

Magnesie Calcinee Ne İçin Kullanılır?, Zayıflama, Fiyat Ne Kadar?

Magnesie Calcinee Saba Tozu Nedir?, Fiyat 2024

Magnesie Calcinee Ne İçin Kullanılır? Fiyat Ne Kadar? Mide ekşimesi, hazımsızlık, kabızlık, mide ve bağırsaklarda şişkinlik için kullanılan etkili bir ilaçtır. İlacın aktif maddesi; magnezyum hidroksittir. Peki; Magnesie Calcinee Fiyat Ne Kadar? Normal reçete ile satılan bu ilaç eğer doktorunuz reçete ederse, devlet tarafından ödenen bir ilaçtır. Ayrıca reçetesiz de satın alınmaktadır. Magnesie Calcinee‘nin 2024 güncel fiyatı 56.00 ₺’dir. 

Vücuttaki mide asidini azaltır ve bağırsaklardaki suyu arttırır, bağırsak hareketlerini kolaylaştırır. Hazımsızlık, mide ekşimesi ve ara sıra kabızlık için kullanılmaktadır.  Peki; Ne İçin Kullanılır?, Fiyat Ne Kadar?, kullananların yorumları, yan etkileri nelerdir gibi merak edilen soruların cevabı yazımızın devamında yer almaktadır.

Magnesie Calcinee Saba Nedir?

Mide sorunları için son derece etkili bir ilaçtır.. Halk arasında Magnesia Calcinee Saba tozu olarak bilinir. Beyaz, kokusuz, tatsız, ince akıcı bir tozdur ve bu ilaç sulandırılarak kullanılmaktadır.

İlacın aktif maddesi: Magnezyum hidroksittir.

Yardımcı Madde İçermemektedir.

Magnesie Calcinee Ne Icin Kullanilir
Magnesie Calcinee Ne Icin Kullanilir

Mide rahatsızlıklarını gidermek için üretilmiştir. Mide ve bağırsaklardaki şişkinliği, mide ekşimesini, mide ağrısını, midede yanma hissini, hazımsızlığı, şişkinliği, kabızlığı gideren bir ilaçtır. 12 yaşından büyük kişiler için uygun bir ilaçtır. Hızlı etkisi sayesinde mide sorunlarını geçirmektedir.

Magnesie Calcinee Ne İçin Kullanılır?

Magnesie Calcinee Tozu, midede asit oluşumunu azaltmakla kalmayıp aynı zamanda bağırsaklardaki suyu artırarak bağırsak boşalmasını kolaylaştıran müshil etkisi olan bir ilaçtır. 

 • Yemek borusu iltihabı (reflü Özofajit )
 • Mide ve oniki parmak bağırsağı iltihabı ile midede yanma
 • Midede ağrı, doygunluk hissi,
 • Bağırsaklar ve midede şişkinlik,
 • Sindirim sistemindeki aşırı asidin neden olduğu semptomları hafifletmek için kullanılır, örneğin: Geğirme.

Ayrıca ;

 • Dışkıda yumuşama sağlayan etkisiyle hamilelik döneminde gelişen kabızlık,
 • Özellikle yaşlı veya yatalak hastalarda sık görülen, bağırsakların tembelleşmesinin neden olduğu kabızlık,
 • Sinirsel kabızlıkta,
 • Kullanılan ilaçların neden olduğu hemoroid veya kabızlık gibi ara sıra oluşan kabızlıklarda dışkıyı kolayca temizlemek için kullanılmaktadır.

Magnesie Calcinee Fiyat Ne Kadar?

Bu ilacın üretimi Deva Holding A.Ş tarafından Kapaklı-Tekirdağ’da gerçekleştirilmektedir. Reçete edildiğinde devlet tarafından ödenen bir ilaçtır. Magnesie Calcinee 100 gr toz fiyatı 56.00 ₺’dir. 

Magnesie Calcinee Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı tam olarak doktorunuzun size söylediği şekilde kullanmalısınız. Tedaviniz sırasında lütfen doktorunuzun talimatlarına uyunuz. Yanlış veya tavsiye edilenden fazla kullanılırsa hastalığınızı iyileştirmez, aksine sağlığınıza ciddi şekilde zarar verebilmektedir.

Magnesie Calcinee
Magnesie Calcinee
 • İlacınızın her dozunu bir bardak suda eriterek içiniz.
 • 1 ölçü içinde 400 mg magnezyum hidroksit vardır.

Doktorunuz aksini önermedikçe: Magnesie Calcinee antiasit olarak günlük tavsiye edilen kullanımı;

 • Yetişkinler ve 12 yaşından büyük çocuklar 4 saatlik aralıklarla 1-3 ölçek kullanır.
 • Günde 4 defaya kadar kullanılmaktadır.

Magnesia Calcinee Günlük müshil olarak önerilen:

 • Yetişkinler ve 12 yaşından büyük ergenler, akşam yatmadan önce 6-12 ölçü kaşığı şeklinde kullanılmalıdır.

Magnesie Calcinee Zayıflama

Magnesia Calcinee Saba Tozu kişinin mide ve bağırsaklarında oluşan sorunları gidermek için kullanılmaktadır. İlacı kullanacak kişinin kilo sorunu sindirim sistemindeki bozukluklardan kaynaklanıyorsa ilaç kilo vermeye yardımcı olacaktır. En önemli nokta ise sindirim sisteminde problem yaşamadan bu ilacı kullanmanın zararlı olmasıdır.

Magnesie Calcinee Aç mı Tok Mu?

Tok karnına veya yatmadan önce kullanılması tavsiye edilmektedir.

Magnesie Calcinee Kaç Saatte Etki Eder?

Mide sorunları için kullanılan bu ilaç, kullanımdan 2 veya 3  saat sonra etkisini göstermeye başlar.

Magnesie Calcinee Kullananlar Yorumları

Magnesie Calcinee Kullananlar Yorumlar, Bu ilacı kullanmak isteyen ancak satın almadan – kullanmadan önce biraz araştırma yapan kişiler için merak edilmektedir. Daha önce Magnesie Calcinee kullandıysanız, bu ilaçla ilgili deneyiminizi paylaşabilir. Hakkında araştırma yapan kişilere yardımcı olmak için sitemizin yorumlar bölümüne yazabilirsiniz.

Magnesie Calcinee Satın Al

Midede asit oluşumunu azaltan, ayrıca bağırsaklardaki suyu artıran ve bağırsak hareketlerini kolaylaştıran müshil etkisi olan Magnesia Calcinee ilacını satın almak için en yakın eczaneye gidilmesi önerilmektedir.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu