Sağlık

Pankreoflat İlaç Zayiflatirmi, Kullananlarin Yorumlari

Pankreoflat Nedir?, İlaç Zayiflatirmi, Kullananlar ve Yorumlari, Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Pankreoflat; Kistik fibröz, müzmin pankreas iltihaplanması, pankreas kanseri ya da pankreas ameliyatı gibi belli tıbbi durumlar bu enzimlerin yokluğuna neden olur. Dimetilpolisiloksan ise mide ve bağırsaklarda köpük durumunda bulunan gazların giderilmesinde kullanılmaktadır.

Pankreoflat, mide ve bağırsak gazlarına karşı kullanılan, pankreas enzimlerini içeren bir ilaçtır.Ayrica Enzimler domuz pankreasından elde edilmiştir. Peki Pankreoflat , İlaç Zayiflatirmi, Kullananlar ve Yorumlari, Nedir ve Ne İçin Kullanılır?, Fiyati Nedir?, İlacı  Zayiflatirmi?, Muadili Var Mi? gibi soruların cevapları yazımızda yer almaktadır.

Pankreoflat Nedir?

Mide ve bağırsak gazlarına karşı kullanılan, pankreas enzimlerini içeren bir ilaçtır. Fakat Enzimler domuz pankreasından elde edilmiştir.

Bu tabletin ana etken maddesi; Pankreatin ve Dimetilpolisiloksan‘ dir. (Dimetilpolisiloksan mide ve bağırsaklarda köpük durumunda bulunan gazların yok edilmesinde kullanilmakta.) Pankreatin ise pankreas tek başına yeterli üretim yapmadığı zaman sindirim enzimlerinin yerine konulması için kullanilmakta.

Pankreoflat 60 adet film tablet içeren Blister ambalajlarda kullanım talimatı ile birlikte satılmaktadır. Bu Tabletler beyaz veya beyaza yakın renkli oblong film tablet şeklindedir.

Pankreoflat Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Genelde Mide ve Bağırsak Gazlarına karşı kullanılan bu ilacın ne için ve nerelerde kullanıldığını öğrenmek için yazımızın devamında yer almaktadır.

Ne İçin Kullanılır?

 1. Pankreas yetersizliğine bağlı gaz şikayetlerinde.
 2. Aşırı veya zamansız yemeye bağlı hazımsızlıklarda.
 3. Sindirim sistemi bozukluklarına bağlı olan gaz şikâyetlerinde.
 4. karbonhidrat, Yağ ve Protein hazmının bozukluklarında
 5. Hava yutma (Aerofaji)  tedavisinde
 6. Ameliyat öncesi ya da sonrası gaz şikayetlerinde
 7. Karın bölgesi organlarının radyoloji tetkiklerinden evvela mide-bağırsak kanalındaki gazların yok edilmesinde.

Pankreoflat Nasıl Kullanılır?

Öncelikle bu ilacı uzman hekiminiz bu ilacı nasıl reçete etmiş ise o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Bu ilacın yanlış kullanım ve  doktorunuzun talimatı dışında uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.

 • Belirtilen Bu ilacın her bir dozunu kullanırken yeterli miktarda su ile birlikte alınız.
 • Genelde yemeklerde 1-2 tablet çiğnenmeden yutulmalıdır.
 • Röntgen çekimlerinde gaz bulunmaması için çekimden önce 2 gün ya da günde 3-4 kez 2 tablet ve çekim günü sabah aç olarak 2 tablet şeklinde kullanılmalıdır.

Pankreoflat Fiyati Nedir? 2024

Genelde Mide ve Bağırsak Gazlarına karşı kullanılan bu ilacın 2024 yılı eczane satış fiyatı 138.62 TL dir. Ayrica ruhsat sahibi Dr. F. Frik İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.dir. Pankreoflat Reçeteli olarak eczanelerde satılmaktadır.

Pankreoflat guncel fiyat
guncel fiyat

Pankreoflat İlacı  Zayiflatirmi?

Genelde bu ilacın kullanım amaci sindirim ve mide, bağırsak gazlarına karşı kullanılan bir ilaçtır. Pankreoflat ilacı zayıflamak için kullanılamaz. Kilo vermek için genelde doktorların tavsiyesine uyulması gerekmektedir.

Pankreoflat Muadili Var Mi?

Bu mide ilacının içerisinde domuz pankreasından elde edilerek üretilen Enzimler içerdiği için kullanmak istemeyenler için muadili veya eş değeri ilaçlar;

 1. FERMENTO 80 mg 20 kapsül
 2. KREON 10000 IU 100 kapsül
 3. FESTAL N 20 enterik draje
 4. KREON kapsül 25000 300 mg 100 kapsül

Pankreoflat Domuz

Bu ilacın Enzimleri domuz pankreasından elde edilmiştir.

dmoz yagi iceren ilac
dmoz pankreasi

Pankreoflat Kullananlar ve Yorumlari

Enzimleri domuz pankreasından elde edilerek üretilen maddenin de olduğu bu ilaç. Müslümanlar için zorunlu olmadıkça içilmemesi gerekli,

Prospektüsünden, öfkeli yada hızlı yemek yediğimizde havayı içimize yuttuğumuzu ve bunun bize gaz olarak geri döndüğünü öğrendiğim mide ve bağırsak gazlarına karşı sarf edilen çirkin renkte bir karton kutuya sahip ilaç.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu