Biyografi

Serenay Sarıkaya Boyu ve Kilosu Kaç? – Güncel Cevap

Serenay Sarıkaya Boyu ve Kilosu Kaç?, Kimdir, Babası kim, ne iş yapar, gibi merak edilen sorular hakkında bilgilendiriyoruz. Ünlü oyuncular arasında son dönemin en gözde isimlerinden biri olan Serenay Sarıkaya, rol aldığı projelerle adından söz ettiriyor. Yer aldığı projelerin yanı sıra sosyal medya paylaşımlarıyla da her zaman dikkatleri üzerine çekiyor. Serenay Sarıkaya hakkında sıkça sorulan sorular Aslen nerelidir, evli mi, Boyu kaç cm, kilosu, kaç yaşında, Hangi film ve dizilerde rol aldı? Hayatı ve biyografisi hakkında kısa bilgileri sizler için derledik.

Serenay Sarıkaya Kimdir?

1 Temmuz 1991 doğumlu oyuncu Serenay Sarıkaya, 15 yaşında girdiği güzellik yarışmasında Jüri Özel Ödülü’nü aldı ve profesyonel oyunculuk kariyerine o sıralarda plajda filmiyle başladı. Annesi Ümran Seyhan, babası Mustafa Sarıkaya’dır. Bir süre ailesiyle birlikte Antalya’da yaşadı ve 7 yaşındayken anne ve babası boşandı. Bu ayrılığın ardından babası yeniden evlenmiş. Serenay Sarıkaya, annesiyle birlikte İstanbul’a yerleşerek İstanbul’da yaşamını sürdürdü. Lise eğitimini Antalya Saime Salih Konca Lisesi’nde tamamlayan Sarıkaya, üniversite eğitimini yurt dışında tamamlamak istedi, ancak üniversite eğitimi almamıştır. İlk oyunculuk deneyimini ‘Şaşkın’ filminde alan oyuncu daha sonra ‘Plajda’, ‘Peri Masalı’ ve ‘Limon Ağacı’ dizilerinde oyunculuk serüvenine devam etmiştir. 2008 yılında Adanalı dizisinde rol alan Sarıkaya, 2010 Miss Turkey yarışmasında Türkiye ikincisi olmuştur.

Serenay Sarikaya Biyografisi
Serenay Sarıkaya Biyografisi

Daha sonra Medcezir, Lale Devri, Behzat Ç Ankara Yanıyor, Fi gibi projelerde yer alan oyuncu 2014 yılında GQ Türkiye tarafından Yılın Kadını seçilmiştir. Bugüne kadar iki Altın Kelebek Ödülü de dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı. Dizi ve sinema filmlerinin yanı sıra reklam filmlerinde de rol alan Serenay Sarıkaya, bazı önemli markaların reklam yüzü oldu.

Serenay Sarıkaya Boyu Kilosu Ne Kadar?

Serenay Sarıkaya 1.75 cm boyunda ve 52 kg ağırlığındadır. Burcu Yengeçtir.

Serenay Sarıkaya Üniversite Okumadı Mı?

Lise eğitimini Antalya Saime Salih Konca Lisesi’nde tamamlayan Sarıkaya, üniversite eğitimini yurt dışında okumak istedi ancak üniversite eğitimi almamıştır. Küçük yaşlarda oyuncu olmayı düşünmeyen Sarıkaya, modellik yapmak istiyordu. Uzun süre voleybol oynadı ve bir süre basketbolla ilgilenmiştir.

Serenay Sarıkaya’nın Babası Nereli?

Güzel Oyuncu Serenay Sarıkaya’nın babası Mustafa Sarıkaya 12 Ekim 1976 ‘da Adıyaman Merkez doğumludur.

Serenay Sarıkaya’nın Babası Ne İş Yapıyor?

Sarıkaya’nın babası Mustafa Sarıkaya Ankara’da Beden Eğitimi Öğretmeni olarak çalışmaktadır.

Serenay Sarıkaya’nın Eşi Kim?

Başarılı Oyuncu Serenay Sarıkaya, hiç evlenmemiştir bekardır.

Serenay Sarıkaya Kaç Yaşında?

1991 doğumlu olan Serenay Sarıkaya, 2022 yılı itibarıyla 31 yaşındadır.

Serenay Sarıkaya Oynadığı Sinema ve Diziler

 • Plajda
 • Adanalı
 • Behzat Ç. Ankara Yanıyor
 • Medcezir (Mira)
 • İkimizin Yerine
 • Günaydın Sevgilim
 • Fi İklim Meselesi
 • Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?
 • Paramparça Aşklar
 • Peri Masalı
 • Limon Ağacı
 • şaşkın
 • Yer Gök Aşk (1. ve 2. sezon)
 • Lale Devri

Serenay Sarıkaya Sevgilisi Kim?

Yaklaşık bir yıldır Umut Evirgen ile ilişkisi olan Serenay Sarıkaya yollarını sessiz sedasız ayırdılar. Ayrılıkla ilgili yakın çevresine, yorulduk, yürütemedik dediği belirtilmektedir.

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu