Biyografi

Kerem Bürsin Boyu, Kilosu, Sevgilisi, Kaç Yaşında, Babası Ne İş Yapıyor?

Kerem Bürsin Boyu, babası ne iş yapıyor, annesi ve babası

Kerem Bürsin Boyu, Kilosu, Sevgilisi, Babası Kim, Babası Ne İş Yapıyor?; gibi merak edilen sorular hakkında daha fazla araştırma yaparak bilgi vereceğiz. Bu yazımızda Kerem Bürsin Boyu, babası ne iş yapıyor, annesi ve babası hakkında detaylı bilgi aktaracağız. Kerem Bürsin son zamanlarda ekranlarda sıkça gördüğümüz ve genç kızların gönlünü fethetmiş başarılı bir oyuncu.

Türkiye’deki ününü 2013 yılında yapımı olan Günеşi Beklerken adlı televizyon dizisine borçludur. Dizinin yayın döneminde Hande Doğandemir ile aşk yaşayan Kerem Bürsin, birçok dizi ve filmde rol almıştır. Soyadı Bursin olmasına rağmen İngilizcede “ü” harfi olmadığı için soyadını Bursin olarak kullanmaktadır. Yakışıklı oyuncunun Boyu, kilosu ve hayatı çok merak ediliyor.

Kerem Bürsin Kimdir?

Kerem Bursin Kimdir
Kerem Bursin Kimdir
Gerçek adı:Kerem Bürsin
Doğum Tarihi:04/06/1987 (35 yaşında)
Eğitim Durumu:Lisans
Medeni Hali:Boşanmış (serenay Sarıkaya ile)
Boy:1.79
Kilo:71
Burç:İkizler
Meslek:Oyuncu
Doğum yeri:İstanbul
Sosyal Medya Adresi:İnstagram
Kerem Bürsin Kimdir?

Kerem Bursin Hayatı

4 Haziran 1987’de İstanbul’da doğdu. Annesi Çiğdem Bursin Babası Pamir Bursin ‘dir. Melis Bursin isminde bir ablası vardır. Babasının işi nedeniyle İskoçya, Endonezya, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye, Malezya ve ABD’de yaşamıştır. Üniversite eğitimini oyunculuk üzerine almasının yanı sıra Emerson College Pazarlama İletişimi Bölümü’nden mezun oldu. Kerem Bürsin, 1999 yılında 12 yaşında ailesiyle birlikte ABD’ye taşındı. İskoçya (Edinburgh), Endonezya (Medan, Jakarta), Birleşik Arap Emirlikleri (Abu Dhabi, Dubai), Türkiye (Ankara, İstanbul), Malezya (Kuala Lumpur), ABD (Texas, Boston, Los Angeles) gibi ülkelerde yaşadı. Amerika Birleşik Devletleri Lise Drama Yarışmasında En İyi Erkek Oyuncu seçildi.

Kerem Bursin
Kerem Bursin

Yapımcı Roger Corman’ın televizyon filmleri Sharktopus ve Palace of the Damned’in yanı sıra bir dizi bağımsız film ve kısa filmde rol aldı. 9 Eylül 2013’te yayınlanan sosyal mesajlaşma uygulaması Line’ın reklam filminde rol aldı. Güneşi Beklerken dizisinde başrolü paylaştığı Hande Doğandemir ile bir Lipton reklam filminde rol aldı ve Ocak 2015’te Mavi Jean’sın reklam yüzü oldu. Markanın diğer yüzü Serenay Sarıkaya, Türkiye’nin ilk Snapchat röportajını verdi. İkili reklamda Maroon5’in This Love şarkısını seslendirdi. Çiftin ikinci reklamı Eylül 2015’te yepyenibirjean etiketi ile gerçekleşti. 2016 yılında Yaşasınmavi etiketiyle üçüncü reklam filminde Serenay Sarıkaya ile birlikte rol aldılar. Ağustos 2016’da Kerem Bürsin’in Mavi Jeans markasıyla olan sözleşmesi sona erdi.

Kerem Bursin Boyu, Kilosu

Kerem Bürsin’in boyu 1.79 cm’dir. Kilosu 71 kilo burcu ise ikizler.

Kerem Bursin Kaç Yaşında

4 Haziran 1987’de İstanbul’da doğmuştur. 2023 itibariyle şu anda 36 yaşındadır.

Kerem Bursin Nereli

4 Haziran 1987 İstanbul doğumlu olan Kerem Bursin çocukluğu boyunca bir çok ülkede yaşamıştır.

Erçel ile Kerem Bürsin Ayrıldı Mı?

“Sen Çal Kapımı” dizisi setinde tanışan Hande Erçel ile Kerem Bürsin’in aşkı 2021 yılında belgelendi. Çift geçtiğimiz haftalarda ayrılmıştı. Bürsin, sevgilisiyle barışmak için yakın çevresini harekete geçirdi. Ancak Hande Erçel’den yeni bir hamle geldi ve birlikte oldukları fotoğrafları sildi.

Kerem Bürsin Babası Ne İş Yapıyor?

Babası mühendis olarak, uluslararası bir petrol şirketinde üst düzey yönetici olarak çalışmaktadır. Babasının mesleği nedeniyle 2000 yılında ailesiyle birlikte İskoçya’ya, ardından 2002 yılında 15 yaşında ABD’ye taşınarak Teksas’a yerleşmiştir.

Kerem Bürsin Göz Rengi

Yakışıklı oyuncu Kerem Bursin kahverengi gözlüdür.

Kerem Bürsin Kaç Dil Biliyor?

Kerem Bürsin Eric Morris Technique’te Eric Morris’ten ile 2 yıl oyunculuk eğitimi aldı. İyi derecede İngilizce, orta düzeyde Fransızca bilmektedir.

Kerem Bürsin Askerlik Yaptı Mı?

Güneşi Beklerken dizisiyle tanınan Kerem Bürsin’in hayranları, başarılı oyuncunun askerlik fotoğrafını internette paylaştı. Bursin askerliğini Burdur 58. Piyade Alayı’nda yaptı.

Kerem Bursin Oynadığı Tv Diziler

 • 2013-2014 Güneşi Beklerken Kerem Sayer/Güneş Sayer
 • 2014 Ulan İstanbul Yiğit Kılıç
 • 2014-2015 Şeref Meselesi
 • 2017 Bu Şehir Arkandan Gelecek Ali Smith
 • 2018-2019 Muhteşem İkili Mustafa Kerim Can
 • 2020- Sen Çal Kapımı Serkan Bolat

Kerem Bursin Oynadığı Filmler

 • 2006 Thursday Grauss
 • 2007 Strawberry Melancholy Travis Bağımsız film
 • 2010 Wendigo AndySharktopus Andy Flynn TV Filmi
 • 2013 Palace of the Damned Adam
 • 2014 Unutursam Fısılda Erhan Sinema Filmi
 • 2018 İyi Oyun Ferhat Sinema Filmi
 • 2018 Can Feda Captain Pilot Onur Sinema Filmi
 • 2020 Eflatun Bağımsız Film
5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu