Biyografi

İdil Yazar Kimdir? Tolga Tatarı Boşandı mi? Hakkında Bilgi

İdil Yazar kimdir, Tolga Tatarı ,Ailesi annesi , babası? çocucugu, nereli? ve kaç yaşında?, boyu kaç?, Boşandı mi?, doğum tarihi nedir?

İdil Yazar kimdir, Tolga Tatarı, Ailesi annesi, babası? çocuğu, nereli? ve kaç yaşında?, boyu kaç?, Boşandı mi?, doğum tarihi nedir? bu yazımızda sizlere İdil (Tatarı) Yazar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Doğum tarihi 1985 olan Yazar, lise ögeni mi Koç Lisesi(1) ’nde, üniversite öğrenimi Amerika ’da bitirmiştir. Babson College(2) ’da Girişimcilik ve Pazarlama Bölümünden mezun oldu. 2 yıl New York ’ta dünyanın en büyük kozmetik şirketlerinden biri olan Coty ’de vazife aldı. 2009 senesinde Türkiye ’ye döndü ve spikerlik yaptı.

İdil Yazar (Tatarı) Kimdir? Biyografisi

8 Temmuz 1985 tarihinde Bursa’da doğmuştur. Lise Öğrenimini Koç Lisesi’nde bitirdikten sonra Lisans eğitimini de Amerika New York şehrinde tamamlamıştır. Ayrica Amerika’da bulunan Babson College’da Girişimcilik ve Pazarlama Bölümü’nde eğitimi tamamlayan. İdil (tatarı) Yazar, mezun olduktan sonra 2 sene süresince özel bir şirkette çalıştı. Yazar, 2009 senesinde Türkiye’ye dönüş yapmıştır.

2013 senesinde Mutfak Sanatları Akademisi’nde profesyonel olarak ahçılık eğitimi alan Yazar, 2015 senesinde YouTube üstünde yayın yaparak ahçılık üstüne tecrübelerini tamamlamıştır.

1500’den çok video ve 1 milyonu geçen abone sayısıyla YouTube’un video paylaşım platformunda en çok takip edilen hesaplarından bir tanesi oldu. Tolga Tatarı ile evlenen İdil Yazar’ın bu evliliğinden Ali isminde bir oğlu dünyaya gelmiştir.

idil tatari yazar youtube
idil tatari yazar youtube

 Tolga Tatarı ile İdil yazar 2017 senesinde boşanmıştır.. Bursa’da dünyaya gelen İdil Yazar aslen de Bursalıdır. Yemek tariflerine Instagram üzerinden de devam etmektedir.

İdil Yazar Kimdir? Kaç Yaşinda?

Yazar 8 Temmuz 1985 tarihinde doğmuştur. 2024 yılında yani şuanda 38 Yaşindadir.

İdil Yazar Boyu ve Kilosu Nedir?

Yazarın boyu 1.70 kilosu ise 55 tir.

İdil Yazar Aslen Nereli?

8 Temmuz 1985 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen İdil Yazar aslen de Bursalıdır.

İdil Yazar Çocuğu

Yazar’ın Tolga Tatarı ile evliliğinden 6 yaşında Ali isimli bir oğlu vardır.

İdil Yazar Ailesi Hakkında (Annesi, Babası, Çocuğu)

Annesi ve Babası hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Fakat Yazarın kendisinden 3 yaş büyük bir ablası vardır. Ablası yaşamını İsviçre’de sürdürdüğü için çok görüşemediklerini belirtmektedir. İdil Yazar eşi Markafoni kurucu ortaklarından olan Tolga Tatari’den 2017 yılında boşanmıştır. Ayrica yazarın 8 yaşında Ali adlı bir oğlu vardır.

idil yazar annesi
idil yazar annesi

İdil Yazar Eşi (Tolga Tatarı)

Markafoni ’nin ortaklarından biri olan Tolga Tatarı ile evliliğini 2017 senesinde bitirmiştir. Ayrica İdil Tatarı ’nin bu evliliğinden Ali adında bir oğlu vardır. Tolga Tatarı ile Boşandıktan sonra yoluna kendi soyadı ile yoluna devam etmektedir.Bu sebepten dolayı youtube kanalında da ismi kendi ismi ve soy ismi şeklindedir.

İdil Yazar Tolga Tatarı ile Boşandı mı?

2017 yılında yazar ile tatarı açıklanmayan bir sebepten dolayı boşanmıştır.

İdil Yazar Ne İş Yapıyor ve  Kaç TL Kazanıyor?

Yazar şuanda Meslek olarak Aşçı, Fenomen, Youtuber lik yapmaktadır. Ayrica ne kadar kazandığı ile ilgili olarak herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

İdil Yazar Telefon Numarası Nedir? Nasıl Ulaşabilirim?

İdil tatarı yazarın cep telefon numarasını paylaşmamiştir. Fakat kedisine ulaşmak için Twitter , Youtube, Instagram hesaplarından yazabilirsiniz.

Idil tatari azar instagram
Idil tatari azar instagram

İdil Yazar Tolga Tatarı Neden Boşandı?

Boşanma sebepleri hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

İdil Yazar Youtube

Günümüzde haftada 4 yeni video sloganı ile kolay yemek tarifleri, mutfak ipuçları gibi bilgiler ile vlogger ve youtuber olarak paylaşımlarını yapmaktadır. Ayrica mart 2021 tarihine kadar  Danla Bilic, Cansu Dengey, Hazer Amani, Orkun Işıtmak, Elvin Levinler, Polina Chursanova, Merve Özkaynak, Cansu Akın, Rachel Araz, Sebi Bebi, Özge Ulusoy gibi isimleri de mutfağında misafir etmiştir.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu