Biyografi

Burak Özçivit Boyu Kilosu Nedir, Kaç Yaşında?

Burak Özçivit Boyu Kilosu, Yakışıklılığı ile tanınan ve ekranların en karizmatik oyuncusu Burak Özçivit ‘in hayatı merak konusu oldu. Kendisi de oyuncu olan eşi Fahriye Evcen ile Dünya evine giren Burak Özçivit, mutlu evliliğiyle gözler önünde. Şu anda Kuruluş Osman dizisinde başrolü oynayan. Özçivit, hem başarısı hem de yakışıklılığı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Özçivit hakkında en çok merak edilenlerden biride boyu ve kilosunun ne kadar olduğu bu makalemizde bulabilirsiniz.

Burak Özçivit Kısaca Hayatı

24 Aralık 1984 İstanbul doğumlu olan yakışıklı oyuncu baba tarafından Gazianteplidir. Annesi Ceyhan Özçivit, babası Bülent Özçivit ve Burçun Deniz adında bir kız kardeşi vardır. Kız kardeşi 2014 yılında Ahmet Deniz ile evlendi. Kazım İşmen Lisesi’nden sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nden mezun oldu. Yakışıklığının yanı sıra sevecen ve içten tavrıyla da herkesin beğenisini kazanan Burak Özçivit, gün geçtikçe önemli projelerde yer almaya başladı.

Burak Ozcivit Kisaca Hayati
Burak Ozcivit Kisaca Hayati

Twitter’da 900 bini aşkın takipçisi bulunan Burak Özçivit’ in hayran kitlesi ağırlıklı olarak kadın ve genç kızlardan oluşuyor. Hayranları tarafından büyük ilgiyle takip edilen oyuncu, artık modellik yapmayacağını, sadece dizi ve filmlerde oynayacağını ve yeni projelere açık olduğunu belirtti.

2003 yılında Best Model of Turkey yarışmasında gelecek vaat eden isim seçildi ve ardından Uğurkan Erez ajansıyla çalışmaya başladı. Daha sonra 2005 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılmış ve yarışmayı kazanmıştır. Daha sonra Best Model of The World’e katıldı ve dünyanın en iyi ikinci modeli seçildi. Faruk Saraç, Abbate, Tween, Network gibi markaların defilelerinde ve uluslararası fuarlarda boy gösterdi. Oyunculuk kariyerine başladıktan sonra podyumlardan ve modellik kariyerini bıraktı.

Burak Özçivit Boyu Kilosu

1.84 cm boyunda, 80 kiloda ve burcu Oğlak. İnanılmaz bir takipçi kitlesine sahip olan başarılı oyuncu, resmi Instagram hesabı @burakozcivit‘i kullanmaktadır.

Burak Ozcivit sosyal medya
Burak Ozcivit sosyal medya
Boyu1.84 Cm
Kilosu80 Kg
Burak Özçivit Boyu Kilosu

Rol Aldığı Dizi Ve Sinemalar

İlk oyunculuk deneyimini “Eksi 18” dizisindeki genç komiser Murat rolünde oynamıştı. Şu ana kadar oynadığı dizi ve filmler Eksi 18, Musallat, Zoraki Koca, Baba ocağı, Küçük Sırlar, İhanet, Muhteşem Yüzyıl, Zürafa, Çalıkuşu, Aşk Sana Benzer, Güvercin Uçuverdi, Can Feda, Kara Sevda, Kardeşim Benim 2. Ayrıca Aşk Sana Benzer ve Kardeşim Benim 2 filmlerinin yapımcılığını üstlenmiştir.

Burak Özçivit Kaç Yaşında Evlendi

Eşiyle Çalıkuşu dizisi setinde tanışmış. 29 Haziran 2017 tarihinde İstanbul Yeniköy Sait Halim Paşa Yalısı’nda Fahriye Evcen ile evlendi. Çiftin, 2019 yılında ‘Karan Özçivit’ adında oğulları oldu.

Burak Özçivit ‘in Annesi ve Babası Kimdir?

Annesi Ceyhan Özçivit, babası Bülent Özçivit ‘tir.

Burak Özçivit ‘in Ailesi

Annesi Ceyhan Özçivit, babası Bülent Özçivit ve Burçun Deniz adında bir kız kardeşi vardır.

Burak Özçivit ‘in Babası Nereli?

Babası Bülent Özçivit Gazianteplidir.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu