Sağlık

Tribeksol Kullananlar Yorumları (Kilo Yapar mı, Yan Etkileri, Etkisi)

Tribeksol B12 vitamin hapıdır, Tribeksol B12 vitamin faydaları hakkında bilimsel çevrelerde bile farklı görüşler var. Bu içerikte Tribeksol kullananlar yorumları ve ilacın etkileri faydaları ve zararları hakkında bilgi vereceğiz. B12 vitamini vücuttaki birçok önemli hormonal – metabolik fonksiyonların düzgün işleyişi için gereklidir.

Sindirim enzimlerinin üretimi ve temel besinlerin hücreler içinde ve dışında taşınması gibi önemli görevleri vardır ve bu vitamin vücudumuzdaki birçok bileşiğin sentezinde rol alır. B12 vitamin hapı diğer B vitaminleri ile birlikte doğrudan enerji sağlamaz, ancak amino asitlerin, yağların ve karbonhidratların normal metabolizmasının korunmasına yardımcı olur. B12 vitamini, hücrelerin sağlığını ve yeterli enerji üretimini sağlayan bir dizi hücre içi süreçte yer alır.

Tribeksol Kullananlar
Tribeksol Kullananlar

İlacın folik asit içeriği de miyelin sentezi için kullanılmaktadır. Miyelin zarar görürse sinir sistemi arasındaki haberleşme de sekteye uğrar. B12, vücudumuzda sürekli oksijen dolaşımını sürdürmek için gerekli olan kırmızı kan hücrelerinin bölünmesine yardımcı olur. Ayrıca B12 vitamini vücudun aşırı miktarda atıklardan kurtulmasına yardımcı olur. Kan damarlarının duvarlarının korunmasına yardımcı olarak kalp ve damar sağlığını korur.

Tribeksol Ne İçin Kullanılır?

Vitamin eksikliğini gidermek
Zihinsel yorgunluğu gidermek
Kramp ve romatizmal ağrıları gidermek
Ameliyat sonrası kusmayı gidermek
Vitamin emilimini etkileyen durumlarda vitamin sağlar
Gebelik döneminde vitamin eksikliğini gidermek
Aşırı stres tedavisinde
B1 B2  ve B12 takviyesi gerektiren durumlarda
Tribeksol Ne İçin Kullanılır?

Tribeksol Yan Etkileri Nelerdir?

Emziren annelerde süt salgısını azaltma
Uyku hali
Düşük folik asit düzeyleri
Bulantı baş ağrısı Karaciğer AST düzeyinde artış
2024 Tribeksol Yan Etkileri Nelerdir?

Tribeksol Kullananlar Yorumları

 • “bende alerjik reaksiyonlar gelişti kullanmayı bıraktım”
 • “İlacı aldığımdan beri ağız kuruluğu var”
 • “ sık sık kaslarımda şiddetli kramplar oluyor”
 • “Tribeksol bende baş ağrıları yapıyor”
 • “ilacı aldığımdan beri ruh sağlığımda iyileşme hissediyorum”
 • “vejetaryen olmam nedeniyle bu vitaminlerden eksik kaldım, şimdi takviye ediyorum”
 • “Bende nefes darlığı ve kulakta çınlama gelişti”
 • “ilaç bende çarpıntı yapıyor”
 • “uzun süreli kullanımda iştah açmasından dolayı kilo aldırıyor”

Tribeksol Alternatif Besinleri

İlaç almak istemiyorum ama B vitamin kaynaklarına da ihtiyacım var diyenler için B vitaminince zengin besinlerin sadece birinin günlük alınması gerekiyor:

 • 200 gr dana ciğeri güveç
 • 40 gr sıcak işlenmiş somon,
 • 100 gr sıcak işlenmiş dana eti,
 • 110 gr hindi eti
 • 130 gr haşlanmış yumurta,
 • 140 gr peynir- tam yağlı
 • 550 gr süzme peynir,
 • 750 gr süt tam yağlı

Tribeksol Kilo Yapar Mı?

Vitamin eksikliği için kullanılan bu ilacın kullananların yorumlarına bakacak olursak. Tribeksol kilo alanların kilo aldığından bahsediyor.

Tribeksol Kaç Günde Etkisini Gösterir?

Genel anlamda Tribeksol adı verilen ilacın süresi kullanım amacına, dozuna ve kişisel faktörlere göre değişebilmektedir. Bu ilaç ne için kullanıldığına bağlı olarak etkisi birkaç saat içinde hissedilir.

Tribeksol Fiyat 2024

TRİBEKSOL 250MG/ 250MG/ 1MG FİLM TABLET (50 TABLET), DEVA HOLDİNG A.Ş. Firmanın ürettiği kutuda 50 adet 250 250 1MG B1 ve B2 vitaminleri veya B6 veya B12 etken maddesi içeren ilaçtır. Tribeksol , eczanelerde 138.62 TL gibi bir fiyata satılmaktadır. Ayrıca bu ilaç beyaz reçeteli bir ilaçtır.

İlaç Adı:TRIBEKSOL 30 film tablet
Satış Fiyat:138.62 TL
Tribeksol Fiyat 2024

Tribeksol Kullananlar Yorumları (Kilo Yapar mı, Yan Etkileri, Etkisi) ile ilgili yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Sitemizde yer alan İlaç Fiyat ve kullanıcı yorumlarının güncel olmadığını düşünüyorsanız yorum kısmından bize bildirebilirsiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu