Biyografi

Vesile İlgen Kimdir? (Recep Tayyip Erdoğan’ın Kız Kardeşi)

Vesile İlgen Kimdir, 1953 yılında İstanbul, Kasımpaşa’da doğmuş olup, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın tek kız kardeşidir. Erken yaşta evlenmiş ve bu nedenle ilkokul eğitimini tamamlayamadığı bilinmektedir.

İsimVesile İlgen
Doğum Yılı1953 veya 1954
Doğum Yeriİstanbul yada Rize
Eğitimİlkokulu Kasımpaşa’da tamamladı. Daha sonrasında eğitimine devam etmedi.
Aile DurumuRecep Tayyip Erdoğan’ın tek kız kardeşi, Ziya İlgen’in eşi.
Meslek ve EtkinliklerSiyaset ve ticaretten uzak, sade bir yaşam tercih etmiştir.
Vesile İlgen Kimdir?

Vesile İlgen Kimdir?

Kasımpaşa İlkokulu’nda eğitimine başlayan Vesile İlgen, Ziya İlgen ile yapılan evlilik sebebiyle eğitimine devam edememiştir. Erken yaşta evlendirilmesi, eğitim hayatını kısa kesmiştir.

Vesile İlgen Ne İş Yapıyor ve Yaşam Tarzı

Vesile İlgen, ev hanımı olarak hayatını sürdürmüş, siyaset ve ticaret gibi alanlardan uzak durmuştur. Kendi aile yaşantısına odaklanmış, halka açık yaşamdan kaçınmıştır.

Vesile İlgen Aslen Nereli?

İstanbul’da doğmuş olup, aslen Rize kökenlidir. 2024 itibarıyla 71 yaşında olan Vesile İlgen, İstanbul’da sıradan ve politikadan uzak bir yaşam sürmektedir.

Vesile İlgen ve Recep Tayyip Erdoğan İlişkisi

Recep Tayyip Erdoğan ile Vesile İlgen arasındaki kardeşlik ilişkisi, Vesile’nin siyasi hayata katılmamasıyla sınırlı kalmıştır. Ancak, aile bağları her iki tarafın birbirlerine destek olmalarını sağlamaktadır.

Sonuç

Vesile İlgen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşi ve Ziya İlgen’in eşi olarak bilinmektedir. Siyaset ve ticaretten uzak durarak sade bir hayat sürmektedir. Hakkında fazla bilgi bulunmayan İlgen, ailesi ve yakın çevresi dışında kamuoyuna pek açık değildir.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu