Teknoloji

Windows 10 İndir – 2023 – İso Dosyasını İndirme Yöntemi

Windows 10 iso indir dosyasını indirmek istiyorsanız ücretsiz olarak bu işletim sistemini indirmenin birçok yolu var. Piyasada Windows 10 ISO formatında dosya indirmek için hızlı bir internetiniz olmalı. Ayrıca ISO dosyasını açabilecek programı önceden bilgisayara kurmalısınız. Bunun için Ultra iso programı işinizi görecektir. Ancak indirdikten sonra ya bir DVD’ye yazdırmalısınız ya da bir flaş diske boot edilecek şekilde yazmalısınız.

Windows 10 İso İndir

Windows 10 iso indirLink
Link DurumuAktif 🟢
Kontrol Tarihi12. 12. 2022
Windows 10 iso indir

Bu içeriğimizde

 • Windows 10 nasıl kurulur
 • Windows 10 flash disk yükleme
 • Windows 10 flash disk ile yükleme
 • Windows 10 fiyatı

Konuları hakkında bilgi vereceğiz.

Eğer Windows 10 iso formatında indirmek istemiyorsanız Microsoft sitesinden direkt olarak yükleme aracını indirebilirsiniz. Artık bilgisayarlara Windows 10 yüklemek için bilgisayar dükkanlarına gitmenize gerek yok. Herkes artık çok kolay bir şekilde Windows 10 iso indirip kurulmaktadır.

Windows 10 Nasıl Kurulur?

Windows 10 ISO dosyasını kullanmak, işletim sisteminizi kurmanın veya yükseltmenin en uygun yoludur. Dosyayı bir DVD’ye veya bir USB flash sürücüye yazabilir veya bağlayabilirsiniz.

 • Windows 10 ISO dosyasını indirmenin ilk adımı Microsoft web sitesine gitmektir. Orada sürümünüzü seçebilirsiniz. Windows 10 ISO dosyasının 32 bit veya 64 bit sürümlerini indirebilirsiniz. İndirme bağlantıları 24 saat geçerlidir.
 • Windows 10 ISO dosyasını indirdikten sonra Medya Oluşturma Aracını çalıştırmanız gerekecektir. Dilinizi ve sürümünüzü seçmeniz ve ardından lisans koşullarını kabul etmeniz gerekecektir. Bu araç, bilgisayarınız için bir yükleme medyası oluşturur. 
 • Sabit diskin yazma hızına bağlı olarak ön yüklenebilir oluşturma işlemi birkaç dakika sürebilir. Oluşturma işlemini tamamladığınızda, bilgisayarınızı başlatmak için Windows 10 yükleme medyasını kullanabilirsiniz.

Windows 10’u Flash Diske Yükleme

Ön yüklenebilir bir USB sürücüsü oluşturmak, Windows 10’u bir PC’ye kurmanın kolay bir yoludur. Çeşitli yöntemler mevcut olsa da, en iyi yol, Medya Oluşturma Aracı adı verilen ücretsiz bir araç kullanmaktır. Bu araç, Windows güncelleme sitesinden indirilmektedir.

Windows 10 Iso
Windows 10 Iso
 • windows 10 download free full version 64-bit versiyonu Microsoft sitesinden ücretsiz olarak indirilebilir.
 • Araç, indirilen dosyalardan ön yüklenebilir bir USB flash sürücü oluşturur. Dosyaları üzerine kopyalamadan önce sürücüyü temizler. Bu, internet bağlantınızın hızına bağlı olarak biraz zaman alabilir.
 • Başlamadan önce, bilgisayarınızda en az 16 GB kapasiteli bir flaş disk olursa kurulum daha kolay olacak.
 • Medya Oluşturma Aracı daha sonra USB sürücünüzü FAT32 dosya sistemi için hazırlayacaktır. SSD disk veya mekanik HDD boyutu en az 120 GB olursa programı rahat kullanabilirsiniz.
 • 16 GB flaş diskinizi FAT32 olarak biçimlendirin.
 • Masa üstüne indirdiğiniz Windows 10 ISO programını diske yazacaksınız. Ya da aşağıdan direkt olarak yükleme aracını indirerek flaş diski gösterin ve boot olarak hazırlamasını sağlayın.
 • https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 linkinden Mediacreationtool aracını indirin.
 • Bu araç sizin için masa üstüne Windows 10 işletim sistemini indirecek. Sisteminiz en az 4 GB ram ve 120 GB HDD intel i3 ve üzeri işlemci ve 1 GB ekran kartı ise 64 bit indirmenizi tavsiye ederiz.
 • İnternet hızınıza bağlı olarak bu araç Windows10 indirecek ve flaş diskinize yazacak. Ardından işletim sistemini kurmak istediğiniz bilgisayara bu flaşı taktığınızda BIOS ayarlarına giriş yaparak ön yükleme için bu flaş diski seçmeniz gerekecek.
 • Son aşamada Windows10 kurulumu başlayacak.

Windows 10’u Flash Disk ile Yükleme

Windows 10’u yüklemek için bir flash disk kullanmak basit bir işlem olabilir, ancak ondan nasıl önyükleme yapacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Yüklemeden önce tüm dosyalarınızı yedeklemeniz de önemlidir.

 • Araç, Microsoft web sitesinden indirilmektedir. Kullanmak için Microsoft hesabınızla oturum açmanız gerekmekte. Araç ayrıca kurulum için bir disk oluşturmak isteyip istemediğinizi soracaktır.
 • Medya Oluşturma Aracı, yüklemekte olduğunuz Windows’un sürümünü ve dilini seçmenizi isteyecektir. Araç ayrıca lisans koşullarını da görüntüler. İnternet bağlantınıza bağlı olarak dosyanın indirilmesi biraz zaman alabilir.

Windows 10 Fiyatı 2023

Windows 10 fiyat indirme İSO’su almak göründüğü kadar kolay değildir. Neyse ki, işletim sisteminin ücretsiz bir kopyasını almanıza yardımcı olacak bazı basit adımlar var.

 • İlk olarak, Medya Oluşturma Aracını indirmeniz gerekir. Bu araç resmi bir Microsoft ürünüdür. Şirketin web sitesinden indirilebilir. Biraz hantal ama Win 10’u tek bir makineye kurmanın kullanışlı bir yolu. Aracı indirdikten sonra, kurulum için bilgisayarınızı ayarlamanız gerekecektir. İşlemi tamamlamak için hızlı ve güvenilir bir İnternet bağlantısına ihtiyacınız olacak.
 • Ardından, yüklemek istediğiniz Windows türünü seçmeniz gerekecektir. İşletim sisteminin 32 bit veya 64 bit sürümünü seçebilirsiniz. İkincisini seçerseniz, en az 1 GHz olan bir işlemciye ihtiyacınız olacaktır. Son olarak, işletim sistemini kurmak istediğiniz dili seçmeniz gerekecek. Kullanılabilir bir dizi dil paketi vardır, ancak bunlar hantaldır ve daha büyük bir USB flash sürücü gerektirir.

Windows 10 indirip kurduğunuzda anahtarını kurmazsanız tam sürümü kullanamazsınız. Bunun için lisans anahtarı satan sitelere başvurmanız veya Windows 10 Crack dosyasını bulmanız gerekir. Windows 10 fiyatı ortalama bireysel kullanım için 50 TL civarındadır. Ek olarak Microsoft Ofis programlarını da indirmeniz gerekir.

5/5 - (2 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu