Sosyal Medya

Martı Nasıl Şarj Olur Sorunsalı Net Çözümü

Martı Nasıl Şarj Olur – Ne Kadar Gidiyor – Süresi; ya da nasıl şarj edilir? Martı Scooter evlerde kullanılan 220 V AC akımla şarj edilmektedir. Piller DC akımla çalışırlar. Martı Scooter her yerde kolayca şarj edilmekte. Tam dolum ile bir gün kullanılmaktadır.

Martı Scooter şarjı yüzde 30 altına düştüğünde performans da düşer. Bu yüzden yüzde 10 veya yüzde 20 ile yola çıkmamak gerekiyor. Martı Scooter maksimum 18 km/s hıza ulaşır. Martı Scooter kiralamak isteyenler 1 saat kira için 164 liradır. Araca birden çok kişinin binmesi yasaktır. Ancak sırt çantası ile 1 kişi binebilir. Şehir içinde çıkabileceği maksimum hızı da 18 km’dir.

Martı Nasıl Şarj Olur?

Elektrikli Scooter olan Martı, 220 voltluk bir prizde topraklı prizden ile şarj edilmektedir. Yani, evde, ofiste ve farklı yaşam yerlerinde sorunsuz şarj olmaktadır.

Marti Sarj
Marti Sarj

Elektrikli scooter’ınızı şarj etmek için bir şarj cihazına ihtiyacınız var. Her scooter’ın giriş voltajı farklı olabileceğinden, scooter’ınızı uygun bir şarj cihazı kullanmanız gerekir. Scooter modeline bağlı olarak, şarj yuvalarının konumu ve sayısı da değişir. Bazı scooterlarda iki şarj bağlantı noktası bulunurken, büyük çoğunluğunda tek bir şarj bağlantı noktası bulunmaktadır.

Martı Şarj Ne Kadar Gidiyor?

Araç trafikte 18 yaşın üzerinde olmak kaydı ile kullanılmaktadır. Küçük çocukların kullanması durumunda trafik cezası kesilebilir Bu tür araçlar yaya yolunda değil bisiklet yolunda ve araç yolunda kullanılmaktadır. Martı kullanacaklar kask da takmak zorundadır. Günlük kısa mesafeli gezilerde martı kiralayarak tam dolu pille 60 km/gün olarak kullanabilirsiniz. Saatteki hızı 18 km/h olduğu için ortalama bir günde 3 saat kesintisiz kullanımı söz konusudur.

Martı Scooter Fiyatları

Güncel olarak Segway scooter 9.000 TL fiyatla satılıyor. ONVO scooter ise 15 bin liraya satılıyor. Çeşitli markaların fiyatları ve kapasiteleri farklı oluyor. Xiaomi Mi Pro 2 modeli 15 bin lira NAvee N65 modeli 500 Watt olarak 13 bin liraya satılıyor. SegWay Ninebot modeli 20 bin liraya satışta. Bunun da menzili 65 km ve gücü 350 Watt maksimum taşıma kapasitesi 100 kg olarak dizayn edilmiştir.

Marti Scooter Fiyatlari
Marti Scooter Fiyatlari
Segway scooter fiyatı9.000 TL
ONVO scooter15.000 TL
Xiaomi Mi Pro 215.000 TL
NAvee N65 modeli 500 Wat13.000 TL
Martı Scooter Fiyatları

Martı Scooter Kim Şarj Ediyor

Martı Scooter kiralayacaksanız zaten size tam dolu olarak veriliyor. Aracı satın alıyorsanız kendi evinizde ofiste veya AC 220 V elektrik bulabileceğiniz her yerde şarj edebilirsiniz.

Binbin Şarjı Biterse Ne Olur

Binbin ya da martı Scooter kullanabilmek için Android ya da iOs telefonunuza uygulama indirmeniz gerekiyor. Sonra bu uygulama ile martı üzerindeki barkod okutularak bu araç kullanılabilir. Aracı kiraladığınızda yüzde yüz şarj ile verilir ve gün içinde maksimum 60 km yol alabilirsiniz. Yolda şarj biterse en yakın elektrik temin edebileceğiniz ev -ofise giderek şarj edebilirsiniz. Ortalama günde 3 liraya şarj edilebilen bu araçla 10 km başına 0,3 lira ödeme yaparsınız.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu