Cilt Bakımı

Yumurta Akı Maskesi Kullanıcı Yorumları

Yumurta Akı Maskesi Kullanıcı Yorumları; Kuru ciltlerin nemlenmesi için çok faydalı olan yumurta akı maskesi potansiyel bir protein kaynağı olarak cildi sıkılaştırıcı etki gösteriyor bazı kişiler ise yumurta akı yüz maskelerinin gereğinden fazla yağ emdiğini belirtilmektedir.

 Onlara göre yumurta beyazıyla yapılan maske cildin yağlanmasını aşırı derece artırıyor. Bilinen şu ki yumurta akı maskesi protein içeriği ile beraber başka mineral ve vitaminler içeriyor. Maskeyi kullanmadan önce yüzün temiz olması gerekiyor. Basitçe haftada bir kez kuru cildi olanlar bu maskeyi kullanabilirler.

Yumurta Aki Maskesi
Yumurta Aki Maskesi

Bazı kullanıcılar yumurta akı ile beraber yumurta sarısını da içerecek bir maske kullanmayı uygun görüyorlar. Bunlar yumurta maskesinin içine farklı yağlar katarak bir yüz maskesi oluşturuyorlar. Kuru ciltler ve karma ciltler için yumurta sarısı olmadan sadece akı kullanılarak hazırlanacak haftalık maskeler faydalı olmaktadır. Bu maskelerin ciltte 15 dakika bekletilmesi gerekiyor maske uygulamak için pamuklu ped kullanmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz yumurta akı maskesinin içine biraz limon sıkarak gözeneklerin daha iyi açılmasını sağlayabilirsiniz

 Yumurta Akı Maskesi Kullanmak Riskli Midir?

 Tamamen doğal olan bu maskenin ağır yan etkisi bulunmamaktadır. Maskenin yüzünüz üzerinde 15 dakika bekletilmesi gerekir. Yüzünüzde yara kızarıklık varsa alerjik reaksiyon belirtisi ortaya çıkarsa maskeyi kullanmamak daha iyidir. Yumurta akı maskesinin çok düşük bir ihtimalle şöyle bir riski de olur: Salmonella bakterisi Taşıyan çiğ yumurtanın gözeneklerine girmesiyle enfeksiyona yol açması mümkündür.

 Yumurta akı maskesi ile karıştırılması mümkün olan zeytinyağı bal yoğurt. Hindistan cevizi yağı aloe vera yağı ile daha güzel maskeleri yapılabilir. Böylece cilt kuruluğu giderilmiş olur canlı parlak bir cilde kavuşmak imkanı doğar. Herhangi bir alerjik Reaksiyon olmaması için plastik eldiven kullanılarak bu maskenin yüze sürülmesinde yarar vardır.

Yumurta Akı Maskesi Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı yorumlarına bakıldığı zaman Yumurta Akı Maskesi birçok kişi tarafından denendiği yorumlarda belirtilmektedir. Yumurta Akı maskesini kullananlar yorumlarında ortalama 1 hafta sonra işe yaradığını belirtmektedir. Ayrıca Bu maskenin kullanımında yüzün herhangi bir bölgesinde tüylenmeye sebebiyet vermediği belirtilmiştir.

“cildim kuru ve istediğim kadar beyaz değildi bu yüzden hem ucuz hem de zararı olmayan yumurta akı maskesini kullandım. Sonuçları ancak 2 ay sonra haftada bir kullanarak elde edebildim. Gözle görülür bir parlaklık elde ettim. Bununla beraber ben yoğurt maskesi de kullanıyorum.”

“Cilt beyazlatma için kullanmaya başladım. Cildi pamuk gibi bir komşumun kullandığı bir maske idi ben açıkçası memnun kaldım kızlar. Size de tavsiye ederim.”

“Benim sivilcelerle başım belada olduğu için şimdilik yumurta akı maskesini kullanmaya çekiniyorum. Sivilceler için maske öneriniz var mı?”

“Yüzümdeki lekelere iyi gelecek diye kullandım ve bingo! Memnun kaldım hayata şimdi daha öz güvenli bakıyorum ve pahalı kozmetik ürünlere para bayılmıyorum!”

“Selam ben de yıllardır bu maskeyi sık sık kullanıyorum ve ben de faydasını gördüm. Ancak içeriğinizdeki parazit bulaşma riski beni düşündürdü”

5/5 - (1 vote)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu