Sosyal Medya

35.black Nedir?(Facebook, İnstagram)

35.Black Gizemli Link (Facebook ve Instagram)

Günümüzde Bir çok Facebook ve Instagram kullanıcıları, 35.Black olarak adlandırılan bir uyarı ile karşılamışlardır. Bizde bu yazımızda, 35.Black nedir ve neden bu kadar önemli ve 35.Black’in ne olduğunu anlatmaya çalışacağız ve Facebook ve Instagram’da bu sorun ile karşılaşan kullanıcılara önemli bilgiler aktaracağız.

  • 35.Black, Facebook ve Instagram’da yazıldığında “Spam ile ilgili Topluluk Standartlarımıza aykırı” uyarısı veren bir ifadedir. Bu ifadenin ne anlama geldiğine dair resmi bir açıklama bulunmamaktadır.

35.black Nedir?

Facebook veya Instagram’da 35.black yazdığınızda karşınıza çıkan mesaj, bir bağlantı olarak algılandığı için bazı insanlar bunun yasaklı bir web sitesi olduğunu düşündüler. Ancak, bu konuda resmi bir açıklama bulunmamaktadır.

35 .black
35 .black

Bazı kaynaklara göre, “35.black” URL’sine sahip olması muhtemelen kötü niyetli etkinlikleri veya yetişkinlere yönelik içeriği teşvik eden bir web sitesi olduğunu düşündürmektedir. Bu nedenle, Facebook politikalarını ihlal ettiği için Facebook ve Instagram tarafından engellenmiştir.

35.Black Gizemli Link (Facebook ve Instagram)

35.Black ifadesi birleşik ya da noktalı yazıldığı için Facebook ve Instagram tarafından bir link olarak algılanır. Bu nedenle, kullanıcılar 35.black yazdıklarında “link hatası” mesajı almaktadır.

35.Black hakkında net bir açıklama olmamasına rağmen, Facebook ve Instagram tarafından kara listeye alınması nedeniyle bu terim kullanılamamaktadır. Belirtilen linke ile herhangi bir işlem yapmadan önce, Facebook ve Instagram politikalarını dikkatlice okumanız ve bu politikalara uygun davranmanız önemlidir.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu