Faydalı Bilgiler

Aşko Ne Demek? Kime Denir, Argo Mu, Ne Anlama Geliyor, Kimler Kullanır?

Aşko Ne Demek Argo Mu?

Aşko Ne Demek? Kime Denir, Argo Mu, Ne Anlama Geliyor, Kimler Kullanır?; Aşko kelimesi özellikle son zamanlarda internet dünyasında ve televizyonlarda çokça duyduğumuz bir kelimedir. Peki; Aşko Ne Demek?, Aşko diyen erkek, Erkeğin aşko demesi ,Aşko kelimesi; TDK’da geçmeyen ve belirli bir anlamı olmayan bir kelimedir. Aşko Kelimesi, özellikle gençler arasında çok sık kullanılıyor. Sabit veya açık bir anlamı olmayan “aşko” kelimesi genellikle aşkımın kısaltması olarak kullanılmaktadır.

Aşko Ne Demek?

İnternet dünyası bizim için yeni olaylara ve yeni durumlara kapı açmaya devam ediyor. Aslında sadece yeni olayla değil, yeni kelimelerle de günlük hayatımıza sokuyoruz. Güncel olarak son zamanlar hayatımıza giren bir diğer kelime ise “aşko” kelimesidir.

Asko Ne Demek
Asko Ne Demek

“Aşko” kelimesine, eşler veya arkadaşlar arasında mesajlaşırken veya konuşma dilinde daha çok rastlayabilirsiniz. “Aşko ne anlama geliyor?” diye düşünüyorsunuz. Bu yazıda size bu kelimenin anlamını ve kullanımını yazımızın devamında yer almaktadır.

Aşko Ne Anlama Geliyor?

Son zamanlarda “Aşko”, gençler arasında popüler olan “aşkım” kelimesinin daha samimi bir versiyonudur. Aşko kelimesinin anlamı eş, sevgili ya da hayatımın anlamı olarak kullanılmaktadır. Bu günlerde çok kullanılsa da anlamı çok derin bir kelimedir.

Asko Ne Anlama Geliyor
Asko Ne Anlama Geliyor

Bu kelimeyi bir kişiye karşı kullanmadan önce duygularından emin olunmalı ve öyle kullanılmalıdır. Bu kelimeyi sevmeyen veya kullanılmasını istemeyenler olsa da bu kelimeyi sevenler de var elbette. Özellikle “Aşko” kelimesi daha çok kadınlar tarafından kullanılmaktadır.

Aşko Ne Demek TDK

TDK’da “aşko” nun ne anlama geldiğini merak ediyorsanız TDK‘da Aşko kelimesi yok. Dediğim gibi, insanlar tarafından uyarlanan bir kelimedir.

Aşko Ne Demek Argo Mu?

“aşko” kelimesi argo mu diye fazlaca merak edenler olmaktadır. Aşk argo bir kelime değildir. Bunun ne anlama geldiğini yukarı kısımda Aşko Ne Demek? başlığının altında açıkladık. İnsanlar sadece kendilerine uyarlayıp anlamlandırıyorlar ama aşk kelimesinden geldiği için anlamının aşk kelimesi ile birebir aynı olduğunu söyleyebiliriz.

Aşko Kime Denir?

Kime aşko denir diye soranlara söylendiği gibi; Sevilen, eş, aşk, aşkım ve hayatın anlamı olarak kabul edilen insanlar için kullanılmaktadır. Bu kelime günümüzde birine söylenmesi çok kolay olsa da aslında derin bir anlamı vardır.

Bu nedenle 2-3 gündür tanınan kişilere söylenmemelidir. Birçok insan bu kelimenin kendileri için kullanılmasını istemeyebilir. Bunun yerine ilişkilerde daha çok kullanılan sevgilim, aşkım, hayatım, sevgilim gibi kelimeler tercih edilebilir. Bu kelime resmi durumlarda hoş karşılanmaz.

Aşko Kelimesini Kimler Kullanır?

Aşko, popüler olan “aşkım” kelimesinin daha samimi bir versiyonudur. Aşkım anlamı eş, sevgili ya da hayatımın anlamı olarak kullanılmaktadır. Günümüzde çok fazla kullanılsa da anlamı çok derin bir kelimedir.

Hem sevgililer için hem de arkadaşlar arasında kullanılır. Özellikle birbirine yakın olan kızlar birbirlerine seslenirken bu kelimeyi kullanırlar. Yani bu kelimeyi arkadaşları için kullananlar “kanka” kelimesine benzer anlamda kullanırlar. Kullanıldığı yere sevgi anlamını katar. Sevilmeyen bir insan için bu kelimeyi kullanmak söz konusu değildir. Bazen insanların hayvanları sevdiklerinde bu kelimeyi kullandıklarını duyarsınız. Bir hayvana böyle bir sevgi sözü ile hitap etmek, hayvanın çok sevildiği anlamına gelir.

Aşko Yatak Arkadaşı Mı Demek

Aşko Yatak Arkadaşı Mı Demek  sorusunu merak edenler de var. Yatak Arkadaşı Mı anlamını taşımamaktadır. İnsanlar sadece kendilerine uyarlayıp anlamlandırıyorlar ama aşk kelimesinden geldiği için anlamının aşk kelimesiyle birebir aynı olduğunu söyleyebiliriz.

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu