Cilt Bakımı

Benzoxin Krem Lekelere İyi Geli Mi? Kullananlar ve Yorumlari

Benzoxin Reçetesiz Alınır Mı?,  lekelere iyi gelir mi, BENZOXIN jel fiyatı 2021, Benzoxin jel Kullananlar ve Yorumlari soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Benzoxin krem; genelde cildi akneli olanların kullandığı en etkili sivilce kremlerinden biridir. Üstelik hem deri altına hemde cildin yüzeyine etki eden Benzoxin jel ile ilgili tüm merak edilen soruların cevaplarını bu makalemizde detaylarında okuyabilirsiniz. Peki En çok merak edilen sorular; Benzoxin Reçetesiz Alınır Mı? lekelere iyi gelir mi, BENZOXIN jel fiyatı 2023, Benzoxin jel Kullananlar ve Yorumlari soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Benzoxin Krem Nedir?

Anti-akne preparatları olarak adlandırılan ilaç grubuna dahildir. Benzoxin krem hızlı bir şekilde cildinizde bulunan sivilcelerinizden kurtulmanızı sağlamaktadır. Bu jelin etken maddesi Benzoil peroksit ve klindamisin fosfat ’tır.  Bu sebepten dolayı aknelere sebep olan bakterilerin cilt üzerinde gelişimini engeller.

Benzoxin Krem Kullananların yorumlarında;  genel olarak memnun kaldığını belirttiği bu kremin cildin dış yüzeyini hafif kurutucu ve soyucu özelliği ile çok yağdan ve kirin ciltten kolaylıkla atılmasını sağlamaktadır.Aynı zamanda siyah nokta, beyaz nokta ve akneli bölgelerin oluşumunu durdurur ve cildinizde oluşan akne miktarını azaltır.

Bu kremin Etken maddeleri; Klindamisin fosfat (Cilt üzerinde oluşan bakterilerin gelişmesini engellemektedir) ve Benzoil peroksit adlı maddelerdir.

Benzoxin Krem Ne İşe Yarar?

Ciltte oluşan ufak yaralarda, cilt tahrişlerinde ve enfeksiyonlarında dahi kullanılabilen. Benzoxin kremin en önemli özelliği iltihaplı akne ve sivilceleri hızlı bir şekilde iyileştirmesidir.

Bu krem akneler, sivilceler ve bütün Komedon çeşitleri üstünde etkilidir.Ayrica Beyaz noktaların, siyah noktaların temizlenmesini ve cildin soyularak ölmüş cilt hücrelerinin temizlenmesini sağlar.

Benzoxin jel Krem Ne Ise Yarar
Benzoxin jel Krem Ne Ise Yarar

Benzoxin Krem Nasıl Kullanılır?

Uzman doktorunuz bu kremi kullanmanız için nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir.

  1. Eğer bunun dışında kullanacaksanız ilk olarak bölgeyi temizleyip ılık su ile durulamanız gerekmektedir.
  2. Kuruladıktan sonra jeli; kutu içinden çıkan spatula ile ince bir katman durumunda sorunlu olan kullanmak bölgeye sürün.
  3. Sabah ve akşam olmak suretiyle günde iki kere kullanmanız yeterli olacaktır.
  4. Benzoxin Topikal Jel, tam tesirini göstermesi 2 ile 5 haftayı bulmaktadır.Ayrica Tedavi zamanı 12 haftadan daha uzun süreli olmamalıdır.

Tedavi boyunca güneş ışınlarından ve yapay UV ışınlarından uzak durulması gerekmektedir. Aksi taktirde Benzoxin Topikal Jel, cildinizde güneş yanıkları ve lekeler oluşur.

Benzoxin Jel fiyatı 2023

Uzman hekimlerin akne vulgaris tedavisinde reçete ettikleri. Benzoxin krem yalnızca eczanelerde 50 miligramlık tüplerde satılmaktadır. fiyatı 2023 güncel fiyatı ne kadar?  bu jel kremin 2023 yılı fiyat listesi 144.08 TL gibi bir fiyata satılmaktadır.

Benzoxin Krem Reçetesiz Satılır Mı?

Genelde cildi akneli olanların kullandığı en etkili sivilce kremlerinden biri olan.Bu ilacı reçetesiz olarak sadece eczanelerde satılmaktadır.

Benzoxin Krem Kullananlar ve Yorumlari

Kullanıcı ; sivilceler bu ilacı kullanır kullanmaz toptan gitmedi ama olağanüstü derecede soldu. uzun vakittir cildimi bu kadar denk tonlu görmemiştim. sivilce problemi olan herkese tavsiye ederim katiyen pişman olmazsınız

Kullanıcı ; yüzüm nasıl kurudu nasıl yandı gözüm garip şişti. Bide güneşte yanmışım gibi oldu sivilceleri söndürdü mü evet fakat izleri kaldı şuanda.

Sitemizin yorum kısmında sizlerde yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Benzoxin Devlet Karşılıyor mu?

Doktorunuz tarafından reçete edildiği zaman bu kremin ücretini devlet karşılamaktadır.

Benzoxin Fiyatı Ne Kadar?

Bu jel kremin 2023 yılı fiyatı 144.08 TL gibi bir fiyata satılmaktadır.

Benzoxin Aile Hekimi Yazabilir mi?

Elbette cildinizde ciddi bir probleminiz yoksa eğer Aile hekiminiz yazar. Fakat Akne veya sivilce olmak üzere tüm cilt sorunları için  cilt doktoruna gitmeniz yani dermatoloji bölümüne gitmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Benzoxin Krem Kullananlar Yorumlarında Ne Diyor?

kullanan; evet sivilceleri geçirdi, evet bundan sonra eskisi kadar sivilce de çıkmıyor fakat yüzümü çok yordu. hekim 1 maaş reçete etmişti, 1 ayı tamamlayamadan yüzüm alerjik tepki gözler önüne serdi mıntıka mıntıka kızarıklık pütürcüklük oldu. kullanmayı bıraktım ve onlar geçti. fakat yüzümü yaşlandırdı gibi hissediyorum eski elastikiyeti kalmadı gibi. bir de gözeneklerim çok gözüme batmaya başladı.

kullanan ; doktorum reçete ile yazığı ilaç. yüzümde ve çenemde büyük iz yapan ağrıyan sivilceler vardı. hekim bu ilaçla beraber bide soyucu türde bir ilaç verdi acnelis gibi fakat benim kullandığım diğer bir ilaç fakat ikisi de yanı vaziyeti görüyor.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu