Faydalı Bilgiler

Sosyal İçerik Platformu Siteleri

bilgi alıyorum bilgi paylaşım platformu nedir?

Sosyal İçerik Platformu Siteleri; Bazen hayatımızda bazı sorunlarla ne yapacağımızı bilemiyoruz. Bu durumlarda bize tavsiyede bulunan ve bilgi toplayan birçok platform vardır. Bazen sorunlarını çözemiyorsun ve sana yol gösterecek insanlar arıyorsun. Bu konuda size yardımcı olabilecek birçok platform hizmet vermektedir. Konular hakkında sorularınızı sorarak bilgi almak ve bilgi paylaşımında bulunmak için hangi platformları kullanabileceğinizi merak ediyorsanız sizler için en iyi ve en güzel siteleri araştırdık.

İnternet, ihtiyacımız olan bilgiye mümkün olan en hızlı erişimi sağlayarak hayatımızı kolaylaştırıyor. Birçok farklı alan için yüzlerce Bilgi Paylaşım Platformu bulunmaktadır. Bilgilere erişmek için platformlarda ücretsiz bir hesap oluşturmanız yeterlidir.

Sosyal İçerik Platformu

Sosyal İçerik Platformu, bilgilerin paylaşıldığı web sitelerini ifade eder. Bu yazımızda sizlere Türkiye’nin en iyi bilgi paylaşım platformlarından bahsedeceğiz. Aşağıdaki platformlarda yapmanız gereken tek şey sorularınızı sormak ve cevaplarınızı almak.

Bilgi Aliyorum
Bilgi Aliyorum

E-Ödev Bilgi Paylaşım Platformu

Ülkemizde en çok tercih edilen bilgi paylaşım sitelerden biridir ve genellikle ödevler hakkında bilgi almak için kullanılmaktadır. Bu platform sayesinde alanında uzman kişilerden yardım alabilecek ve konu hakkında bilgi sahibi kişilere ulaşabilirsiniz. Platforma erişmek için https://eodev.com bağlantısını tıklamanız yeterlidir.

Reddit Bilgi Alıyorum Platformu

Reddit platformu, bilgileri diğer kullanıcılarla paylaşmanıza ve farklı içeriklere göz atmanıza olanak tanır. Instagram ve Facebook gibi sosyal ağlara benzer bir ara yüze sahip olan Reddit’te milyonlarca kullanıcı bulunmaktadır. Bu sayede merak ettikleriniz hakkında hızlıca bilgi alabilirsiniz. Girmek için https://www.reddit.com/ bağlantısını tıklamanız yeterlidir.

Technopat Teknoloji Bilgi Paylaşım Platformu

En son teknoloji haberlerinin paylaşıldığı platformda teknolojik cihazlar hakkında da bilgi edinebilir, cihaz satın almadan önce tüm özelliklerini detaylı bir şekilde inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Bilgi Sitesine erişmek için  https://www.technopat.net/ bağlantısını tıklamanız yeterlidir.

Kızlar Soruyor Soru – Cevap Bilgi Platformu

Soru sorabileceğiniz ve bilgi paylaşabileceğiniz en iyi sitelerden biri  Kızlar Soruyor.

  • Bu siteye erişmek için https://www.kizlarsoruyor.com linkine tıklamanız yeterli.

Doktor Sitesi

Hastaların ve doktorların bir araya geldiği platformda istediğiniz alanda uzmanlara ulaşabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz. Doktorlarla birebir iletişime geçebileceğiniz sayfada MR ve benzeri sonuçlarınızı görüntü olarak doktorlara gönderebilir ve sonuçlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

  • Site Adresi : https://www.doktorsitesi.com/

Donanım Haber

Türkiye’deki ilk bilgisayar teknolojisi tabanlı web sitelerinden biridir. 1999 yılında teknoloji haber sitesi olarak yayın hayatına başlamıştır. 2001 yılında faaliyete geçen forumlar bölümü halen Türkiye’nin en çok ziyaretçisi olan bilgi sitelerinden biridir. Sitenin sloganı “sık güncellenen haber sitesi” dir.

  • https://www.donanimhaber.com/ adresinden giriş yapabilirsiniz.

Bilgi Paylaşım Platformu

İnternette bilgi vermek için hazırlanmış bir çok platform bulunmaktadır. Bilgi paylaştığınız ve aldığınız platformlara üye olmanız yeterlidir. Ülkemizde tercih edilen bilgi alışverişi için en popüler ve en çok kullanılan platformları aşağıda yer almaktadır.

Bilgi Paylasim Platformu
Bilgi Paylasim Platformu

Vikipedi

Wikipedia, dünyanın dört bir yanındaki gönüllüler tarafından oluşturulan ve düzenlenen ve Wikimedia Vakfı tarafından barındırılan ücretsiz bir çevrimiçi ansiklopedidir.

  • Ülkemizde kullanılan herhangi bir konuda bilgi alabileceğiniz siteye https://tr.wikipedia.org adresinden giriş yapabilirsiniz.

Ekşi Sözlük

Türkiye’de en çok kullanıcıya sahip bilgi platformudur. Platformda milyonlarca konu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu alanda uzmanların yer aldığı sözlükte kafanızdaki soru işaretlerini kolayca bulabilir ve sizinle aynı sorunu yaşayan kişilerden tavsiye alabilirsiniz.

Uludağ Sözlük

Uludağ sözlüğü, zaman ve yer ayırt etmeden bilgiyi bilenden bilmeyene aktaran bir sözlük platformudur.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu