Dini Bilgiler

En Kuvvetli Ayırma Duası – 330 Defa Okunan Etkili Dua

En kuvvetli ayırma duası nedir ve neden yapılır? İki kişinin ayrılmasının daha hayırlı olduğuna inanıldığında en kuvvetli ayırma duası yapılabilir. Ya da evli bir çifte musallat olmuş üçüncü bir kişinin ayrı tutulması için de en kuvvetli ayırma duası yapılabilir. Aşağıda en kuvvetli ayırma duası örnekleri bulunuyor.

En Kuvvetli Ayırma Duası

 • Tebbet Suresi Okunuşu:
  • Bismillahirrahmânirrahîm. Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb, mâ eğnâ anhü mâlühû ve mâ keseb, seyeslâ nâren zâte leheb, vemraetühû hammâletelhatab, fî cî dihâ hablün min mesed.
 • Tebbet Suresi Anlamı
  • Ebû Leheb’in elleri kurusun. Zaten kurudu. Ona ne malı fayda verdi, ne de kazandığı. O, bir alevli ateşe girecektir, Boynunda bükülmüş hurma liflerinden bir ip olduğu halde sırtında odun taşıyarak karısı da (o ateşe girecektir).
En Kuvvetli Ayrima Duasi 330 Defa Okunan Etkili Dua
En Kuvvetli Ayrima Duasi 330 Defa Okunan Etkili Dua
 • “Allah’ım, senin hükmünle birleştirdiğin hiçbir şeyi ayırmayız. Ancak senin rızan için birleştirdiğimiz bu evliliği, senin rızan için ayırmak istiyoruz. Eğer bu evlilik bizim hayrımıza değilse, aramıza nifak ve fitne sokarak bizi birbirimizden uzaklaştır. Eğer bu evlilik bizim hayrımıza ise, aramızdaki sevgi ve saygıyı arttırarak bizi birbirimize yakınlaştır. Amin.”
 • “Allah’ım, senin iznin olmadan hiçbir şey olmaz. Biz bu evliliğe senin izninle girdik. Ancak şimdi bu evlilikten senin izninle çıkmak istiyoruz. Eğer bu evlilik bizim için hayırlı değilse, aramızda olan bağı kopararak bizi birbirimizden ayır. Eğer bu evlilik bizim için hayırlı ise, aramızda olan bağı güçlendirerek bizi birbirimize bağla. Amin.”
 • “Allah’ım, senin rahmetin her şeyi kuşatır. Biz bu evliliğe senin rahmetine sığınarak girdik. Ancak şimdi bu evlilikten senin rahmetine sığınarak çıkmak istiyoruz. Eğer bu evlilik bizim için hayır getirmeyecekse, aramızda olan sevgiyi ve saygıyı alarak bizi birbirimizden soğut. Eğer bu evlilik bizim için hayır getirecekse, aramızda olan sevgiyi ve saygıyı arttırarak bizi birbirimize ısındır. Amin.”
 • “Allah’ım, senin ilmin her şeyi kuşatır. Biz bu evliliğe senin ilmine güvenerek girdik. Ancak şimdi bu evlilikten senin ilmine güvenerek çıkmak istiyoruz. Eğer bu evlilik bizim için hayra vesile olmayacaksa, aramızda olan uyumu ve anlayışı bozarak bizi birbirimizden uzaklaştır. Eğer bu evlilik bizim için hayra vesile olacaksa, aramızda olan uyumu ve anlayışı koruyarak bizi birbirimize yakınlaştır. Amin.”
 • “Allah’ım, senin kudretin her şeye galip gelir. Biz bu evliliğe senin kudretine dayanarak girdik. Ancak şimdi bu evlilikten senin kudretine dayanarak çıkmak istiyoruz. Eğer bu evlilik bizim için hayrın sonu olmayacaksa, aramızda olan muhabbeti ve sadakati yok ederek bizi birbirimize düşman et. Eğer bu evlilik bizim için hayrın sonu olacaksa, aramızda olan muhabbeti ve sadakati arttırarak bizi birbirimize dost et. Amin.”
 • “Allah’ım, senin affın her günahı siler. Biz bu evliliğe senin affına muhtaç olarak girdik. Ancak şimdi bu evlilikten senin affına muhtaç olarak çıkmak istiyoruz. Eğer bu evlilik bizim için hayrın kaynağı olmayacaksa, aramızda olan huzuru ve bereketi alarak bizi birbirimize daralt. Eğer bu evlilik bizim için hayrın kaynağı olacaksa, aramızda olan huzuru ve bereketi vererek bizi birbirimize genişlet. Amin”

330 defa Okunan Ayırma Duası

Ayrılık Duasının zamanla tesirli olabilmesi için 330 defa okunmasında fayda vardır. Duaya çeşitli sureler okunarak devam edilir. Kişi abdest alıp besmele çekerek duaya başlar. Ayrılık duasına bir örnek şöyledir:

Bismillahirrahmânirrahîm. Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb, mâ eğnâ anhü mâlühû ve mâ keseb, seyeslâ nâren zâte leheb, vemraetühû hammâletelhatab, fî cî dihâ hablün min mesed.

330 defa Okunan Ayırma Duası

En Kuvvetli Ayrıma Duası – 330 Defa Okunan Etkili Dua ile ilgili yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Sitemizde yer alan yorumlara ek olarak sizinde önerileriniz varsa eğer yorum kısmından bize bildirebilirsiniz. Daha Fazla Yazıya ulaşmak için Ana sayfamız olan gncbilgi.com tıklayabilirsiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu