Faydalı Bilgiler

Okullarda Çalışan TYP’liler Ne Olacak, Kadro Verilecek Mi?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta olan hizmetli personellere bir takım kadro çalışmaları yapılmakta ve bu işlemler yapılmaya devam etmektedir. Okullarda çalışmakta olan hizmetlilere yönelik bir takım kadro süreçlerinin halen yürürlüğe girmesi üzerine de tüm çalışmaların yapıldığı uygulama devam etmektedir.

Kadro çalışmaları ile ilgili olarak yapılacak çalışmalarda, kadroya alınması planlanmakta olan hizmetli personelin en az 8 sene görev yapma şartı aranmaktadır. Ancak bu süreyi doldurmayan personeller içinde, 3 yıllarını tamamladıklarında kadro hakkına sahip olabilecekleri söylenmekte. Bakanlığa bağlı okullarda hizmetli olarak çalışmakta olan personellere yönelik bu kadro işlemleri tamı tamına 500 binden fazla kişiyi yakından ilgilendiriyor.

İŞKUR İşçisi Olarak Çalışan Personellere Kadro Verilecek Mi?

Diğer tüm personeller gibi iş kur işçilerine de kadro verilmesi planlanan işlemler arasında yer alıyor. Henüz herhangi bir resmi kurumdan açıklama gelmemiş olsa da, mecliste genel olarak konuşulan ve dile getirilen konular arasında bu durum da bulunmakta. İşkur ile resmi kurumlara giren personellerin mağduriyetleri ve diğer tüm sorunlarının dile getirildiği mecliste; kadro ile ilgili de çalışmalar yapılıyor.

Hizmetli
Hizmetli

Okullarda Çalışan TYP’ler Ne Olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermekte olan TYP kadrosunda olan hizmetliler için de bir takım kadro planlamaları yapılmaktadır. TYP’li personellerin bir takım olumsuzluklar yaşamasından dolayı, sürekli olarak mecliste dile getirilmekte olan sorunlarının bir an önce çözülmesi her kesim tarafından talep edilen beklentiler arasında yer alıyor.

Okullarda Çalışan Hizmetlilere Kadro Verilecek Mi?

Günümüzde okullarda görev yapmakta olan hizmetli personeller ile ilgili birçok farklı alanda çalışmalar devam ediyor olsa da, bu personellere verilecek olan kadronun ne zaman geleceği hakkında net bir yorum bulunmuyor. Hem okullarda görev yapmakta olan personeller başta olmak üzere herkes tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor.

TYP Nedir?

Toplum yararına programlar olarak bilinmekte olan TYP kısaltması; acil durumlar, afet ya da salgın gibi zorunlu nedenler ile işsiz kalmış olan bireylerin mevut haklarını korumayı amaçlayan programlara denmektedir. TYP kapsamında; İŞKUR ile devlet kurumları arasında iş birliği yapılmaktadır ve belirtilen nedenler ile işsiz kalanlara geçici olarak gelir desteği sağlanmaktadır.

Faruk Çelikkol

Ankara'da dünyaya geldim. Yıllardır haber,blog sitelerinde editörlük yapmaktayım. Gncbilgi.com'un ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu