Cilt Bakımı

Komedon Aleti Kullanımı ve Komedon Aleti Eczane Fiyati?

Tüm kozmetik mağazalarında satılmaya başlanan Komedon aletinin Fiyati hakkında bilgileri bu yazımızda belirteceğiz.

Komedon Aleti ;  Siyah nokta çıkarıcı alete denilmektedir. Bu metal çubuğun her iki tarafında yuvarlak bir halka vardır, çuvaldıza dahi benzetilmektedir. Üretiminde paslanmaz çelik kullanılmıştır. Yağ bezeleri, sivilce ve siyah noktaları cildi yıpratmadan gidermektedir.

Derinliği ve büyüklüğü değişkenlik gösteren yağ bezeleri, siyah noktalar ve sivilceler ürünün çift taraflı ufak ve büyük ağız yapısı yardımıyla kolaylıkla temizlemektedir. Peki Komedon Nerede Satılmaktadır? Tüm kozmetik mağazalarında satılmaya başlanan Komedon aletinin Fiyati hakkında bilgileri bu yazımızda belirteceğiz.

Komedon ( Siyah Nokta) Aleti Nedir? Hakkında Bilgi

Hani her zaman cilt uzmanları derler ya sivilcelerinizi sıkmayın. Esasen o sivilceyi ellerle sıkmakta tam bir eziyettir. Komedon Aleti Tığ şeklince fakat ucunda küçük bir daire biçimi var. Bu şekli sivilce ve akne üstüne denk baskı yaparak daha basit sıkılmasını sağlamaktadır. Bazılarının bir ucunda dahi iğne bulunmaktadır, bu iğne genellikle aksi yağ bezelerinin üzerini delerek daha basit çıkarılmasını sağlamaktadır.

Komedon Siyah Nokta Aleti Nedir Hakkinda Bilgi
Siyah Nokta Aleti Nedir Hakkinda Bilgi

Komedon Sivilce Nedir?

Komedon sivilce sık sık görülen bir sivilce türüdür. İltihaplı sivilceler ve püstüller yerine Komedon sivilce genel olarak cildi pürüzlü duruma getirir, Beyaz nokta, siyah nokta ve iltihapsız lekelere sebep olmaktadir.

Tüm iltihaplı sivilceler Komedon olarak başlar. Böylece onları sivilce olarak düşünebilirsiniz. Komedonlar iltihaplı sivilcelere her daim dönüşmez ve cildin hemen altında iltihaplanmayan tıkanık bir gözenek olarak kalabilirler.

Komedon sivilce, hafif lekelerden yüzün daha geniş bölgelerinde gerçekleşen lekelere kadar değişmektedir. Genelde Yüz bölgesi, sırt bölgesi, boyun bölgesi ve göğüs bölgesinde oluşmaktadır. Yine de en sık, alın ve çene bölgelerinde komedonlar oluşmaktadır.

Komedon (Siyah Nokta Temizleyicisi) Nasıl Kullanılır?

 1. Komedon; siyah nokta ve sivilcelerden kurtulmayı gerçekleştiren bir alettir. Siyah nokta çıkarıcıyı doğru kullanırsanız üzücü bu problemin üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Ürün epey kolay ve etkilidir, ayrıca kullanımı çok basittir.
 2. Siyah nokta çıkarıcı kullanılmadan evvela kesinlikle duş alınmalıdır. İsteyenler yüzüne buhar banyosu dahi uygulayabilir. Fakat duş yapmak daha iyi olmaktadir. Zira böylelikle gözenekler açılacaktır.
 3. Kısaca siyah nokta çıkarıcı kuru cilde uygulanmaz. Aksi takdirde hiç bir yararı olmaz, yalnızca yorulduğunuzla kalırsınız. Hem yüzünüzde ekstrem kızarıklığa yol açar.
 4. Komedonun yuvarlak ucunu siyah noktanın üstüne koyun.
 5. Siyah noktanızın çevresine eşit olarak baskı yapmalısınız.
 6. Bunun ölçüsü şudur; canınız azıcık yanacak ama cildinizi zedeleyip kanatmayacak kadar orta düzeyde bir baskı uygulamalısınız.
 7. Siyah noktanızı çıkarınca büyük ihtimalle o bölümde kırmızı izler ortaya çıkacaktır. Endişe etmeyin; 2 dakika içerisinde ortadan kaybolacaktır.
 8. Gözeneklerinizin içerisinde biriken yağ, leke, ölmüş deri ne varsa hepsinden kurtulacaksınız.
 9. Bu aletin ince tarafını burnunuzun üzerindeki siyah noktalar, kalın tarafını dahi çene ve alın bölgeniz için kullanabilmeniz mümkün.
 10. Dokunduğunuzda elinize gelen sert yapıdaki sivilcelere çözüm üretmek için de bu üründen faydalanabilirsiniz.
 11. Bu İşlemlerin sonrasında yüzün temizleyiciyle yıkanması gereklidir.
 12. Daha sonra cilt sıkılaştırıcı tonik sürülmelidir. Zira açılan deliklerin kapatılması lazım, yoksa içlerine yeni kirler doluşur.
 13. Son olarak nemlendirici sürülürse uygulama kusursuz bir şekilde işlemleriniz sonuçlanmış olur.
Komedon Siyah Nokta
KomedonSiyah Nokta

Komedon Aletinin Fiyati Ne Kadar?

Komedon (Siyah Nokta Temizleyicisi) fiyatları markalara göre farklılık göstermektedir. Piyasadaki Komedon aletinin fiyatları ortalama 30 TL ile 60 TL arasında farklılık göstermektedir.

Komedon Aleti Nerede Satılır?

Bu Aleti eczanelerden, cilt bakım ürünlerinin satıldığı Gratis ve Watsons gibi mağazalardan satın alabilirsiniz.

Komedon Aleti Eczanede Satılıyor Mu?

Komedon cımbızı her eczanede satılmayabilir. Genellikle kozmetik ürünleri mağazalarından yahut internet sitelerinden temin edebilirsiniz.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu