Gündem

Lyrica Kullananlar Yorumları

Lyrica Kullananlar Yorumları, genel olarak bu ilacı kullanmakta olan ya da yakınlarında bu ilacı kullanan bireylerin yorumlarını karşımıza çıkarmaktadır. Lyrica isimli ilaç; yeşil reçeteli olarak hastalara verilmekte olan bir ilaçtır. Sinir hasarı olan ve bu hasardan dolayı ortaya çıkmakta olan nöropatik ağrıların onarılmasında ve tedavisinde tercih edilmektedir. İlacın etken maddesi Pregabalin olarak bilinmektedir. Lyrica, fazlası ile dikkatli bir şekilde kullanılması gereken bir ilaç olarak bilinmekte ve karşımıza çıkmaktadır. İlaç, yalnızca uzman hekimler tarafından reçete edilebilmekte ve doktor kontrolü ile tercih edilmektedir. İlacın doz ayarlamaları mutlaka uzman hekimler tarafından ayarlanmalı ve hastalar tarafından herhangi bir değişkenlik göstermemesi gerekmektedir.

Lyrica Kullananlar Yorumları
Lyrica Kullananlar Yorumları

Lyrica Yan Etkileri Nelerdir?

Lyrica Kullananlar Yorumlarına göre bu ilacın bir takım yan etkileri bulunmaktadır. Bu ilacı kullananlar tarafından belirtilen yan etkileri yayınlamak gerekirse;

 • Cinsel İsteksizlik,
 • Kilo artışı,
 • İştah artışı,
 • Unutkanlık Sorunları,
 • Sakarlık,
 • Titreme,
 • Dikkat bozuklukları,
 • Cilt üzerinde karıncalanma hisleri,
 • Görme bozuklukları,
 • Denge Sorunları,
 • Aşırı derecede halsiz hissetme,
 • Konuşma bozuklukları,
 • Kabızlık,
 • Göğüs ağrısı,

Gibi yan etkiler karşımıza çıkabilmektedir.

Lyrica Kullananlar Yorumları

Ben 300 mg kullanıyorum doktor bana nöropatik Ağrı’da bu ilacın üstüne yoktur dedi.

Nöropatik ağrıları hafifleten bir ilaç.Etkileri kişiden kişiye değişir.Ama rahatlatıcı, enerji veren ve yokluğunda kabus hayatı yaşatan antideprasan etkili bir ilaç.Bu yüzden mecbur kalmadıkça verilemesi gereken bir ilaç.Bağımlılık yapıyor.Bu yüzden doktor kontrolündedikkatli kullanılması gerekiyor.2 Yıl kullandım fakat daha sonra bağımlılık yaptığı doktorumca söylendiğinden neruda kullanmaya geçiş yaptık.

Ben bu ilacı 6 senedir kullanıyorum son günlerde bakanlık tarafından kısıtlama getirildisadece üniversite hastaneleri hem raporu hemde ilacı yazıyor,kullanan arkdaşların deneyimlerini öğrenmek istedim,onun için sordum.

Bende nöropati hastasıyim ve beş senedir bu ilacı kullanıyorum.
Bu ilacın bir nevi uyuşturma özelliği var,ve mevcut şikatetleri kullanıldığı sürece uyuşturuyor.
Bu ilaç harici hiç bir ağrı kesici mevcut sıkıntıya çare olmuyor.
Bizler istemezdik böyle bir ilaca bağımlı olmayı ama gelgörki bizim acılarımıza bu ilactan başka çare yok.

ben 2 yıl lyrica nın muadili perge kullandım ve ilave olarak halen duxet 60 mg kullanıyorum..yanma batma etkilerim hafifledi ama elektrik çarpma etkisi devam ediyor onu geçirecek bir yöntem ilaç bulamadım açıkçası…benim ki beyin kanamasına bağlı noröpati…geçmiş olsun herkese..

Bu ilacı sadace üniversite hastanelerinde nöroloji ve algoloji poliklinikleri veriyor.yeşil reçete kapsamına alındı.

Raporunuz olsa dahi sadece reçetiyi bile üniversite hastanelerinde yazıyorlar ve ben “Contramal” isimli yeşil reçeteli bir ilaç daha kullanıyorum bu ilacın raporunu da üniversite hastaneleri algoloji poliklinikleri yazıyor ama bittiği zaman aile hekimi bu ilacı yazıyor,lyrıca’yı sadece üniversite hastelerinde yazılıyor,

Merhaba benim kolum 13 yıl önce ampute edildi ve 13 yıldır nöropatik ağrı çekiyorum Lyrica dan başka ilaç çare olamadı maalesef, 150×2 ile başladım yeterli gelmedi 225×2 kullanıyorum 300 doza istesem çıkardım ama yavaş yavaş gitmek lazım, malum bağımlılık riski en basit ağrı kesici ilaçta bile var. ilaç etki süresi 12 saat ama zamanla azalıyor salınım süresi 225mg lyrica ile ağrılarım 8-10 saat geçiyor . 2 saat idare ediyorum sonra 2. dozu alıyorum. Eğitim araştırma, üniversite , şehir hastaneleri yazıyor. Ben ftr ye gideceğim. deneyimlerimi paylaşırım. herkese acil şifalar dilerim.

Faruk Çelikkol

Ankara'da dünyaya geldim. Yıllardır haber,blog sitelerinde editörlük yapmaktayım. Gncbilgi.com'un ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu