Sağlık

Prozac Kullananlar ve Kullanıp İyileşenler Yorumları

Prozac Kullanıp İyileşenler – Kullananlar Yorum; Prozac majör depresyon hastalarının tedavisinde, obsesif kompulsif bozukluğu olan hastalarda bulimia nervoza hastalarında ve pre menstrüel disforik bozukluğu olan hastalarda güvenle kullanılan bir ilaçtır. Bu ilacın emilimi besinlerden etkilenmez.

Karaciğer yetmezliği olan hastalarda ilacın yarılanma ömrü 2 katına çıktığı için, dozun yarıya indirilmesi gerekir. Böbrek hastalarında aynı şekilde doz dikkatli seçilmelidir. Prozac fiyatı güncel olarak 126.01 TL’ dır. İlaç yirmişer miligramdan 24 kapsül olarak ambalajlanmaktadır. Bu ilacın içeriğinde fluoksetin maddesi vardır.

Prozac Nedir Ne İçin Kullanılır

Etkin maddesi fluoksetin olan ilaç, selektif serotonin geri alım inhibitörleri grubuna aittir. Genellikle depresyon için kullanılmaktadır. Depresyon dışında da kullanılır. Örnekler yeme bozuklukları, obsesif-kompulsif bozukluk, adet öncesi sendromu gibi hastalıkları içerir.

Prozac ilacı sadece reçeteyle satılmaktadır. Şurup ve kapsül formunda mevcuttur. Diğer antidepresanlardan daha az yan etkisi vardır, ancak bu kişiden kişiye değişir. Doktor kontrolünde kullanılması gereken bu ilaç, düzenli kullanımda ruhsal hastalıklarınızı iyileştirmeye yardımcı olur.

Prozac Nedir Ne Icin Kullanilir
Prozac Nedir Ne Icin Kullanilir
  • Yeme bozukluğu,
  • Obsesif kompulsif bozukluğu,
  • Adet öncesi sendromu,
  • Kişide var olan depresyon gibi rahatsızlıkların tedavisi için kullanılmaktadır.

Prozac Kullananlar Yorum

Başlığımızda Prozac 40 mg kullananlar, prozac 20 mg kullananlar yorumları; vücutlarına ve yaşadıkları soruna göre değişiklik göstermektedir. Bu İlaci kullanıp iyi olanlarda var, etkisi yok diyenler var. Örneğin; ilacın iştahı artırdığını söyleyenlerde var. İştahımı kesti diye yorum yapanlarda. Onun için bu ilaç doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Zaten yeşil bir reçete ile satıldığı için bu ilacı ancak doktor reçetesi ile satın alınmaktadır.

Prozac Kullanıp İyileşenler

Sizlerin yapmış olduğu kadınlar kulübü, forum siteleri, sözlük gibi Prozac 40 Mg Kullananlar yorumları içerisinden kullanıp iyileşenlerin yorumlarının birkaç tanesini seçtik ve yazımızda paylaştık.

Prozac ilacını kullananlar genelde 14 gün sonra etki görürler. İlk günlerde etkisi görülmeyebilir. İlacın etkisini göstermesi için düzenli olarak alınması gerekiyor.

Prozac Kullananlar Yorum
Prozac Kullananlar Yorum

“ben ilacı aldım ve 7 gün sonra açıklanamayan bir mutluluk yaşamaya başladım. Başlarda da aşırı uyku yaptı ve 3. Günde biraz nefes darlığı gelişti. Ancak genel olarak ben bu ilaçtan memnun kaldım.”

“İlacı eczaneden almak istedim vermediler reçete ile satılan bir ilaç olduğu için psikiyatriste sıra alacağım. Şikayetlerim aşırı mutsuzluk ve karamsarlık. Dünyanın belirsiz işleyişi gibi ben de belirsizim. Gelecek beni ürkütüyor.”

“Yan etkisinin az olması ve ilacın kafa yapmaması nedeni ile güvenilir bir ilaç olduğunu düşünüyorum.”

“İlacı kullandığım ilk 2 ay aşırı bir mutluluk yaşadım sonra kullanmaya devam ettikçe durumlar normal olmaya başladı. Şu anda ilacı bıraktığımda her şey eskisi gibi kötü olacak diye endişe ediyorum. Bu da ilacın alışkanlık- bağımlılık yaptığı düşüncesini güçlendirdi.”

“Benim gittiğim doktor ancak 2 hafta sonra etkisini göreceğimi belirtmişti ve aynen öyle oldu. İlacın kafa yaptığını filan söyleyenler var sadece kaynağı belirsiz bir mutluluk veriyor. Sanıyorum mutluluğa yol açacak enzimlerin salgılanmasını sağlıyor. Her şey beyin enzimlerinde bitiyor arkadaşlar.”

“Selam benim nişanlım bir müddet kullandı ve ilacı kullandığı sürede pek mantıklı davranmadığını gördüm. Gereksiz gülüşler gereksiz mutluluklar beni de iyice işkillendirmişti. İlacı bırakmaya başladığında her şey normale döndü.”

“ İyi günler ben 9 ay boyunca kullandım, kafa yapması filan hikayedir arkadaşlar. “

“Başlangıçta ne kadar mutluluk veriyorsa bu ilacı bıraktığımda her şey daha da hüzünlü olmaya başladı.”

2 Tane Prozac İçtim

Prozac yan etkisi çok az olan bir antidepresan olmasına rağmen doktorunuzun önerdiği dozda kullanmanız önemlidir. Aksi takdirde yan etkiler meydana gelebilir.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba,
    Prozac öyle kafaniza göre alabileceğin bir ilaç değil. Hiçbir ilaç değil tabii, prozac hiç değil. İlacın 2. gününde halüsinasyon ve bulanıklık olabilir. Olaylara aşırı tepki vermeye neden olabilir. İlaç bağımlılık yapmaz ama ilaca bağımlılık hissedenler olabilir. Kullanım bitince, bazı insanlarda suicidal davranış göstermeye neden olduğu bazı deneyler sonrası söylenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu