Gündem

Prozac İlacı Uyku Yapar mı, Zayıflatır mı? Kullananların Yorumları Nedir?

Prozac yan etkileri, Prozac ile kilo verenler

Prozac gerçekten uyku ve kilo kaybına neden olur mu?, Prozac ilacı uyku yapar mı zayıflatır mı? Yorumlarda Prozac zayıflattı diyenler var. Bu yazımızda detaylı araştırma yaparak merak edilen tüm soruların cevapları yer alacaktır.

Stresin yaygın olduğu günümüzde, Prozac gibi antidepresanlar stresin azaltılmasında kullanılmaktadır. Prozac, çeşitli psikiyatrik bozuklukların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Prozac’ın uyku hali, kilo verme veya kilo alma gibi yan etkileri vardır. Yan etkiler arasında mide bulantısı, baş ağrısı ve uykusuzluk bulunmaktadır.

Prozac Ne İlacıProzac beyindeki serotonin seviyesini artırarak etki gösterir. Serotonin, ruh halini, duyguları ve davranışları düzenlemeye yardımcı olan bir nörotransmitterdir.
Prozac Fiyatı126.01 TL
Prozac Zayıflatır mı?Prozac, bazı kişilerde iştahı azaltarak kilo vermeyi sağlar. Ancak, Prozac ‘ın kilo verdirme etkisi herkeste aynı değildir. Bazı kişilerde ise kilo aldırdığı belirtilmektedir.
Prozac Hakkında genel bilgi

Prozac Nedir?

Prozac, stres kaynaklı birçok rahatsızlıkta stres seviyelerini azaltmak için kullanılan bir antidepresan ilaçtır. Aktif bileşeni fluoksetin, obsesif kompulsif bozukluktan yeme bozukluğuna kadar çeşitli durumların tedavisinde kullanılmaktadır. Ancak temelde depresyon tedavisinde yoğun olarak tercih edilmektedir.

Prozac Ilaci
Prozac Ilaci

Diğer Antidepresanlar göre daha az yan etkiye sahip olması nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. Yan Etkileri Genellikle mide bulantısı, kilo kaybı ve baş ağrısı gibi etkiler göstermektedir. Ayrıca yan etki olarak bazı kişilerde zayıflama etkisi oldugu belirtilmiştir.

Prozac Kilo Verdirir mi?(Zayıflatır mı)

Prozac ‘ın mide bulantısı ve kilo kaybı gibi yan etkileri nedeniyle halk arasında zayıflatıcı bir etkisi olduğu hakkında bir çok yorum vardır. Öncelikle belirtmek gerekir ki, doktor önerisi olmadan ilaç kullanımı sağlığa zararlıdır.

Prozac Kilo Verdirir mi
Prozac Kilo Verdirir mi

Özellikle bir antidepresanı kilo vermek için kullanmak, ciddi sağlık sorunlarına ve psikolojik rahatsızlıklara yol açar. Prozac gibi Antidepresanları zayıflama amaçlı kullanmak son derece risklidir ve vücutta çeşitli fiziksel zararlara neden olur. Bazı kişilerde Prozac ‘ın kilo verdirici etkisi, sadece yan etkilerinden kaynaklanmaktadır.

Prozac Yan Etkileri Nelerdir?

 • Mide bulantısı
 • Baş ağrısı
 • Uykusuzluk
 • Kilo kaybı
Prozac Ilaci Uyku Yapar mi
Prozac Ilaci Uyku Yapar mi

İlginizi Çekebilir;

Prozac Uykusuzluk Yapar mı?

Öncelikle Prozac, tam tersine uykusuzluk etkisi yapabilir. Yan etkilerinden dolayı uyku düzeniniz bozulabilir ve uykusuzluk sorunuyla karşılaşabilirsiniz

Prozac İştahı Azaltır mı?

Prozac kullanımının bir yan etkisi de iştah kaybıdır. İştahınızı azaltabilir ve yemek isteğinizi azaltabilir.

Prozac Kullananların Yorumları Nedir?

 • “Prozac, depresyonumu tedavi etmede çok etkili oldu.”
 • “Prozac, obsesif kompulsif bozukluğumu kontrol altına almayı sağladı.”
 • “Prozac, bulimia nervoza semptomlarımı azalttı.”
 • “Prozac, kilo vermemi sağladı.”
 • “Prozac, uyku hali ve uyuklama gibi yan etkilere neden oldu.”
 • “Prozac, iştahımı artırdı ve kilo aldım.”
 • “Prozac, cinsel işlev bozukluğuna neden oldu.”

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu