Para Kazanma

Yapay Zeka ile Para Kazanma 2024 – Yeni Dolar Kazanma Yöntemi

Yapay Zekaya Resim Yaptırarak Satmak

Yapay zeka ile para kazanmak yeni bir trend ve bunu yapan binlerce kişi var. Bu kişiler yapay zeka ile resim yazdırıp daha sonra bu resimleri ETSY gibi platformlarda satışa sunuyorlar. Refah seviyesi yüksek ülkelerde gençler de bu posterleri satın alıyor.

Yapay zekanın yapabildiği posterin yapımı sadece 1 dakika alıyor ve bu resmi siz. ETSY gibi platforma yüklemeden önce başka bir yapay zeka hizmeti veren sitede büyütüyorsunuz ardından da resmi yüksek çözünürlükte ETSY sitesinde satışa sunuyorsunuz.

Yapay Zeka ile Para Kazanma

Yapay zeka ile ücretsiz grafikler, resimler logolar oluşturmak, birçok farklı sektörde kullanılabilecek bir yöntem olabilir. Örneğin, bir e-ticaret sitesi için ürün görselleri oluşturma işini aldınız diyelim bunu yapay zeka ile yapabilirsiniz. Ürünün sahibi de bunu yapabilir ama onlar için zaman çok önemli. Bu işlere zaman ayırmak istemiyorlar ve bu işler için grafikerlere maaş vermek yerine freelancer olarak çalışanlara vermeyi tercih ediyorlar.

Yapay Zeka ile Resim Yapabileceğiniz Site

Yapay Zeka ile Resim Yapabileceginiz Site
Yapay Zeka ile Resim Yapabileceginiz Site

https://openai.com/dall-e-2/ linkine tıklayarak siteye giriş yapabilirsiniz. Buraya üye olun ve eşsiz resimlerinizi ve posterlerinizi tasarlamaya başlayabilirsiniz. Nasıl bir resim yapmak istediğinizi klavye ile yazmanız yeterlidir. Buradan elde edeceğiniz grafik ve resimleri oluşturup kendi sosyal ağlarınızda paylaşın. Resimleri satıp para kazanabiliyorsunuz.

Resimlerin ticari hakları kullanıcılara aittir. Yazılım kısıtlı üyelik veriyor ama başka hesaplar açabilirsiniz. Her yeni üyenin bedava 50 resim oluşturma hakkı var ve sonraki her gün 15 resim yaptırabiliyor. Avatar gibi filmlerin o güzelim resimlerine benzer sıra dışı tasarımlara imza atabilirsiniz. Ya da Mona Lisa’nın resimlerine benzer büyük posterleri klavyenizle yapay zekayı yönlendirerek yaptırabiliyorsunuz. Bunları istediğiniz her yerde satabilirsiniz ama önerimiz yabancı sitelerde satmanız.

 ETSY platformunda satışa çıkarmak için 20 cent ödeme yapabiliyorsunuz. ETSY satılan her ürün için de yüzde 20 komisyon almaktadır. Mağazalarda binlerce poster ve yüzlerce satıcı var. Siz de onlardan biri olabilirsiniz. ETSY el işi ürünler sattırıyor ama dijital ürünleri de satabiliyorsunuz.

Etsy’de Ürün Satma Süreci

  • Etsy hesabı oluşturun ve giriş yapın.
  • Ürünlerinizi ve açıklamalarını oluşturun.
  • Ürünlerinizi satın almak isteyen kişilerle iletişim kurun.
  • Ürünlerinizi teslim edin ve ödemeleri alın.
  • Ödemeleri kontrol edin ve ürünleri teslim edin.

Yapay Zeka İle Para Kazanma Yolları

Yapay zeka ile para kazanmanın binlerce yolu vardır. En güzeli resim grafik logo tasarımı yapıp- yaptırıp satmaktır. Yapay zeka genelde akademik çalışmalar için, ARGE süreçlerinde büyük kolaylıklar sağlar.

Yapay zeka ile para kazanma yolları arasında;

2023 yılında Yapay zeka uygulamaları veya hizmetleri geliştirmek ve satmak günümüzde en popüler işlerdendir.  Özel sektör veya kamu kurumları tarafından talep edilen yapay zeka uygulamalarını veya hizmetlerini geliştirebilir ve satabilirsiniz.

Yapay zeka konusunda uzmanlaşmış bir danışman olarak, şirketlere veya organizasyonlara yapay zeka konusunda danışmanlık hizmetleri sunabilirsiniz. Veri madenciliği yapabilirsiniz. Yapay zeka sistemleri için gerekli olan verileri toplayıp, temizleyip, analiz ederek satabilirsiniz, Yapay zeka algoritmalarının geliştirilmesi alanında çalışabilirsiniz, Yapay zeka algoritmalarını geliştirerek, onları satabilirsiniz, Yapay zeka eğitimi: Yapay zeka konusunda eğitim veren bir kurum veya kişi olarak, yapay zeka eğitimi vermek ve kurslar düzenlemek.

Yapay Zekaya Resim Yaptırarak Satmak

HD Kalitesinde Yapay zekaya resimler yaptırarak tanesini en az 70 liradan satışa koyabilirsiniz. Gün boyu PC başında duran ve boş vakit öldüren herkes için sıfır sermaye ile harika paralar kazanma fırsatını https://openai.com/dall-e-2/ sitesindeki yapay zeka yazılımı ile sağlayabilirsiniz. İşsiz insanların, sahip olduğu fakat değerini tam bilemediği en büyük hazineleri zamanlarıdır. Zaman o kadar değerli ki; hiçbir para bu zamanı size geri getiremez.

Bu yüzden Yapay zeka ile resim yapmak satmak işi ile çok kimse uğraşmadığı için; bu alan gelir kazanabileceğiniz yeni bir alan olacaktır. ETSY mağazasında bu işten 84 bin avro komisyon olarak alınmış. Yani bu paranın 5 katı kadar satış yapılmıştır. 400 bin avronun üzerinde bir satış potansiyeli harika bir potansiyeldir.

Dijital Ürün Satmanın Avantajları

  • Kesinlikle kargo işi ile başınız ağrımaz
  • Müşteriye sadece e-mail ile dijital ürünler gönderilmektedir.
  • Paranız hesabınıza hemen yatar
  • Paranızı ETSY’de dolar avro üzerinden alırsınız.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu