Kamp Yerleri

Alanya Ücretsiz Kamp Alanları & Kamp Yerleri

Alanya ücretsiz Kamp Alanlari,Kamp Bölgeleri ,Aytap Antik Kenti Kamp Alanı,Akdeniz Ücretsiz kamp Alanlari,Kleopatra Plajı kamp alanı,Dim Çayı Kamp Alani,Alanya Bahçeleri Kamp Alani,Sapadere Kanyonu Kamp Alani,İncekum Mesire Yeri Kamp alani Bu yazımızda bu kamp alanlarini araştiracaz  pozitif ve negatif yanlarını size aktarmaya çalışacağız.

Akdeniz Bölgesinde Bulunan Türkiyenin En Güzel Şehirlerinden kabul edilen bilhassa yaz ayarlarında yerli ve yabanci turistlerin olmazsa olmaz mekanı olan Antalya’nın en güzel İlçesinden bir tanesi Alanya’dır.Alanya’ya yalnızca yazları tercih edilmiyor  Alanya bahar aylarında da Yerli ve Yabanci Turistlerin En fazlaca tercih etmiş olduğu şehirlerden bir tanesi . Çünkü, bahar dönemlerinde de  tatil yapmak için Alanyanın hava şartlari müsaittir.

Akdeniz Bölgesinde Bulunan Alanya, Antalya’ya 130 km uzaklık mesafesindedir.. çevresinde dağlar ile çevrili olması, rüzgarın girişini engellemektedir. Alanya’da muz ve narenciye başta olmak suretiyle fazlaca sayıda meyve ve sebze üretimi yapılmaktadır. Kültürel anlamda ise daha fazlaca turizme yöneliktir. Yiyecek kültürü olarak ise genel olarak hafifçe yemekler yapılmaktadır. Çünkü hava sıcaklığı yazları ciddi artış göstermektedir. hem de turistlerden kaynaklanmaktadır.

Alanya Ücretsiz Kamp Alanlari
Alanya Ücretsiz Kamp Alanlari

Antalya- Alanya Kuzeyinde Toros Dağları Güneyinde Akdeniz’in bulunmuş olduğu minik bir yarımada üstünde kurulmuştur. Antik çağda Pamfilya ve Kilikya arasındaki çizgide yer almış olduğu için kimi zaman Pamfilya kimi zaman de Kilikya olarak anılmıştır.

Alanya’nın ilk kez ne vakit ve kimler tarafınca kurulduğu hemen hemen bilinmemektedir.

Alanya’nın malum en eski adı Korakesium dur.

Bizans döneminde ise Kalanoros adı verilmişti.

Allaaddin Keykubat’ın (1200-1237) kaleyi alması ile şehrin adını Alaiye olarak değiştirmiştir.

1935 senesinde Kenti ziyaret eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ise Alanya adını vermiştir.

Alanya, Tarsus ile beraber 1571 senesinde Kıbrıs eyaletine bağlanmış,1864 senesinde ise,Konya vilayetinin sancağı olmuştur. 1868 senesinde Antalya’ya bağlanmış, 1871 senesinde bu Antalya İlinin İlçesi Olmuştur.

Alanya Ücretsiz Kamp Alanları & Kamp Yerleri

Ülkemizde Dinlence yönleri tarafindan fazlaca zengindir Bu zenginliğin bir tanesi Antalya ilinin En Büyük İlçesi olan  Alanyadir.Alanya’da tatil yapabilmek için pek fazlaca olanak bulunmaktadır. Büyük bir ilçe olması sebebi ile en büyük otellerden, minik butik otellere ve pansiyonlara kadar fazlaca sayıda konaklama imkanı bulunmaktadır. Doğrusu Alanyada Tatil düşünüyorsanız konaklam yönünden sorun çekmezsiniz.Fakat Ben otel pansiyon seviyorum  kamp yapmayı seviyorum diyenlerdenseniz sizin içinde için de Alanya’da kamp yapılabilecek fazlaca sayıda alan da mevcuttur. Alanyada bulunan Ücretsiz Kamp Alanları mevcuttur bunlar nelerdir.

Alanyada bulunan Ücretsiz Kamp Alanları
Alanyada bulunan Ücretsiz Kamp Alanları

Aytap Antik Kenti Kamp Alanı

Aytap Antik Kenti Kamp Alanı
Aytap Antik Kenti Kamp Alanı

Alanya merkeze ortalama olarak 35 km uzaklıkta bulunan Aytap Antik Kenti’nde ücretsiz bir halde kamp yapabilirsiniz. Bölgede restoranlardan bazı gereksinimlerini giderebilirsiniz. Aytap Antik Kenti’nin yer almış olduğu Gazipaşa beldesi ile içinde ki mesafe 10 km. Bu yüzden köye ulaşmadan önce gereksinimlerini buradan karşılamanızda yarar var.

Aytap antik kenti içinde hem tarih hem deniz hem de yeşillik içinde kamp yapmak istiyorsanız buraya kendi aracınız ile ulaşımı kolaydır.Gazipaşa yolu üstünde yer edinen antik şehir, Gazipaşa Mersin otoyolundan Gidilmektedir.. Aytap Antik Kentine otobüsler ile de gidebilmektedir. Mersin, Anamur otobüsleri Aytap Antik Kenti üstünden geçmektedir.Sahile gitmek birazcık zor olabilir.Özellikle çocuklu aileler için dikkat edilmesi gerekir

Aytap Antik Kenti  Giriş Ücreti

Aytap Antik Kentine Giriş İçin Herhangi Bir Ücret Alınmamaktadır.

Aytap Antik Kenti Tarihi Yerler?

Aytap Antik Kentin Akropol de ilgi çeken bir yapı olarak dikdörtgen planlı bir bazilika ve içinde yazıtlı fresk sebebiyle Hagios Georgios Stratelates’e atfedilen tek nefli minik bir kilise bulunuyor, gittiğinizde görmeniz ihtiyaç duyulan yerlerden Aynı yerde bir de hamam kalıntısı bulunuyor. Ek olarak, deniz tarafında bulunan bir kalıntıda Trajan A adanmış bir de tapınak bulunmaktadır kesinlikle gittiğinizde buralarida gezmeniz tavsiye edilir.

İmkanlar Nedir?

  • Ağaçlık Alan
  • Özel Vasıta
  • Yüzme
  • 3G
  • Çadır Kiralama
  • Deniz
  • Güvenli Bölge

Aytap Antik Kenti Kamp Alanı Yorumlari

Aytap Antik Kenti Kamp Alanı alani için değerlendirme puanı  5 puan üstünde 5 puan verilmiştir.

Kullanıcı Yorumların birçoğu Tarih ve tabiatın İç içe bulunduğunu belirtmişlerdir.

İncekum Kamp Alani

İncekum Kamp Alani
İncekum Kamp Alani

İncekum Kamp Alani Lokasyon olarak İncekum Doğa Parkı Kampı Alanya Antalya Türkiye’dir

İncekum Orman Kampı Akdeniz Bölgesinin Merkezinde Bulunan Antalyanin En Büyük  kazasının en güzel yeri olan Alanya bölgesinde hizmet vermektedir. İncekum Orman Kampı bir tek kamp severler için değil ek olarak karavan kampını sevenler içinde güzel bir alan tasarlamış. Eğer isterseniz kamp alanının arkasında bulunan İncekum Orman Kampının bungalov unda kalabilirsiniz.. İncekum Orman Kampı alanının dan bahsedecek olursak denize tahmini mesafesi olarak 300 metredir. İncekum Orman Kampı tam olarak sıcak ve soğuk havalarin birleştiği bir yerdir. Çünkü, kumsala bakmış olduğunuzda turuncu renginin her tonunu, denize ve semaya bakmış olduğunuzda mavi renginin her tonunu, güneşe bakmış olduğunuzda ise sarı ve turuncunun her tonunu, ağaçlığa ve çimenliğe bakınca yeşil renginin her tonunu görebileceğiniz bir yer İncekum Orman Kamp.Deniz içinde yer yer kayalık bulunuyor yanınıza deniz ayakkabisi yada terlik almanızı tavsiye ederiz.

İncekum Kamp Alani Nasil Gidilir?

İncekum Kamp Alani Nasil Gidilir
İncekum Kamp Alani Nasil Gidilir

İncekum Doğa Parkı, Alanya ilçesinde Antalya – Mersin karayolunun 110. km ‘sindedir. Plaj ile İncekum Doğa Parkı kamp alanı yan yanadır Alanya’dan kalkan minibüsler ile gelme imkanınız bulunmaktadır. Kendi aracınız var ise de kolaylıkla buraya ulaşabilirsiniz. Eğer uçakla Antalya’ya geldiyseniz ilkin Alanya’ya otobüsle gitmeniz gerekmektedir. Genelde Kızıl Çamların daha çok olduğu doğa parkında; meşe, defne, palmiye ağaçları ile zakkum benzer biçimde güzel çiçek açan bitkilerinde güzelliğini İncekum doga parkında görmek mümkün. Alanı çadırlı kamp için kullansak da günü birlik piknik yapmak için de uygundur.

İncekum Kamp Alani Nerede?

İncekum Kamp Alani Nerede?  Diye soracak  olursanız Akdeniz Bölgesinde Bulunan Antalya İline Bağlı En Büyük İlçesi Olan Alanya’nın Avsallar mahallesinde bulunmaktadir.

İncekum Kamp Alani Yorumlari

İncekum Kamp Alani yorumlarinda Genellikle Dogasinin , havasının tartışılmaz güzellikte oldugu belirtilmiştir  ayriyetten sahilinin biraz taşlı oldugu belirtilmiştir.

Alanya İncekum Orman Kampı Telefon Numarası

Alanya İncekum Orman Kampı Telefon Numarası Adres: İncekum Mevki, 07400 Alanya/Antalya
Çalışma saatleri 07:00–22:00
Telefon: (0242) 517 16 11

Kleopatra Plajı 

Kleopatra Plajı 
Kleopatra Plajı

Alanya’nın batısında 2 kilometrelik uzunluğuna haiz Kleopatra Plajı, ince kumlu ve alabildiğine geniş bir plaj. Adını mısır Kraliçesi Kleopatra Dan alan plajın bir öteki özelliği de denizin sığ olmasıdır.Mısır kraliçesi Kleopatra Akdeniz’de çıkmış olduğu her sefer esnasında Alanya’ya uğrar ve bu plajda denize girermiş.

Kleopatra Plajında Denizin ve sahilin kumları altın renkli dir , geniş bir sahil alanından oluşmuştur ve Kleopatra Plajında denizin berrak oluşu ile 8- 10 metreye kadar derinliği çok az olması da en başlıca özelliklerindendir. Ek olarak mavi bayraklı dır.

Kleopatra Plajının Sahili ve Suyu oldukça temizdir, Adeta ince kumu insanı kendisine hayran bırakır. Bunun için her yıl milyonlarca yerli ve yabancı gezgin Alanya’nın Kleopatra plajına akın etmektedir.

Kleopatra Plajı Giriş Ücreti

Plaj halka ve turiste açıktır. Girişler parasızdır, sadece şezlong ve plaj şemsiyesi benzer biçimde malzemeler ücretlidir.

Kleopatra Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Kleopatra Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir
Kleopatra Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir

Hava yolu ile Antalya havalimanı ile Alanya merkez arası bir tek 120 km’dir. Antalya havalimanından otobüs, taksi yada bazı uçak firmalarının servisleri ile buraya ulaşabilirsiniz

Kleopatra Plajı Yorumları

Çok büyük dalgalı fakat mükemmel bir plaj. Gidip görülmesi ve gün batımı izlenmesini tavsiye ederim.

Ara ara ıslak yatay kayalar var dikkatli girmek lazım denize onun haricinde güzel. Ailenizle apart otele tatile geldiğinizde kolaylıkla tercih edebilirsiniz

yurdumuz sahillerinde hatırı sayılı oranda bulunan sahil türü.

sedir adasında bulunan görkemli denizin görkemli plajı. kum için koruma görevlisi olması da fazlaca hoş.

Dim Çayı

dim cayi piknik alani
dim cayi piknik alani

Torosların eteklerinden başlayan Daim cayi  60 km’lik yolculuğunu, Alanya’nın güneyindeki Tosmur ve Kestel Mahalleleri sınırlarında Akdeniz’e dökülerek tamamlayan Dim Çayı; oluşturduğu vadi süresince sergilenen doğal güzellikler, yaz-kış serinliğini sakınan havası ve suyuyla, ilçeye gelen turistlerin uğramadan gitmediği veya ziyaret noktalarından biridir.

Alanya’nın Akçatı Köyü’nde bulunan Dim Çayı . İlçe merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Dim Çayı piknik alanlarıyla, restoranlarıyla ve pansiyonlarıyla kesinlikle görkemli bir nokta. Dim Çayı piknik  alanında bulunan göl kıyısına sınır teras ve ahşap platformdaki masalarin birinde yemeklerimizi yiyip, arkasından uykunuz geldiğinde dinlenme localarında isterseniz temiz bir uyku çekebilirsiniz. bir havada temiz bir uyku çekebilirsiniz.

Dim Çayı Nın çevresindeki yerleşim yerlerine Dim Köyü deniliyor. Dim Çayı Nın etkisi ile bölünmüş olan vadiye ise, Dim Vadisi deniliyor. Bu vadi yeşilliği ve serin havası ile gezim açısından mühim bir yer olma özelliği taşıyor.

Adrenalin yaşamayı yada su sporlarını veriyorsanız çayın üst kısmında rafting yapabilirsiniz. Ek olarak, jip yada motosiklet kiralayarak Toroslar’da tura çıkabilir, Dim Köyü’nü ve Dim Vadisini gezebilirsiniz.

Dim Çayı’na Nasıl Gidilir?

Dim Çayı, Alanya’ya 15 kilometre uzaklıkta bulunan Akçatı Köyü sınırları içinde yer ediniyor. Eğer yola hususi aracınız ile çıkıyorsanız; Alanya çıkışındaki sahil yolundan Gazipaşa-Mersin yolunu takip edin. Yolun ortalama 5’inci kilometresinde, Alantur A gelmeden önceki soldan dönün. Bu yol sizi piknik alanlarına götürecektir.

Toplu taşıma ile Dim Çayına gitmeyi planlıyorsunuz; Alanya merkezden hareket eden otobüslere binmemiz gerekiyor.

Dim Çayı Yorumlari

Dim Cayi Yorumlari Genellikle Bir Çok kişinin gidip gördüğü ve hayran kaldığı tabiat harikasi oldugu belirtilmiştir.piknik alanı tavsiye edilmiştir.

Puan Ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu