Kamp Yerleri

Ayvalık Ücretsiz Kamp Alanları ve Yorumlari

Ayvalık Ücretsiz Kamp Alanları yorumları, Balıkesir Camping, Balıkkesir kamp alanları,

Ayvalık Ücretsiz Kamp Alanları yorumları, Balıkesir Camping, Balıkkesir kamp alanları,

Ayvalık Nerededir? Ayvalık Ücretsiz Kamp Alanları

Kuzey Ege’nin En Güzel Yerlerinden Biri  olan Ayvalık, Balıkesir’in En Güzel ilçelerinden Bir tanesi. Havası, doğası ve insanı meşhurdur.

Balıkesir’in İlçesi olan Ayvalık’ın batısında Ege Denizi yer alırken, kuzeyinde Burhaniye (Balıkesir), güneyinde Dikili (İzmir) bulunuyor.

Balıkkesir Ayvalık merkezin çevresinde ise; kuzeyde Gömeç (Armutova), Bezirgan Deresi, Gümüşlü Yolu, doğuda Hisar, Sazanlık Deresi, Demirhan boğazları, güneyde Altınova ve güneybatıda Kaplan Dağları yer alıyor…

Ayvalık Yaklaşık olarak 70.000 nüfuslu Balıkesir’in  bir ilçesidir.

Ayvalık Ne Zaman Tatile Gidilir?

Eğer deniz tatili yapmayı düşünüyorsanız, Ayvalık’a en sıcak zamanları olan Mayıs ve Eylül ayları arasında gitmeyi düşüne bilirsiniz. Ancak eğer tatil amacınız, şehir hayatından uzaklaşmak ise ve hem doğal yerleri görüp  hem de tarihi güzelliklerin faydalanabilirsiniz,

Ayvalığın bir  yılın dört mevsimi giderek tatil yapabilirsiniz.

Ayvalığa Nasıl Gidilir?

Ayvalığa gitmek için tercih edilebilecek birçok yol ve güzergah vardır. Ayvalığa ne taraftan gideceğinize bağlı olarak olarak güzergah değişebilir, ancak Ayvalığın turistik bir bölge olmasından dolayı ulaşımın Avlalıga oldukça kolay olduğu denilebilir.

Ayvalık Ücretsiz Kamp Alanları

  1. Kamp Alanları,
  2. Ada Camping Cunda Kamp Alanı,
  3. Ayvalık Sarımsaklı Kamp Alanı,
  4. Ayvalık Çamlık Kamp Alanları,
  5. Turhanlı Kamp Alanı

Ayvalık Saklı Cennet Kamp Alanı

Ayvalık Saklı Cennet Kamp Alanı
Ayvalık Saklı Cennet Kamp Alanı
Ayvalık Saklı Cennet Kamp Alanı2
Ayvalık Saklı Cennet Kamp Alanı2

Ayvalık Saklı Cennet Kamp Alanı Hem yeşillik hem de deniz kenarında olan bu kamp alanına çadırınızı kurarak Ailenizde veya Arkadaşlarınızla mükemmel bir tatil geçirebilirsiniz.

Saklı Cennet Kamp alanında Tüm İhtiyaçlarını karşılaya bileceğiniz market bulunduğu için  İhtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz. Duş, tuvalet gibi temel ihtiyaçların giderileceği yerler kamp alanında bulunmaktadır.

Günübirlik ziyaretçiler de geldiği için özellikle hafta sonları kalabalık olmaktadır. Çeşitli etkinliklerin yapılacağı sosyal alanlar da bulunmaktadır.

Saklı Cennet Kamp Alanı Nerededir

Saklı Cennet Kamp Alanı, Çamlık Mahallesi, İnönü Caddesi’nde yer almakta olup, merkezi konumdadır ve ulaşımı da basittir.

Ada Camping Cunda Kamp Alanı

Ada Camping Cunda Kamp Alanı2
Ada Camping Cunda Kamp Alanı2
Ada Camping Cunda Kamp Alanı
Ada Camping Cunda Kamp Alanı

Cunda Adası kamp yapmak için En Çok tercih edilen yerlerden güzel bir alternatiftir. Cunda Kamp Alanında Bir gün batımını izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Ada Camping, Cunda Adası’nın ormanlık tarafında bulunmaktadır. Harika manzarası Cunda merkeze kolay ulaşımı ile iyi bir tercih olabilir.

Diğer taraftan Ada Camping’in oldukça güzel bir restoranı vardır ve fiyatları da gayet uygundur.

Cunda Adası

Cunda Adası, Türkiye’nin dört  büyük adası odası olup eski adı Cunda, yeni  adı ise  Alibey Adası ismi verilmiştir. Ayvalık’a Lale Adası üzerinden köprüyle bağlı olup kara yoluyla ulaşım sağlanabilmektedir.

Toplam 2 köprüsü olan ada’nın biri Türkiye’nin en eski Boğaz Köprüsü’dür. Deniz yoluyla Ayvalık sahilinden Cunda Adasına motor sürekli olarak  seferler düzelenmektedır.

Ayvalık’ın 22 adasının içinde tek şehirleşmenin olduğu adadır. Hristiyan ve Müslümanların birlikte yaşadıği bir adadır.

Cunda  Adasına Nasıl Gidilir

Eğer Balıkesir’den Cunda Adası’na gidecekseniz Edremit’ten doğru 2,5 saatlik bir seyahat ile kara yolu vasıtasıyla Cunda Adası’na gidebilirsiniz. Cunda Adası’na feribot ile de ulaşımıda vardır.

Yenikapı’dan binilen feribot ile iki saat yolculuk yaparak Cunda adasına ulaşabilirsiniz. Cunda adası merkeze yakın konumlarda, en fazla 7 – 8 kilometre ötede kamp yapabilecek çok güzel alanlar vardır.

Ayrıca Cunda Adasında ücretli kamp hizmetli veren bazı tesisler de bulunmaktadır. Uygun fiyatlar ile kamp yapabileceğiniz bu kamp alanlarını da kamp yapabilirsiniz.

Ayvalık Çamlık Kamp Alanları

Ayvalık Çamlık Kamp Alanları
Ayvalık Çamlık Kamp Alanları

Doğa ile baş başa kalmak isteyen kişiler Ayvalık’ta kamp yapılacak yerler arasında bu kamp alanını çok fazla tercih etmektedir.

Çamlık Kamp alanında muhteşem bir manzara bulunmaktadır. Çamlık kamp alanı Temiz ve nezih bir ortamda huzur dolu zamanlar geçirmek isteyen kişiler uygun fiyatları ile bu kamp alanından yararlanabilmektedirler

Bilmeniz gereken En Önemli  şey; Çamlık kamp alanlarının dağınık olması ve her yerde ihtiyaçlarınızı karşılayacak WC, banyo ve satış noktalarının olamayacağı gerçeğidir. Bunu dikkate alarak  Ayvalık Çamlık kamp alanını Tercih Etmenizde fayda vardır.

Ayvalık Saklı Cennet Kamp Alanı

Ayvalık Saklı Cennet Kamp Alanı
Ayvalık Saklı Cennet Kamp Alanı

Hem yeşillik hem de deniz kenarında olan bu kamp alanına çadırınızı kurarak mükemmel bir tatil geçirebilirsiniz. Saklı Cennet Kamp alanında market bulunduğu için çeşitli ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz.

Duş, tuvalet gibi temel ihtiyaçların giderileceği yerler kamp alanında bulunmaktadır. Günübirlik ziyaretçiler de geldiği için özellikle hafta sonları kalabalık olmaktadır.

Çeşitli etkinliklerin yapılacağı sosyal alanlar da bulunmaktadır.

Saklı Cennet Kamp Alanı, Çamlık Mahallesi, İnönü Caddesi’nde yer almakta olup, merkezi konumdadır ve ulaşımı da basittir.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

Bir Yorum

  1. Çok sevdiğim bir lokasyon Ayvalık. Oralarda bir yere gidip, konaklayıp bir daha her yeri gezersin. Cunda adasına bayılıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu